Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

IvikaS
25.10.2017 5 z 5

To tedy bylo něco. Jsem nadšená.

cat5
25.10.2017 5 z 5

Absolutně kouzelné a krásně napsané. před autorem smekám a jsem ráda, že ani filmová verze knihu "nezabila". Na konci jsem se musela dost ovládat, abych neplakala (protože jsem ji dočítala na veřejnosti, číst ji osamotě, trvalo by mi delší dobu se uklidnit). Opravdu úžasné čtení a ráda se ke Zlodějce ještě někdy vrátím.

čtenářkaBára
24.10.2017 5 z 5

Kniha je napsaná pomocí zvláštní struktury, která mne ze začátku překvapila, ale rychle jsem si na tento styl zvykla a už se těšila na tyto vsuvky. Celý příběh je velmi silný, to že je vyprávěný z pohledu smrti snad ani nevnímá. Dokázala mě i rozbrečet, což považuji u knihy za vítězství.

Dermiska
21.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha, přečetla jsem jí jedním dechem.

ddkk
18.10.2017 4 z 5

Výborná kniha, výborný film, málokdy se obé povede, v tomto případě ano, stojí za doporučení.

renata0698
18.10.2017 5 z 5

Velmi pěkná kniha, hluboký zážitek. Je pěkné i filmové zpracování.

Mystique899
15.10.2017 4 z 5

Možná vam bude trvat déle, než se začtete, ale nakonec to stojí za to. Příběh je to silný, Liesel není žádná Mary Sue, a proto dávám 4/5.

Kacule88
15.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha.

HankaMarek
13.10.2017 3 z 5

Nemohla jsem se začíst, ale tak v půlce už ok.
Knihu doporučuji, ale je to trochu těžší čtení.

asperula
08.10.2017 5 z 5

Ackoli nevyhledavam temata z druhe svetove valky, tato knizka se velice dobre cetla a jsem nadsena. Chytlavy, zajimavy dej. Uzasne postavy. Davam pet hvezdicek.

Danca196
08.10.2017 5 z 5

Kdybych mohla dát ještě více hvězdiček, udělám to. Je to moc nádherná kniha s příběhem plným smutku i dětské radosti z drobností, které jim pomáhaly přenést se přes tuto hroznou a těžkou dobu. Smekám před autorem této knihy a zařazuju ji mezi své oblíbené knihy.

Tereziee
06.10.2017 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla odhodlat začít číst, tuto knížku. Nějak mě odradil styl psaní. Když jsem to ale zkusila podruhé a překonala první stránky, knížka mě vtáhla rychle do děje.

A musím říct, že příběh zlodějky knih mi roztrhal srdce na milión kousků. Poslední stránky, jsem brečela, jak želva. Opravdu dojemný příběh na pozadí 2.sv. války. Hlavní hrdinka Liesel byla opravdu silná osobnost. Tohle by měla být povinná četba...

booksandtea
04.10.2017

Knížka Zlodějka knih mě opravdu uchvátila. Kniha je velmi čtivá,sic netradičně napsaná,ale úžasná. Když jsem jí spatřila v knihkupectví mávla jsem rukou popadla ji a řekla jsem si : "recenze má dobré tak proč ne."
Někteří si stěžovali na nezajímavost,nebo na styl. Nečekala jsem žádné zázraky. Po prvních stránkách se opravdu ukázalo,že kniha nezačíná jako klasický román. Ale nenechte se odradit! V průběhu si zamilujete malou Liesel a jejího nejlepšího kamaráda. Budete cítit vítr prohánějící se po ulici HimmelStraße a sbírat nebohé duše mrtvých ztrápených lidí,společně se smrtí - hlavní vypravěčkou příběhu.
Pokud chcete knížku,se kterou se budete smát i brečet,neváhejte a pořiďte si Zlodějku knih.

madla27
04.10.2017 5 z 5

Krásný příběh, válka viděná očima německé dívky, lidské a dojemné.

Sobolosh
02.10.2017 5 z 5

Lidi mě děsí, stejně tak jako vyprávěčku smrt. Ale zároveň věřím, že je snad více těch se stříbrnýma očima, těch, kteří nadávají Saukerl, ale bez mrknutí se dělí o domov i řídkou hrachovou polívku a riskují vlastní život, aby zachránili jiný. Těch, kteří nejdřív darují kus chleba a pak přemýšlejí, že tentokrát to byla vzhledem k okolnostem velká chyba. Snad je jich víc a vyhrávají. Všimli jste si, že Rosa říkala Saukerl všem, jenom Maxovi ne.

Navíc je to pro mě o moci slova a knih. Hitler jednou viděl matku, jak konejší slovy řvoucí dítě, a pochopil, jak mocné slovo je a že mu pomůže k vládě. A kdyby mi malá chudá holka kradla po jedné knihy a nic jiného, určitě bych nechal okno otevřené a v duchu bych se radoval.

A přál bych si, aby mou duši jednou někdo odnesl v dlaních taky tak něžně a s pochopením, abych se té pracovité a všudypřítomné neděsil.

Lauralex
30.09.2017 5 z 5

Proč mi to ty knihy dělají?! Tohle ti neodpustím, Markusi.
Říkali, že mi zlomí srdce, ale nečekala jsem, že až takhle. Věděla jsem, do čeho jdu, počítala jsem s tím, že mě dostane, tušila jsem, k čemu se schyluje, ale... prostě to bylo najednou tady a já si to nechtěla připustit. A stále nechci a nemůžu, nedokážu s tím žít. Moje první zlomené srdce, první vyhořelá duše, první a naprostá ztráta sebereflexe.

Nikdy dřív jsem nezažila u knihy takový pocit viny a bezmoci a pocitu, že jsem přece měla něco udělat, jenže to nejde, nedokážu to a cítím za to až jakousi zodpovědnost. A s tímhle pocitem, s touhle myšlenkou žiju už rok a půl a neustále mě to sžírá, víte, uvnitř. V jednu chvíli jsem ztratila všechno, co jsem měla. Cítila jsem se už jakoby součástí Lieseliny rodiny, a pak ve mně něco umřelo.

Je to jedna z těch knih, které chcete dočíst, ale nechcete je dočíst. Ale víc než kvůli tomu, že se mi líbila, spíš kvůli tomu, že jsem si ten příběh v sobě chtěla ponechat naživu. Ta kniha mi ukradla srdce i duši, ale já jsem jí ji nakonec odevzdaně přenechala. Víc už jsem ztratit nemohla.

Sakra, ale taky máte někdy takovou touhu, moci ten konec změnit? Rve mi to srdce a nemůžu se toho zbavit.

Markett
26.09.2017 5 z 5

Tohle je hodně zvláštní knížka. Příběh druhé světové války není zrovna mým šálkem, ale jelikož jsem na ní dostala doporučení, dala jsem se do čtení. Na začátku však musím přiznat, že jsem si mezi kapitolami dávala kolikrát i pauzičky, musela jsem více přemýšlet, děj si nějak ucelit, protože vypravěčka Smrt byla velmi neobvyklá a já si musela v hlavě srovnat to, co jsem vlastně četla a jak mi to zapasuje do děje. Pro mě to nebylo zrovna lehké čtení už pravě díky tomuhle přemítaní nad dějem, a taky z toho důvodu, že válečné knihy nemám ráda, protože pak skoro nemůžu spát a beru si útržky s sebou do snů.
Každopádně kniha hezky ukazuje tuhle hroznou dobu a život normálních lidí. S Liesel jsem začala soucítit už v době, kdy ji dali k pěstounům... i když pan Hubermann byl skvělý, nedivím se , že ho Liesel měla tak ráda. Ona sama byla velice zvláštní postavou, zraněnou tolika náhlými životními zvraty. Ale přesto jsem četla dál, a poznávala další postavy i děj. Pro mě to bylo něco, co mohu nazvat opravdu "dechberoucí". Stejně tak i já mohu knihu doporučit, moc se mi ten příběh líbil, psaná byla velmi neobvyklým způsobem , což ji přidává na jedinečnosti.

Michajela.cz
23.09.2017 4 z 5

Zlodějka na mě koukala z police už nějakou dobu ale pořád jsme její čtení odkládala "na potom". Hlavně z obavy, že mě po přečtení zklame.
Mám za sebou XY knih, které popisují příběhy z období druhé světové války a tak nějak jsem se domnívala, že už mne v tomto ohledu nic "nevzruší".
Ovšem způsob, jakým autor líčí dojemný příběh Liesel mě velmi mile překvapil. Hltala jsem písmenko po písmenku, slovo po slovu, kapitolu po kapitole a najednou - konec.
Knížka mne donutila, abych se zhluboka zamyslela a zafilozofala si....a to mě bavilo asi nejvíc. Smrt vypravěčka dodává knížce šmrnc. Takže co dodat? Zlodějka nezklamala a mohu ji doporučit.

enguyen
22.09.2017 3 z 5

Oproti očekávání mě knížka moc neoslnila díky tomu, jak je vyprávěná. Několikrát jsem ji musela kvůli nezájmu odložit. 3***

Yogini
19.09.2017 5 z 5

Musím uznat, že prvních několik desítek stran jsem se nemohla začíst, zvláštní styl psaní, složitější pro mne rozeznat, čí pohled to zrovna je....od příchodu Maxe se ve mě něco obrátilo a já stále četla, slzela, usmívala, podivovala na dobrotě a síle lidí...neskutečně silný příběh, nemám slov....