Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

michae.la
28.01.2018 5 z 5

Nadherne napsany pribeh, ktery dokaze vzit za srdce. Rekla bych, ze je to dane i tim, ze pribeh vypravi Smrt. Tim je podtrzena hruznost druhe svetove valky. Pribeh vyvolava spoust emoci - radost, lasku, strach, zoufalstvi atd.

Junjun
28.01.2018 5 z 5

Ještě teď mě pálí oči od slz... Zlodějka knih- knihu jsem dostala, do té doby matně tušící o její existenci. Další knížka o válce, ještě vyprávěná dítětem, myslela jsem. Po prvních stránkách překvapení - to jako vážně, vážně to vypráví Smrt? Knížky o válce bývají většinou smutné a v tom je často síla jejich příběhu. Zlodějka knih je také smutná a krutá, zároveň ale neuvěřitelně lidská a vtipně ironická a plná lásky. Takže milí Saukerl a Saumensch, tohle stojí za přečtení.

kamika78
19.01.2018

Nejdřív barvy. Až potom lidi ... (z toho až mrazí). Právě jsem tuto knihu dočetla. Překrásně napsaná kniha. Vůbec není škodu, že kniha předem poukazuje na finální zápletku. Přečetla jsem za 3 noci. "Moc děkuji, Markusi, skvělá práce."

lapagerie
19.01.2018 3 z 5

Na to, jake je kolem téhle knihy haló, čekala jsem víc. Možná, kdyby se o ní tolik nemluvilo, vnímala bych ji jinak. Nápad je zajímavý, některé pasáže překvapí. Ale vadilo mi odkryvani budoucích dějů. Celkově se čte dobře, ale mě nepohltila.

iveta35
18.01.2018 4 z 5

Moc hezká kniha, přesto, že jsem si chtěla od válečných dát chvíli oraz, tak i když byla samozřejmě moc smutná, tak mě spíš přišla milá, laskavá, hodná ...

Hania932
16.01.2018 5 z 5

"Lidé mě děsí"

Tuto knihu jsem si naprosto zamilovala. Úplně mě pohltila. V knize je plno radosti, smutnu, napětí a strachu. Moje drahá Liesel♥ Velmi se mi líbilo vyprávění z pohledu smrti, její pohled na smrt a to jak popisovala barvy. Na tuto knihu jsem četla hodně negativních komentářu že kniha je hloupá, nudná a že příběh nechápal. Je to blbost. Kniha je úžásná, zajímavá a napínavá. Já knihu všem doporučiji! A troufám si říct že lepší knihu jsem nečetla!

Akuza
14.01.2018 5 z 5

Netradiční styl, krátké kapitoly, poutavý pohled.

Dikyld
14.01.2018 5 z 5

„Zabil se za to, že chtěl žít.“

Kniha, která není obyčejná. Ani originální. Je jedinečná. Je tu tolik lásky, smutku, radosti, štěstí,... Neuvěřitelné, co všechno ta kniha obsahuje. V knihovně ji vezmete do ruky s jakousi vnitřní lhostejností, ale už po první řádce si uvědomíte, jak moc je ta kniha cenná. Kolik věcí se vyskytuje v těch pět seti stránkách a zároveň je cítit, že autor by toho klidně napsal i více. Tolik hloubky se zde vyskytuje až se vám z toho skoro zamotá hlava. Mnoho lidí to tu kritizuje ale řeknu vám jediné - kdo této knížce neporozuměl, není na to dostatečně ještě vyzrálý a měl by to zkusit za pár měsíců/let.

Liesel - dívka, které se pomalu celou knihu bortí svět. Bratr, matka, Max, rodina, Rudy...

Hans Hubberman - muž s neuvěřitelně velkým srdcem.

Rosa Hubberman - žena, co všem blízkým chce říci, jak moc jak moc je má ráda i přes všechny ty nadávky.

Rudy - sousedovic kluk bláznivě zamilovaný do Liesel, ochotný se pro ní obětovat cokoliv (viz skok do ledové vody)

Max - Žid na úprku před hrůzou války.

A Smrt - Vypravěčka bez konce...

Kniha dokáže rozbrečet i rozesmát. Dá se o ní psát tolik věcí, že bych se nedobrala konce. Teď už mi zbývá jen jediné - vrátit půjčenou knížku a koupit si vlastní. Za těch pár korun to stojí, to mi věřte...

piittii
11.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek...

MirSla
11.01.2018 5 z 5

Nádherný příběh. Byla to zajímavá změna, vidět válku z pohledu německého dítěte. Smrt jako vypravěčka byla skvělá. Její pohled na svět, výsměch i obdiv vuči lidem byl dechberoucí. Jediné co jí mužu mít za zlé je to, že občas prozrazovala budoucnost a tím trochu kazila napětí.

řasnice
07.01.2018

Mám ambivalentní pocity. Smrt jako vypravěčka byla skvělá, je to dobře napsané. Co mi však vadilo, byla devítiletá hlavní postava. Možná jako povinná literatura na základní škole by to bylo skvělé, pro mne to však byla nuda.

Věro
07.01.2018 5 z 5

Původně jsem ji po přečtení anotace ani nechtěl číst. Nemám rád knihy o válce, ale teď, po přečtení už vím, že bych přišel o jeden z nejkrásnějších příběhů, jaké jsem kdy četl. Nevím co víc bych k tomu dodal.

EmiClare
06.01.2018 3 z 5

Tahle knížka mi přijde nedotažená. Spousta zajímavých nápadů, ale provedení mi zas tak skvělé nepřišlo.

Simona99
06.01.2018 5 z 5

Úžasná knížka...sice téměř po celou dobu smutná, ale skvěle napsáno!

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Pro mě je více než jen kniha. Je to, jako kdybych s knihou žila. Děj je úplně jiný, nezvyklý, ale poutavý a má své kouzlo. Smrt jako vypravěč je zajímavá, vidíte děj z úplně jiného postavení. Celou knihu jsem doufala, že to skončí jinak, ale ve skrytu duše jsem vlastně věděla, že to musí skončit takto, protože takové knihy tak končí. Přesto jsem konec prožívala snad nejvíce ze všech knih. U Zlodějky vám stačí jedna věta, jedno slovo, a když vám dojde význam, zůstanete jenom sedět s otevřenou pusou. Úžasná kniha!

Jancas.s
04.01.2018 5 z 5

Okamžitě po pár stránkách, co stránkách, po pár větách, srdcovka! Když smrt vypráví příběh - bude to znít absurdně, ale velmi lidské a laskavé, i smutné. Skvělé.

kaja77
03.01.2018 5 z 5

Zlodejku knih jsem začínala číst cca na dvakrát.nastesti se mi podruhé podařilo zatnout zuby a překonat pro mně zmatený začátek...no a jsem moc ráda, že jsem měla tu čest, přečíst si bezvadnou knihu s úžasným příběhem. knihu, která se často nevyskytuje. Všem mohu jen doporučit

brijana
03.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Moc ráda se k ní vrátím znovu :-)

jittik
01.01.2018 5 z 5

Takhle kniha mě vzala za srdce, hltala jsem každou stránku až do konce.
Nevím co napsat víc, pochopí kdo četl a závidím tomu, kdo se chystá číst.

GraceC
30.12.2017 5 z 5

Zodějka knih je přesně jeden z těch příběhů, kdy autor od začátku až do konce vyvíjí a upevňuje pouto mezi čtenářem a postavmi. Člověk s nosem zabořeným v knize doprovází hlavní hrdiny ve chvílích šťastných i pochmurných a nahlíží do jejich nitra. A přesně v okamžiku, kdy vám přijde, že jste už jako staří známí, protože jste s nimi sdíleli několik roků jejich života vše skončí. Chladně a v této knize i velmi rychle. Určitě doporučuji přečíst každému, kdo se nebojí nahlédnout do krutého nacistického Německa a do srdce jedné malé Zlodějky knih.