Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4286 4286

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet, 2010

sipkulka
14.09.2019 odpad!

Jediný díl ze série J.L., který mě nejen nezaujal, ale ani jsem ho nebyla schopna dočíst.

Rezie86
09.09.2019 5 z 5

Opět nezklamala.. Doporučuji

Amazonka72
07.09.2019 4 z 5

Opět příjemná a napínavá oddychovka na dovolenou. V tomto případě oceňuji téma, nad kterým je určitě dobré se zamyslet. A to problém zbrojního průmyslu a lobby kolem tohoto velmi lukrativního odvětví. Občas jsem se ztrácela v postavách, ale to je už bolest severských krimi, protože jména jsou pro nás neobvyklá a ne zrovna lehce zapamatovatelná.
Ráda si přečtu některou z dalších knih této spisovatelské dvojice, až bude vhodná příležitost.

TomTomis
01.09.2019 3 z 5

Tak detektivka tohle moc není, možná jsem zvyklý na klasickou detektivku, která má svoje pravidla. Tohle byl akční film s místy dost neuvěřitelnými scénami. Odpočinková literatura s mírným přesahem, že se člověk zamyslí nad těmi, co neustále prodávají zbraně a zbrojní průmysl chrlí další a další novinky, aby se lidi mohli zabíjet. Protože jsem si sérii koupil, tak si přečtu i další díl, ale tento byl pro mě dost průměrný...

Mike99
25.08.2019 5 z 5

Po dříve přečteném Hypnotizérovi další setkání s Joonem Linnou. Komisař, který má své trauma doprovázené zdravotními neduhy, se vyznačuje neochvějnou logikou, schopností rychle vyhodnocovat informace a rizika. Příběh mě rychle vtáhl, měl jsem sto chutí se podívat, jak to dopadne s Penelope, ale odolal jsem.
Námět zajímavý a poměrně reálný, obchod s nelegálními zbraněmi hýbe světem.
Děj měl rychlé tempo, členění do krátkých kapitol mi plně vyhovuje. Jsem zvědav na další příběhy.

martina9827
15.08.2019 2 z 5

Bohužel mě kniha nezaujala. Pár napínavých pasáží zde bylo, ale utlumilo to zbytečně mnoho detailů. V knize bylo na můj vkus až zbytečně moc nereálných až bizarních událostí. Knihu jsem dočetla, ale neměla pro mě ani překvapivý závěr.

Tereziee
13.08.2019 4 z 5

Stalkera prozatím nic nepřekonalo :) Paganiniho smlouva není špatná, ale na můj vkus až trochu moc neuvěřitelná. Některé pasáže jsou opravdu hodně přitažené za vlasy. Kniha mě ale bavila a doufám, že další případy budou více realističtější.

kyssling
10.08.2019 4 z 5

Čtu Keplera na přeskáčku, ale tento příběh je zatím asi nejlepší. Napětí stále graduje, těžko se kniha odkládá, pořád si říkáte "ještě jednu kapitolku" .... :-)

Danilla
24.07.2019 4 z 5

Pár negativných komentářů tato kniha má a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná.
Ne, nebyla jsem zklamaná. Kniha se mi líbila, vsuvky z minulosti některých postav byli tak akorát, napětí bylo správně dávkováno a kniha jako celek je velmi čtivá.

natalie_h
20.07.2019 1 z 5

Kniha mně absolutně nezaujala. Nedostala jsem se dál, než do poloviny. Zbylé knihy zbožňuji, ale tahle mi přišla nejslabší.

LisbethS
19.07.2019 5 z 5

Vzhledem k častým negativním reakcím na tuto knihu, jsem ji přečetla až jako poslední ze zatím vydaných s Joonou Linnou (také se ke mně dostala až jako poslední, ale to je jiná věc). A? Byla jsem velmi mile překvapena. Např. od krvavého Hypnotizéra měla nádech klasické detektivky. Klasickou zápletku, nic, co by se nedalo předvídat, ale i přesto děj plynul svižně a po dočtení zanechal dojem. Niccolo Paganini....

jittik
15.07.2019 4 z 5

S prvním dílem nesrovnatelné, ale i tak to nebylo špatné.

Míma25
12.07.2019 5 z 5

Další skvělá kniha z dílny dvojice Lars Kepler.

foxi_ii
28.06.2019 3 z 5

Na další díl jsem se moc těšila a dopadlo to u mě tak 50na50. Kniha se mi zase dobře četla, ale příběh pro mě byl rozhodně slabší než Hypnotizér.
Nejvíc mě asi mrzelo, že tu nebylo moc ze života Joony, protože na to jsem se těšila.

Eeli
25.06.2019 2 z 5

Kniha absurdní, nesmyslná, navíc některá místa vyvolávají "cotojakoje" moment. Hlavní myšlenka nebyla špatná i záporáci (alias Kmotr) byl docela dobrý nápad, ale zpracování do přespříliš akčního příběhu vše absolutně zazdilo a proměnilo v poměrně nekvalitní kus.

RADOST
17.06.2019 3 z 5

Kniha doslova nabitá napětím, dějem, osudy, nočními můrami, zlem. Až předimenzovaná. Neuchvátila mě. Vadilo mi to množství všeho i samotný hlavní důvod veškerého dění, jednotlivé postavy mi k srdci nepřirostly a ani interpretace audio knihy mi příliš nesedla. Je to asi má chyba, nehaním knihu. Doporučuji ji především mužům.

burilltomas
05.06.2019 5 z 5

Skvělé čtení!:)doporučuji - tajemno na mě dýchalo celou dobu čtení.

Herča76
04.06.2019 5 z 5

Námět i zápletka luxusní, mně tato kniha sedla se vším všudy. Proto zaslouženě 5*. Tato autorská dvojice spěje do mého osobního žebříčku TOP 10 autorů.

Awča
03.06.2019 4 z 5

Začátek byl velmi pěkný, akce, skrývání a útěk, velmi mě to bavilo. Pak kapitola "moderátor", co říct, to bylo zbytečné a bizardní. Připadá mi, že autoři chtěli do příběhu "nacpat" co nejvíce zvláštností a zajímavostí (řešení potíží se spaním jednoho z hrdinů), ale méně je někdy více, to platí i o závěru. Nebylo to špatné, ale úplně unešena nejsem.

aachilovka
03.06.2019

přečteno, ale přiznám se, že za mě nejslabší kniha od tohoto autora, ale asi to bude tím, že nemusím politickou tématiku v knihách