Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2114 2114

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

LeSk
29.05.2021 4 z 5

Perfektní děj, od kterého se nedalo odtrhnout. Velmi psychologické téma, vrah mě překvapil. Joona je nesmrtelný, jen to mi připadá už za vlasy přitažené. Tento autor zatím ještě nikdy nezklamal. Doporučuji.

Nina291
27.05.2021 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst dokud jsem nezjistila, kdo je Ceasar. A byla jsem teda fakt překvapená :)). Jen mi přišlo, že Joona už nebyl až tak hlavní postava.

Jessybelle
26.05.2021 5 z 5

Jako tohle můžu, námět je skvělý, děj odsýpá, napínavý tak akorát... Jen Joona je teda hardcore, trochu mi ta jeho "nesmrtelnost" začíná vadit, ne že bych mu něco zlého přála, ale občas je až nereálné, co a v jakým stavu to zvládne...

MirkaProk
25.05.2021 5 z 5

Tak tato kniha byla bomba. Dvojice Lars Kepler prostě umí. Kniha se skvěle četla, hltala jsem každou stránku. Chvílemi jsem byla napnutá jak struna a některé pasáže o malých chlapcích byli strašidelné. Určitě doporučuji k přečtení a už se moc těším, až vyjde další skvělá kniha od této dvojice.

LadyLane
23.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Napriek brutalite, napriek pritiahnutosti za vlasy, sa vždy teším na nový diel a vždy tak trochu prichádza aj sklamanie. Lebo začiatok je nadupaný, námet zaujímavý, napätie nepretržité, zvedavosť rastie.. ale -možný SPOILER-
od istej chvíle je jasné, že to môže dopadnúť dvoma spôsobmi a vykreslovanie postáv je stavané len za účelom prekvapenia. Ani Joonova nesmrteľnosť mi tak veľmi nevadí ako táto Keplerovská tendencia.

EliskaD
20.05.2021 2 z 5

Několik předchozích dílů od Keplera jsem četla před pár lety. Nepamatuji si z nich moc detailů, ale rozhodně vím, že jsem knihy přímo hltala. Po dlouhé přestávce jsem se pustila do Zrcadlového muže a jsem opravdu hodně zklamaná. Řemeslně výborně napsáno, ale dojem mi zkazilo to, že jsem (asi úplně poprvé) uhodla pachatele už na úplném začátku (za mě velmi prvoplánové, a přesně tak neuvěřitelné, jak Kaplerovci dokážou napsat). Pak to pro mě celé ztratilo na zajímavosti. Přesto jsem chtěla dočíst, abych si svůj závěr potvrdila. Za svou poctivost jsem byla "odměněna" množstvím nadbytečných brutálních scén, které neznaly hranic. Navíc byl celý příběh ne neuvěřitelný, ale přímo absurdní. Takhle to prostě v životě nefunguje.

Hanaa
18.05.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Spisovatel v tomto žánru má jen malou konkurenci, jeho knihy jsou zatím vždy skvělé.

anája
11.05.2021 5 z 5

Naprosto dokonalé. Joona Linna úžasný.Četlo se samo.

Pdede
08.05.2021 5 z 5

Opět úžasný a napínavý příběh, navíc Joona Linna je nejlepší.

Estarossa
07.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha, moc doporučuji. Tuto sérii jsem četl postupně od prvního dílu a opět doporučuji ji takto číst. Za mě zrcadlový muž společně se Svědkyní ohně a Písečným mužem jsou nejlepší díly série.

eliska8413
06.05.2021 2 z 5

Knihu jsem četla ve slovenštině což se ukázalo jako poměrně velký kámen úrazu. Přijde mi, že překladatel nepoužil ani jedno rozvité souvětí. Tím mi příběh přišel jak nabouchaný text od prvňáka popisujícího školní výlet na Kokořín.
Od minulé knihy uplynula už nějaká doba a tak jsem vlastně vůbec netušila v jakých vztazích postavy skončily a proč je Saga v nějakém sanatoriu? Číst kvůli tomu znova předchozí díl se mi úplně nechce a protože to v ději nijak nechybělo zůstane mi to jako záhada. Vraha jsem prokoukla a zároveň neprokoukla, to z jakých důvodu tedy konal a vraždil jsme se úplně nedozvěděli, ale to bysme asi po dnešních autorech chtěli moc.

Marciem
05.05.2021 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Nedá se nic vytknout. Děj strhující, napínavý a do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Skvěle napsaná detektivka, doporučuji.

Mandlevest
02.05.2021 5 z 5

Uf, tak to byl zase nářez! Myslím si, že knihy dua Kepler buď zbožňujete, hltáte stránku za stránkou a knihu v podstatě neodložíte anebo ji čtete s lehce ironicky pozvednutým koutkem a kroutíte nad tím vším hlavou (ale i v tomto případě, myslím si, knihu neodložíte :-)). Každopádně já patřím mezi první skupinku, i když Keplerovci, zdá se mi, stupňují brutalitu a naopak snižují uvěřitelnost děje a tato kniha, pro mě, není jejich topkou. Ale pořád je to skvělé, velenapínavé čtení, od kterého budete těžko odcházet. Svačinku či něco dobrého ke kafíčku si k tomu ale neberte :-).

Lucie.B
25.04.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla, teda lépe řečeno zhltla. Jedním slovem masakr

Sejna1955
24.04.2021 5 z 5

Vynikající

Sejna1955
24.04.2021 5 z 5

Skvěle napsané.

lakyh
23.04.2021 4 z 5

Řekl bych že to bylo o něco málo méně napínavé a zajímavé než všechny předchozí knihy, ale i tak to samozřejmě jako vždy bylo skvělé.

jurass1976
23.04.2021 5 z 5

Napínavá kniha. Hlavně závěr.

tereza8
23.04.2021 5 z 5

,,Může to znít jako paradox, ale čím víc se snažíme ignorovat to, co je v našem životě bolestivé, tím víc to nad námi přebírá moc.”
Excelentní dílo. Zkrátka Joona Linna. Lars Kepler patří dle mého názoru ke špičce v tomto žánru. Vždy se těším na další knihu, která vyjde.

Januli
22.04.2021

Knížka mě celkem pohltila a četla se sama, je fakt, že tam bylo pár zbytecne dlouhých pasáží a příběh moc uvěřitelny teda není a pochopitelný už vůbec ne, ale bavilo mě to, takže splnila svůj účel. Klidně si přečtu další od autorů.