Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2109 2109

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

Jakira
21.04.2021 3 z 5

Po Lovci králíků, podle mého nejhorším dílu série, a Lazarovi, díle přitaženém za vlasy, kdy vám obočí leze do neskutečných výšin na každé stránce, jsem nic nečekala a knihu četla už jen ze setrvačnosti, protože když už, tak už a série se proste dočíst musí. Nakonec jsem byla i docela překvapená, že to po 2 dílech byla opět detektivka, co se dá číst. Dokonce jsem se nachytala, a přestože jsem myslela, ze viníka jsem odhalila celkem brzy, bylo vše úplně jinak. Porad je to velmi nenáročné a oddechové čtení, které v člověku nezanechává hlubší stopu a za pár týdnů už si ani nevzpomene, o čem kniha byla, ale proč ne.

alexis818
20.04.2021 5 z 5

Super a ještě jednou super. Keplerovky jsou čím dál lepší. Netrpělivě vyhlíží další díl.

mystar
20.04.2021 5 z 5

To byla jizda...jeste ted mi stoji vlasy hruzou. Desivy pribeh o vysinutem vrahovi, ktery unasi a vrazdi mlade divky na odlehle farme. Dalsi povedena keplerovka plna napeti, hruzy a drsnych scen, ktera vam neda spat. Uz se tesim na dalsi dil s mym oblibenym Joonou Linou. Urcite doporucuji.

Libunka74
19.04.2021 5 z 5

Úplně jsem se sekla s odhadem pachatele. Tím větší překvapení na závěr.
Knížka mě bavila od první stránky, opět skvěle postavený příběh, tato autorská dvojice nezklame.
Malinko mě tam rozhodilo propojení postav (nechci spoilerovat), ale nakonec to mělo svoje vysvětlení. Bravurně odhalené lidské duše, psychologie postav.
Ze slova "babička" ovšem udělali horor :-):-)

zzoorroo
19.04.2021 5 z 5

Za mě zatím nejlepší Joona Linna.

ivoiro
18.04.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha, která mě nechtěla pustit. Věřím, že na další díl nebudeme dlouho čekat.

Disinka
18.04.2021 5 z 5

Tak opet se mi potvrdilo proc miluju Keplerovic knizky a celkove tenhle zanr :-) naprosta parada, napinavy pripad neunavneho detektiva...
Skoda jen, ze se vice nerozvedla "vedlejsi" situace, kterou to vlastne i cele konci... Jestli bude dalsi dil tak se do nej zase urcite zakousnu a tesim se uz ted...

Acquenta
17.04.2021 3 z 5

První detektivka, u které jsem vraha neodhadla , ani podezření nepadlo, fakt super . Slovo ,, babička " mě taky ani náhodou netrklo :-D

clarkens
17.04.2021 4 z 5

Moje první kniha od této dvojice a jsem příjemně překvapena, jak děj pěkně plyne. Žádné odbocovani a prázdné věty. Na pachatele jsem měla jiný tip a posledních pár desítek stran jsem hltala pozde do noci, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to celé bylo. Některé pasáže trochu brutalnejsi, ale to asi patří ke spisovateli.

lenuskav
12.04.2021 5 z 5

Moc se mi líbila. Hlavně tím, že psychika je tolik nevyzpytatelná a je ohromně zajímavý, co se může s člověkem stát.nechápu komentáře některých lidí o tom, že tam je moc brutality. Oni mají takové knížky už od začátku, takže bych se spíš divila, kdyby tam nic nebylo. A zase takovej extrém to opravdu neni.

Adel15
12.04.2021 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku až dokonce. Byla napínavá a hlavně překvapivá. Děj zbytečně neodbíhal od tématu a nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Když jsem knížku začala číst a přemýšlela o tom, kdo je vrah, měla jsem odhad a myslela jsem si, že jsem celý případ vyřešila. Ale to jsem se spletla, odhalení pachatele mě nesmírně překvapilo a vůbec jsem to nečekala.
Kniha byla plná zvratů a měla jsem ji přečtenou za pár dní. Taky se mi líbilo, že vrah nebyl neporazitelný a knížka tím pádem působila reálněji. Jonna Linna byl sympatický a inteligentní vyšetřovatel, který se nebál riskovat život.
Tohle byla moje první kniha od Larse Keplera, kterou jsem četla a rozhodně není poslední.
I přes to, že spousta lidí tvrdí, že je v knížce hodně brutality, mně to zas tak hrozné nepřišlo, ale to je můj osobní názor. Tuhle knihu můžu doporučit a jestli máte thrillery rádi, tak rozhodně neuděláte chybu, když si ji přečtete.

Mishi
12.04.2021 4 z 5

Opět výborné, čtivé, napínavé a překvapivé. Měla jsem na pachatele úplně jiný tip. V brutálnostech se nevyžívám, takže těch tam za mě mohlo být méně.

Ruralista
11.04.2021 2 z 5

Už by se ti dva měli na další pokračování vysrat, protože už od Stalkera je ta série evidentně psána na krev. Vymyslet totál magora s nevídanou mentální poruchu a umíchat z toho rozplizlou kejdu, kde vrahem je "zahradník", je podle mě hrob tohoto žánru. Už to nemá šmrnc. Už se to přejedlo.

LenaBil
10.04.2021 5 z 5

Kniha mě velice bavila, četla jsem jedním dechem,ale je pravda, že nechutností a brutality by mohlo být méně. Taky si často u knih od této dvojice říkám, proč se vyžívají v takových bizarnostech.

sandy.cole
09.04.2021 1 z 5

Pořád jsem čekal, ale s přibývajícími rádoby chtěnými byť nechutnými scénami jsem to vzdal. Autor se v tom opravdu vyžíval. Nebo si to i užíval? Kdo ví.

Pawlisman
08.04.2021 3 z 5

Uff, nechte si moderní detektivky pro sebe. Pro mě sic snad sto hodinová audiokniha, ale přesto dost utrpení. Utahané, s ohromně překvapivými momenty, trochu té sexuality a brutality a samozřejmě akce. Závěrečný souboj "hrdinů" mě tak akorát dodělal. Ano, pro někoho je to pravé, ale ač se Kepler snaží jak snaží, je to vydřené a genialita pera a myšlenek některých klasických autorů chybí. Achjo.

Evule81
07.04.2021 5 z 5

Mistrovsky napsané. Spoustu napínavých scén. Těším se na další dílko.

Tavarille
06.04.2021 5 z 5

Vyposlechnuto jako audiokniha. Neuvěřitelný přednes p.Pavla Rímského opravdu vřele doporučuji - aspoň kousek si vyslechněte a neodoláte.

Drahuš
06.04.2021 5 z 5

Skvělé, naprosto skvělé, není co dodat.

oleg
05.04.2021 5 z 5

Tak jsem knihu dočetla, sedím a mám ji plnou hlavu a běhá mi mráz po zádech, byla to síla, po takovém příběhu, si musím pročistit hlavu, než sáhnu po další knize.....