Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2109 2109

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Autor opět nesklamal.Další Keplerovka plná šokujících zvratů a nechutných scén. Opět brilantně propracovaná severská krimi.

Beruska18
02.04.2021 4 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce, příběh plný brutálních až děsivých scén, které byly místy k neuvěření. A ten závěr .... No to jsem vážně nečekala ????

SadUnicorn
01.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Konečně je zpátky keplerovka tak, jak je mám ráda. Popravdě jsem po poslední knize byla tak znechucená, že jsem do čtení téhle knihy šla s představou, že to nebude stát za nic. Jsem ráda, že jsem se zmýlila. Nechala jsem se naprosto hloupě nachytat na vějičku s Denisem a celou dobu si myslela, jak jsem knihu prokoukla a vím, kdo je vrah. Přesně takové knihy chci i dále - vyšetřování, nějaká akce (ale méně než třeba v Lovci králíků), logický děj a zničitelný padouch (ne jako Lazar), který není mistr všech možných i nemožných bojových umění a lidsky dělá chyby. Joona je opět inteligentním vyšetřovatelem a více než na jeho osobní život je tato kniha zaměřena na jeho způsob vyšetřování a tvrdohlavost. Přestože mám Joonu ráda, toto byl vítaný svěží závan. Plus starý známý Erik Maria Bark byl třešničkou na dortu. Jednu hvězdu strhávám pouze proto, že podle mě Svědkyně ohně a Stalker byly zkrátka lepší a čtivější knihy. Ale rozhodně to beru jako obrat správným směrem a doufám, že ta pohlednice v epilogu není odkazem na děj další knihy.
EDIT: Myslím, že v této knize autoři částečně čerpali inspiraci v případu Garyho Heidnika.

HanaNov
31.03.2021 4 z 5

Série s Joonou Linnou mě opravdu baví, zápletky jsou originální, neokoukané, překvapivé. Postavy jsou uvěřitelné, dobře prokreslené, děj přináší spoustu zvratů a námětů k přemýšlení. Taky jsem byla ráda, že konečně zmizel natahovaný příběh Jurka Waltera, jeho tisíce podob a ještě k tomu banda podivných přisluhovačů.
Ano, Zrcadlový muž je moc dobře promyšlený, napínavý, originální, ale stejně ubírám jednu hvězdu, protože tato série je s každým dalším dílem stále víc brutální. Stejný problém už jsem měla u Lovce králíků, ale tady je to zase o další krůček posunuté a trochu mě děsí, kam se popis zvrácených scén a násilí může dostat. Copak by nešlo ubrat? Věznění a týrání mladých žen OK, jejich trestání, zabíjení OK, všechno je to v rámci nějaké zvrácené představy světa. Ale proč tak obsáhlé a detailní popisy toho všeho? Víc krve nedělá víc napětí, to se dá udělat i jinak, lépe, v náznacích a přitom s mnohem větší působivostí..
Každopádně jestli jsem pochopila úplný závěr - teda anagram Artur K. Jewel - tak se v dalším díle opět dočkáme stínu Jurka Waltera? To snad ne!

Magie233
30.03.2021 3 z 5

Od severské krimi jsem očekávala více napětí a pocit se od knihy neodtrhnout. Bohužel toto se nedělo, spíše některé kapitoly unavovaly a odkláněly od příběhu (akce policistů v docích, scény v tetovacím doupěti). Joona na mě působil nudně a nedokázala jsem si ho oblíbit. Některé náhle jeho posuny ve vyšetřování působily jako osvícení Ducha Svatého. Ke konci knihy se dočkáme nečekaných zvratů, což je příjemné. Pro mě odhalení vraha bylo překvapivé. Závěr na mě působil nereálně, i když se spisovatelé snaží vše vysvětlit a detailně popsat.

andrea4468
29.03.2021 5 z 5

Fantastická kniha, která má 500 stran a ani jednou mě nenapadlo, že se to zbytečně táhne, nebo je tam něco navíc. Příběh plný napětí! Velká spokojenost.

Adelajda_4
29.03.2021 5 z 5

Zatím poslední příběh Joony Linny. Ačkoli si vždycky říkám, že další příběh od Keplerovců si už nepřečtu, protože mi přijde, že brutalita v nich je vystupňovaná už opravdu vysoko, zvědavost stejně zvítězí a já si tu nově vyšlou knihu stejně koupím a na konci jsem vždycky totálně šokovaná. Byla jsem ráda, že se autoři konečně odprostili od tématu Jurka Waltera a Joonova genialita se tak ukázala zase naplno. Tento příběh byl ale opravdu plný brutality, temnoty, bezmoci, beznaděje. Mělo to neskutečný spád a knihu jsem prostě nemohla odložit ani za nic, potřebovala jsem vědět, kdo za tou vší brutalitou stojí. Ačkoli jsem si byla jistá, že jsem věděla, kdo je vrahem, autoři mě zase převezli.

Bybyla
26.03.2021 1 z 5

Na to, že je Joona Lina Superman, jsem si už tak trochu zvykla, i když to někdy bylo hodně přitažené za vlasy, ale tady? Tady zastínil i Chucka Norrise a to je na mě silný kafe! Taky nechápu, proč je příběh tak překombinovaný. Nejsem puritán, ale naprosto detailní popis soulože...k čemu to tady bylo? Nebo duchové...proč? Nepochopila jsem smysl toho, co se odehrálo v docích. A nakonec...proč tolik krve? Jako aby to bylo strašidelný, napínavý, nechutný?
Pompézní za každou cenu...škoda. Pro mne veliké zklamání.

careras.c
22.03.2021 5 z 5

bavilo mne to...čtete přátelé

Zoy
22.03.2021 5 z 5

Kniha, na kterou jsem se velmi těšila, už jen z důvodů velkých přestávek autora. Alespoň pro mne.
Opět autor nezklamal, četlo se to samo. Linna je prostě jednička s velkým mozkem a doufám, že budou i další knihy s tímto detektivem. Je neskutečné, jakým stylem se poskládaly střípky děje a utvořil se příběh, který je mrazivý. Doporučuji všem

rengers
21.03.2021 5 z 5

Strhující a promyšlený příběh plný překvapení, ve kterém není ani řádka navíc, která by odvedla čtenáře od pozornosti.
Ten kdo rád čte žánr toho typu, si určitě přijde na své.

Michaeles
17.03.2021 5 z 5

Jedním slovem pecka! Rozhodně nejlepší díl serie. Krátké kapitoly, nahrávají svižnému tempu knihy a i když má kniha přes 500 stran člověk se nenudí ani chvíli.

koolsavage
17.03.2021 4 z 5

Opět klasická jízda v keplerovském stylu! Bylo to napínavé, místy nechutné, docela brutální a někdy překombinované. A já jsem si to (zase) užila!

Ebola
15.03.2021 4 z 5

První knížku od autorů jsem četl asi tak před 2 lety a hned si mě získali, to jsem ani nevěděl, že Kepler je jen pseudonym :-)
Tentokrát jsem hledal vhodný dárek a narazil jsem na nový díl ze série, takže jasná volba a obdařená byla nadšená. Takže jsem si ji ihned jak to bylo možné půjčil a s chutí přečetl. A musím se přiznat, takto rychle přečtená kniha znamená jen jedno - nemohu se nabažit :-)
Už jsem si tady na bazaru přikoupil další 2 díly a až si přečtu to nové sci-fi z mé knihovny, dostane se možná na ně řada :-)

karbulka
14.03.2021 5 z 5

To prostě opět nemělo chybu. Dokonalý. Drsný. A ten konec? Bože můj, kdy bude další díl???

Knihomol.ka
12.03.2021 3 z 5

Moje první zkušenost z Keplerem. A určitě poslední. Hodně jsem o dvojici autorů slyšela a na jejich dílo jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Možná jsou ostatní jejich knihy lepší, nevím. Za jejich úspěchem vidím spíš obrovské PR, než že by jejich dílo mělo nějakou literární hodnotu. Hodně podobné jako Bryndza, taky jen spousta humbuku okolo.
Knížka mohla být klidně o polovinu kratší, byla plná zbytečné vaty a scén, které děj nikam neposouvaly. Např. scéna v opiovém doupěti, zbytečně zdlouhavý zásah v domě sestry podezřelého a nebo ta část, kde se policie infiltrovala mezi gangstery do doků. Proč to tam bylo? O hlavním hrdinovi jsem se nedověděla nic kromě toho, že se mu neustále napíná košile přes široká ramena :-D A jeho jméno. Hrůza! Celou dobu mě dráždilo, protože nevím, jak ho číst a hlavně mi přijde jako jméno pro ženu.
Konec byl už hodně přitažený za vlasy - výbuch domu, honička v kamionu, ale proti gustu....

Dajine
12.03.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, jako všechny od této spisovatelské dvojice. Ubrala jsem hvězdičky za psí zápasy. Tyto stránky jsem z pudu sebezáchovy přeskočila. Dennis asi nepřežil, co?

dzafik
11.03.2021 3 z 5

Musím přiznat, že jsem trochu zmatená, protože do půlky knížky se četlo samo. Bavilo mě to. Ale od půlky, jako bych se nemohla pořádně začíst. Asi stárnu, ale některé popisy byly na mě krapet moc.

Jana2424
10.03.2021 5 z 5

Další Keplerovku jsem nemohla vynechat. Znovu pro nás autoři připravili velice čtivý, napínavý příběh. Místy hodně brutální a nepříjemný, ale opět velice dobře vystavěný a nepředvídatelný. Opět jsem při čtení druhé poloviny knihy měla pocit, že přesně vím, kdo je to zlo, o kterém kniha pojednává a opět jsem ke konci knihy byla vyvedena z omylu. Tohle prostě "Kepler" umí na jedničku.

tabaluga
10.03.2021 4 z 5

Po dlouhé době opět kniha s Joonou Linou. Kniha měla velký potenciál, námět zajímavý, ale v momentu, kdy začal Joona schytavat rány že všech stran a všechno přežil, bylo na mne už moc. Takové knihy nemám moc ráda, kdy hlavní postava je jak nedotknutelný. Doufám, že v příštím díle z toho Joona Lina nevyleze již jako Superman s Batmanem dohromady. Z tohoto důvodu ubiram hvězdu. Chci hrdinu z masa a kostí.. Jinak jsem knihu četla téměř jedním dechem a představa, co vše musela děvčata zažívat, z toho se mi ježí vlasy na hlavě..