Zvieracia farma

Zvieracia farma
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29296/bmid_zvieracia-farma-Jew-29296.jpg 5 10331 10331

Zvieracia farma je politickou satirou na revolúciu, ktorá sa vymkla z rúk. Zvieratá sa zbavia nadvlády nenávidených ľudí a zavedú si svoj vlastný režim, v ktorom si všetci majú byť rovní. Z nádherných ideálov revolúcie sa však postupne stáva nočná mora. Prasce sa zmocnili koryta, a teda aj vlády, postupne si začali prispôsobovať zákony a legendárny slogan "Všetky zvieratá sú si rovné" sa čoskoro mení na "Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie".... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Rebelión en la granja, 1945

Ocásek
29.01.2020 5 z 5

Knížku jsem četla k maturitní zkoušce. Četla se úplně sama. Moc mě bavila a nadchla mě. Vřele doporučuji.

Olous1
28.01.2020 5 z 5

Tak toto bych dala za povinnou četbu.Skvělé počtení.Kniha je útlá,takže jí přečtete během chvilky.Po přečtení se nedivím,že ji komunisté zakázali,bohužel vidím v tomto díle trochu i tuto dobu.

Dani3
27.01.2020

Mrazivé.

eliifa
25.01.2020 5 z 5

Velice zajímavé a napínavé čtení

gan112
22.01.2020 4 z 5

Kryptodokument?

honza7843
21.01.2020 5 z 5

Stručný popis toho, jak snadno se dá spadnout do totality. Skvělé čtení. Pan Orwell prostě věděl...

žlučníkář
08.01.2020 5 z 5

Tak jsem si to konečně přečet a pořád si říkal joooooo, to poznávám, to je společnost, ta každou myšlenku znásilní, ohne a pak je z toho průjem, nebo úplně jiný slovo. Uf, to jsem se teda vymáčknul.

Šárka88
05.01.2020 5 z 5

Krásné a poučné čtení ... ale nebylo už možné rozlišit, která tvar patří člověku a která praseti ... svatá pravda

hellena1523
02.01.2020 5 z 5

Okamžitě jsem se začetla a musím říct, že to bylo až strašidelné čtení.

JointlieKat94
31.12.2019 5 z 5

Tohle si myslím, že bylo zase moc dobré dílo. Nedávno jsem dočetla 1984, a tahle byla na čekačce dlouho. Tak jsem jí šoupla do výzvy 2016, kterou jsem plnila i s tou letošní.
Tímto dílem jsem dokončila rok 2019.

Kniha byla od začátku zajímavá a chytla mě, to prostě Orwell umí- zaujmout.

Taková bajka, antibajka, jak je psáno v doslovu. A je to tak, kniha je o zvířatech z farmy, které trápí to, že nemají svobodu a pracují pro člověka v nedobrých podmínkách, mají málo žrádla.. Rozhodnou se ho z farmy vyhnat a farmě začnou vládnout prasata. Je až neuvěřitelné, co kniha, tak útlá, všechno pojmula, na to, v jakém roce (1943-1944) byla sepsána. Asi každý, já určitě, přečetl spoustu knih z války, ale žádná kniha nebyla taková. Místo Hitlera zde vládlo prase Napoleon, rozdává rozkazy, udává nové zákony.. mazec.

Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem se ke knize díky výzvě dostala.

GeRaltzRiVie01
26.12.2019 5 z 5

Dobu jsem nezažil, ale vždy jsem měl názor, že tohle je spíše věc lidské přirozenosti než režimu.. Vždy tu bude něco takového jen v trochu jiné podobě. Bohužel...

jean_ralphio
24.12.2019 3 z 5

jakoze dobry no, ale nevidim moc rozdil od toho precist si nejakou ucebnici historie sssr..

ps. a unavujou me lidi, co kazdou chvili vyskoci s "uz je to tady, jak o tom psal orwell! nevis? tak si precti farmu/1984 a pochopis!!"

Pumpkin
15.12.2019 5 z 5

Chtěla jsem si ji přečíst od té doby co jsem poprvé dočetla 1984. Obě knihy jsou naprosto úžasné. U Farmy zvířat je fascinující kolik hrůzy se vejde na pár stránek. Kniha je velmi mrazivá, a hlavně naši občané by si ji měli přečíst před každými volbami.

MilanCFC
27.11.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která asi nikdy nezestárne. George Orwell v plné síle. V jednu chvíli úsměvné, hned v další zarážející a následně mrazivé.
A ovce jsou prostě ovce.

Cepelka
26.11.2019 5 z 5

Farmu zvířat jsem přečetla jedním dechem. George Orwell se v knize zabývá mezilidskými a politickými vztahy a skvěle popsal tehdejší situaci. George poukazuje nejen na to, jak se lži vyrábějí, ale i na to, jak a proč se jim podléhá.
Jenom díky němu jsem si dokázala uvědomit, co se např. v Rusku ve skutečnosti odehrálo a sama jsem si uvědomila, jak vážná situace to byla, ikdyž to tak možná nevypadalo.
Nejvíce se ovšem děsím myšlenky, že historie se neustále opakuje.

Kuža007
23.11.2019 5 z 5

Nádherná nadčasová alegorická kniha. Plná historických paralel. Farma zvířat se předobrazem jakékoli diktatury, i když tady Orwell jasně popsal tu v Sovětském svazu.

misa1974
23.11.2019 5 z 5

Je to stále stejné po staleti, většina otroci pro hrstku, dnes je to svobodné otroctví (svoboda je cenny přínos) jinak třeba pojdi hlady nebo zimou.

meluzena
21.11.2019 5 z 5

Velice trefné a nadčasové. Bohužel.

Kromě naprosto jasných alegorií byla zajímavá třeba drobná epizodka s parádivou kobylou, která z Farmy zvířat utekla, neb pentle v hřívě pro ni byly důležitější než svoboda.

lonedog
15.11.2019 5 z 5

Bajka o tom, jak se z krásné myšlenky proměněné v realitu stane opět systém, proti kterému všichni bojovali. Jen se změnily kulisy a obsazení. Na knize se mi nejvíc líbily postupné změny sedmi přikázání, kdy nová výjimka šla vždy na ruku vládnoucí třídě. Že jsou si všechna zvířata rovna, ale některá jsou si rovnější, platí v každém režimu, protože ať je myšlenka jakkoliv krásná, pudy máme všichni stejné a nelze je změnit.

lucievachovaxx
12.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha - asi jedna z nejlepších zvolených k maturitě. Moc mě bavila, četla se skvěle, bez složitostí. Je to krásná alegorie, plná kruté pravdy z minulosti..