Zvieracia farma

Zvieracia farma
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29296/bmid_zvieracia-farma-Jew-29296.jpg 5 10180 10180

Zvieracia farma je politickou satirou na revolúciu, ktorá sa vymkla z rúk. Zvieratá sa zbavia nadvlády nenávidených ľudí a zavedú si svoj vlastný režim, v ktorom si všetci majú byť rovní. Z nádherných ideálov revolúcie sa však postupne stáva nočná mora. Prasce sa zmocnili koryta, a teda aj vlády, postupne si začali prispôsobovať zákony a legendárny slogan "Všetky zvieratá sú si rovné" sa čoskoro mení na "Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie".... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Animal Farm , 1945

Miken008
26.01.2014 5 z 5

Opravdu sílá, kterou by si měl přečíst úplně každý povinně. Mrazivé až do morku kostí a realistické, přestože se jedná o bajku.
Téměř jsem se nemohl od knihy odtrhnout, a musel jsem číst dál a dál, protože byla napsaná tak krásně a srozumitelně, aby předala své poselství celému lidstvu. Smékám před Ericem Blairem...

Alisce
26.01.2014 5 z 5

Bylo dost zvláštní číst něco tak všedního. Všechno v knize je tak pravdivé, ale nic se o té doby vlastně nezměnilo. Smekám nad tím jak skvěle George Orwell knihu napsal.

dadako
15.01.2014 4 z 5

Pěkná knížka. Takový předkrm pro 1984, které se mi líbilo více. Neustále žasnu nad tím jak Orwell dokázal vytušit směr jakým budou totalitni režimy směrovat a jak dopadnou.

Martinka 135
07.01.2014 5 z 5

Výborná kniha! Pro mě o něco slabší, než 1984, nicméně stále Orwellův (geniální) standard. Naprosto nadčasová antiutopie, která má i dnes co říci. Mistrovsky zvolená alegorie.

hradil
04.01.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila. Hodilo by se dát přečíst tuhle knížku lidem volící komunisty, možná by se jim rozsvítilo (spíše ne). Jako 15ti letému klukovi se mi zdá kniha čtyřhvězdičkovitá. Slibuji však, že se ke knize vrátím až budu starší a dám 5*.

stal-ker
03.01.2014 5 z 5

Výborná záležitost, vřele doporučuje 11 z 10 čtenářů :-) Vtipné počtení, ale zároveň obsahující krutou pravdu, ale nejen o komunismu, který tak rádi všichni nyní označujeme černou barvou, ale pasující velmi dobře i na dnešní dobu. Ono totiž nic není jen černé nebo bílé, jak jsme si zvykli říkat. Prostě velmi nadčasové dílo, které stojí za přečtení.

R.E.M.
31.12.2013 2 z 5

Dobrý námět a pěkně vykreslená charakteristika "postav", znehodnocené nadměrným počtem stran a nudou opakujících se výjevů. Zhruba v půlce jsem čtení odložila a dávám si bod za neústupnost a odhodlání se ke knize vrátit, druhý bod za pevnou vůli a úspěšné přečtení celé knihy. Oceňuji nadčasové téma, ale jedno přečtení stačilo.

Eremites
26.12.2013 5 z 5

Neskutečně pravdivá a šokující zkratka shrnující nástup jakéhokoliv totalitního režimu k moci, myšlenkových pochodů "obyčejných" lidí při procesu zotročování, přepisování historie a rezignace na lepší budoucnost.
Mrazilo mě v kostech při čtení i dlouho poté.
Na pár stránkách brilantně shrnuta tragédie totalitní společnosti.

michaelaRNR
25.12.2013 5 z 5

Oproti dalším Orwelovým dílům má kniha neuvěřitelný spád, nesetkáme se v ní s obšírnými vyprávěními, popisy a retrospekcí. I přes pouhých několik desítek stran je Farma zvířat dokonalá, protože každá věta má svůj význam a v celku má dílo hluboký a děsivý význam. Kéž by se každý věnoval povinné četbě a trošku se nad ní zamyslel. Jak by pak na světě mohlo být alespoň o malinko lépe, kdyby nebylo tolik ovcí...

Lilith1
22.12.2013 5 z 5

Bohužel tahle kniha bude mít své kouzlo v každé době, protože i když popisuje dobu minulou je a bude pořád aktuální. Je to dost děsivé....

Martias
21.12.2013 5 z 5

Po dočtení knížky mi šel mráz po zádech a cítila jsem silnou skepsi... Ačkoli kniha má popisovat jinou hrůznou dobu minulosti i dnes by se daly určité momenty z ní dobře použít a zasadit do dnešní doby, což je velmi silné a odstrašující...

vladceTyran
17.12.2013 5 z 5

Tohle neni jen odraz komunismu, ale odraz všch stran včetně socialismu, prasata představujou politiky, kterým jde většina peněz, ovce představujou dnešní média co se snaží dezinformovat celou společnost a vtlouct nám do hlavy že bez politiků by jsme se neměli tak "dobře" a to co dělaji je pro dobro všech.

Madluska
29.11.2013 5 z 5

Báječná, dokonalá, perfektní kniha! Třebaže mě 1984 příliš nezaujalo, Farma zvířat na mě zapůsobila nesrovnatelně víc - bajka, román/povídka, proroctví, to všechno by mohlo aspoň zčásti vystihovat Orwellovu knížku. A ačkoliv děj je hodně známý, tudíž ani při čtení vás nic moc nepřekvapí, stejně si i na onom malém prostoru (knihy i farmy) užíváte ty trefné alegorie diktátorských prasat, údernických koní, tupých ovcí, stávkujících slepic a tak dále a tak podobně. Tleskám a přidávám do doporučených.

peterkovasona
28.11.2013 5 z 5

Člověk sei pobaví při klasice :)

-Nikola-
27.11.2013 5 z 5

Když jsem začínala číst, tak jsem si říkala, že to zní jak pohádka, ale brzy se vše obrátilo vzhůru nohama. Doslova jsem šílela vztekem nad bezmocností zvířat, která se stávala otroky svých, dalo by se říct bratří.
Upřímnost autora se mi líbila, ale přesto ta hořkost, co mě přepadla na konci knihy byla děsně popuzující. Dívat se na vlastní zkázu, vědět že příjde a nemoci nic dělat. Toto mi dost nastínilo cítění v době minulé.
Všechna zvířata jsou si rovna, některá rovnější. Z matematického hlediska rovnost existuje, ale VĚTŠÍ rovnost je naprosta hloupost! Jakto, že teda existuje i v dnešním světě?

JeKa
20.11.2013 5 z 5

Tak pravdivé, že vývoj a vyústění děje očekáváte v podstatě od začátku, a přesto se ani na chvíli nemůžete odtrhnout. Nejděsivější na celé alegorii je, že ani vy si nemůžete být jistí, kdy se necháte zblbout pro lákavé ideály...

Ditules
11.11.2013 5 z 5

Pravdivé a stále aktuální.

kormoran78
11.11.2013 5 z 5

Dlouho jsem se na tuto knihu chystal. Po jejím přečtení musím říct, že ve mně zanechala hluboký dojem. Pocit beznaděje, pocit deja vu, pocit zmaru. Je děsivé, jaké jsou tam paralely s dobou minulou i současnou. Zdá se, že tato kniha bude aktuální vždy. Výborně napsáno, díky pane Orwelle, díky tomuto zážitku se znovu vrátím ke knize 1984.

Anny90
09.11.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, můžu jen doporučit.

Grejdus
05.11.2013 5 z 5

Příjemná záležitost na uplakané, nedělní odpoledne. Z 1984 jsem měl dost nepříjemný pocit, tady se nedostavil.