1v8na 1v8na komentáře u knih

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy Yvetta Bartoňová

Obdivuji hlavní hrdinku, nevím, jak bych se já dokázala vypořádat s celou situací, kterou musela zvládnout ona

21.08.2014 5 z 5

Jak jsem potkala osud Jak jsem potkala osud Šárka Junková

Kniha je velmi poučná, moc se mi líbila. Ovšem myslím si, že je hloupé brát si život v jakékoliv situaci.

21.08.2014 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tohle je úplně super. Napětí, láska, romantika, hororové prvky, pochopení, tolerantnost - to vše se najde v této knize. Ovšem když jsem viděla film, tak musím přece jen uznat, že kniha mě bavila mnohem víc než film.

Touha Touha Iva Hercíková

příběh je velice poutavý a napínavý.. Nedá se od něj odtrhnout.

Hop nebo trop Hop nebo trop Eva Pelantová

bylo to naprosto super a senza. Stálo to za to. Líbil se mi jak film, tak i kniha. Nejlepší na tom všem byl představitel Mikuláše a Ondráše. Dva kontrasty, ale stály za to. Byla to krása.

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

Spoiler - Plyne z toho poučení, že čekat se vyplácí. Nevím, jak bych se zachovala já na místě Ivy. A už vůbec nevím, jak bych k tomu přistoupila být Romanem. Ten kluk, i když je vymyšlený jen v knížce, tak má něco do sebe

Počkej až za Lyon Počkej až za Lyon Táňa Kubátová

spoiler - fascinuje mě, jak mohla Pavla vůbec cestovat s cizím mužem po Francii. A pak se navíc do něj ještě zamilovat. Hodně nápaditý příběh, ale trochu moc přesládlý.

Láska není minulost Láska není minulost Jaroslava Hofmanová

příběh byl hodně poučný a poutavý, velmi citový, dokonce jsem si u něj i pobrečela.

V sevření osudu V sevření osudu Jaroslava Hofmanová

hodně zajímavý příběh. Obvykle tyhle příběhy vymýšlí američtí spisovatelé, ovšem tohle předčilo moje očekávání. dost dobré a stálo to za to.

Ranč U Zelené sedmy 2 Ranč U Zelené sedmy 2 Eva Pelantová

příběh byl komický, shodoval se s filmem a opravdu mě pobavil. bylo o takové to lehčí čtení na odreagování

Ranč U Zelené sedmy 1 Ranč U Zelené sedmy 1 Eva Pelantová

Kniha byla parádní, komická, legrační, prostě super!

Ve stínu smrti Čachtické paní Ve stínu smrti Čachtické paní Andrej Štiavnický

podle mého názoru tato kniha nebyla zas až tak zajímavá, jako ty, ve kterých vystupovala čachtická paní

19.08.2014 3 z 5

Čachtická paní před Božím soudem Čachtická paní před Božím soudem Andrej Štiavnický

spoiler - Kniha je nejnapínavější ze všech tří dílu. Je zde završen život Báthoryové. Nejvíc mě uchvacuje smrt zákeřného kočího Petera. Znal podzemí Čachtického hradu velmi dobře, ale i přesto se mu stalo osudným.

15.08.2014 5 z 5

Čachtická paní ve vězení a na svobodě Čachtická paní ve vězení a na svobodě Andrej Štiavnický

spoiler - Kniha byla velmi napínavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Fascinuje mě, že obě hraběnky, jak Báthoryová, tak i Listiusová, měli milence, kteří pro ně udělali všechno.

V podzemí Čachtického hradu V podzemí Čachtického hradu Andrej Štiavnický

spoiler - kniha navazuje tam, kde skončil Nižnánský. I když jsou v příběhu občas jiná jména, na kráse knihy to neubralo. Autor naráží na fakt, že Báthoryová nebyla před soudem a je celkem možné, že k pokusu o útěk ji pomohl samotný palatin Thurzo. Ovšem nejenom Báthoryová provozovala krvavé mučení. Teď už i Anna Rosina Listiusová. Kniha je báječná, stojí za to si ji přečíst.

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

hodně silný příběh, dal mi toho celkem dost, hlavně to, že nezáleží na tom, jakou měl kdo minulost, ale jakou chce mít budoucnost.

Kompromitující situace Kompromitující situace Carole Matthews

příběh byl velice poutavý, ale chvílemi jsem myslela, že ho do konce snad ani nedočtu, až moc mi to v určitých věcech připomínalo mě samotnou...

15.08.2014 3 z 5

Svatba na bitevním poli Svatba na bitevním poli Eva Papoušková

super komický příbĚh. Nejvíce se mi líbilo na filmu obsazení. Na knize to bylo to, že byla opravdu napsaná stejně jako film.

14.08.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

spoiler - tahle kniha se mi velmi líbila, líbil se mi i film. Obdivuji Homera, jak se se vším dovedl vypořádat. Jen mi je líto toho, že se zamiloval do Candy a potom musel předstírat, že jeho syn není jeho, ale Wallyho.

14.08.2014 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Tahle kniha obsahuje celkem 62 básniček či písniček. MEzi nejznámnější patří Anděl, Morituri te salutant či Bratříčku, zavírej vrátka. Tyto tři písničky se mi líbí a dokážu je i pochopit, ale o ostatních váhám a nejde to říct tak jednoznačně.

14.08.2014 4 z 5