85098211 85098211 komentáře u knih

Živá investice Živá investice Dick Francis (p)

Jak jsem si už u autora zvykla, opět skvělá detektivka s hodně zajímavou zápletkou. Hříbat mi bylo líto, protože nechápu, jak někdo může být tak zlý a zvrácený a kvůli penězům dělat něco tak hrozného. Z toho mi bylo dost smutno… Ale jinak mi byl Tim sympatický a příběh napínavý, proto hodnotím zase plným počtem hvězdiček ;-).

20.06.2018 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Výborný psychothriller, tentokrát (konečně) vyprávěný z pohledu muže ;-). Kniha je strhující, napětí roste s každou další stránkou. A těch nepravd a lží! To bylo snad až nenormální a šílené! Kniha je čtivá a konec neočekávaný. Joe mi byl sympatický a bylo mi ho i docela líto, ale samozřejmě nejvíc jsem litovala malého Williama. Jsem tedy víc než spokojená a budu doufat, že se na trhu brzy objeví nějaká další autorova kniha...

18.06.2018 5 z 5

Třikrát superintendent Alleyn Třikrát superintendent Alleyn Ngaio Marsh

Kvalita povídek lehce kolísá, ale opravdu jen lehce ;-). Asi nejvíc se mi líbila hned první z nich Vražda po plese. Všechny příběhy jsem hodnotila jednotlivě a průběžně, jak jsem je četla. Proto už ani nezbývá moc co dodat. Snad jen to, že mne autorka zaujala a knihu jako celek tedy hodnotím plným počtem hvězdiček ;-).

16.06.2018 5 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Ngaio Marsh

Opět docela dobrá klasická detektivka. U autorky je obvyklý pomalejší rozjezd, pokaždé trvá určitou dobu, než se do příběhu čtenář začte. Mimochodem to kotě bylo opravdu roztomilé ;-).

16.06.2018 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Osobně nemám ráda knihy s tematikou post-apo. Pokud by mne totiž něco takového mělo někdy potkat, určitě bych si přála raději smrt. To ale nic nemění na skutečnosti, že Malevil je vynikající kniha. Je jedinečná hned po několika stránkách. Především ale nabízí hluboké zamyšlení nad tím, jak by se asi žilo, kdyby náhle, bez jakéhokoliv varování, došlo ke zničení všech zaběhaných a zažitých postupů a lidé by se museli vrátit k praktikám dávné doby bez moderních technologií. Autor zde hrstku lidí postavil před tuto zcela novou životní situaci. A i když konec je poměrně optimistický a z dnešního pohledu je tento obraz společnosti opravdu naivní, není to žádná pohádka…

14.06.2018 5 z 5

Smrť v Delfíne Smrť v Delfíne Ngaio Marsh

Tato povídka se mi ze začátku zdála nezajímavá, hlavně z důvodu divadelního prostředí, které mne zrovna moc nebere. Ale potom se příběh rozjede a čtenář se nestačí divit. A ten konec je jedna velká jízda. Za mne tedy zase hodnocení nejvyšší a jede se dál :-).

13.06.2018 5 z 5

Vražda po plese Vražda po plese Ngaio Marsh

Příjemná klasická detektivka se sympatickým vyšetřovatelem. Víc se snad ani napsat nedá, ale hned se vrhám na další případ :-).

12.06.2018 5 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Při čtení této knihy jsem si opakovaně říkala, že to nemusí být vždycky výhra mít sourozence ;-). Natož po něm podědit úplně všechno - za mne tedy ne, děkuji :-). Ale jinak jako obvykle výborná detektivka s originální zápletkou. Dick Francis se zde zase ukázal ve skvělé formě a já hodnotím pěti hvězdičkami.

11.06.2018 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Velice dobrá historická detektivka. Sice úplně jiná, než jaké píše například Vlastimil Vondruška, ale také čtivá a poutavá. Navíc tentokrát i mému srdci blízká, protože nedaleko Bludova jsem se narodila a prožila mládí ;-). Doporučuji a nenechám si ujít ani další knihy z této série.

09.06.2018 5 z 5

Pravidla zrady Pravidla zrady Christopher Reich

Za mne tentokrát spíš zklamání. Začátek, kdy dojde k nehodě, je zajímavý a strhující. Nicméně později se v knize objeví velké množství postav a čtenáři chvíli trvá, než se zorientuje v ději. Kniha je sice docela čtivá, ale obsahově mi nesedla - prostě nemám ráda příběhy se špionážní tematikou. Lepší hodnocení tedy dát bohužel nemohu :-(.

08.06.2018 3 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

K vraždě tentokrát dochází na mimořádném místě, a to v letadle - navíc s omezeným počtem podezřelých. Na Poirota a jeho kolegy tedy čeká hodně práce. Velice se mi líbil rychlý úvod do příběhu a samozřejmě i další vyšetřování případu. Samotné rozuzlení je opravdu rafinované a ani pozorný čtenář nemá reálnou šanci odhalit pachatele. Za mne tedy jako obvykle jednoznačné doporučení :-).

07.06.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Podle mého názoru byla tato kniha o dost lepší a určitě i čtivější než autorčina prvotina, která se mi dostala do rukou před časem. Příběh je totiž napínavý a má spád. Po jisté době sice více (nebo méně) tušíte, kam asi budou události směřovat, ale to knize neubírá na poutavosti. A se samotným rozuzlením si autorka hezky pohrála - je totiž neočekávané a rozhodně vás překvapí ;-).

06.06.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Detektivky paní Klevisové mám moc ráda a i tato kniha se vydařila. Je napínavá a zápletka originální. Jediné, co se mi nezdá zrovna pravděpodobné, je vyšetřování českého detektiva (respektive policisty) v Norsku. Sice používá selský rozum, ale taky mu všichni tak nějak samozřejmě a s ochotou vychází vstříc a ve všem mu vyhoví. To by jako fakt takhle mohlo fungovat?!

03.06.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kniha je definitivně čtivá, i když rozjezd je docela pomalý. Ze začátku jsem nevěděla, komu bych měla fandit víc, ale s vývojem událostí jsem se přiklonila k jedné straně. Jinak je ale příběh strhující - já psychothrillery miluji :-), a kniha se jen těžko odkládá. Konec je tak trochu useknutý, ale dá se. Určitě na autorku nezanevřu a pokud vyjde nějaká další kniha od ní, zase jí dám šanci.

30.05.2018 4 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Vynikající detektivka, ve které se na scéně opět objevuje Hercule Poirot. A i když jsem už přečetla spoustu knih s tímto detektivem, nikdy jsem si nijak zvlášť nepovšimla jeho ješitnosti. Ta je v této knize ale prezentována hned poměrně na začátku a doslova očividně - no a zrovna tohle mi tak trochu vadilo... Ale protože je jinak příběh skvělý, zápletka bezvadně vystavěná a nádherně komplikovaná, dávám knize mé milované autorky zase hodnocení nejvyšší ;-).

27.05.2018 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Nevím, čím to, ale kniha mne zaujala jen velmi málo. Sem tam se objevil jakýsi záblesk zajímavého děje, ale celkově to byl spíš průměr. Rozhodně se nejednalo o "uhrančivý příběh", jak se píše v anotaci. Na to knize chyběla čtivost, která by čtenáře dokázala strhnout do víru dění. Ale za originální téma hodnotím třemi hvězdičkami ;-).

24.05.2018 3 z 5

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

(audiokniha)
Jsem ráda, že byla kniha načtena, protože jinak bych se k ní asi nedostala vůbec. A to by byla velká škoda. Příběh je hned od začátku strhující, napětí roste s každou další přečtenou stránkou. Robert je velký sympaťák a kniha čtivá. Zápletku autor dokonale promyslel, je opravdu originální - hlavně, když uvážíme rok vzniku knihy. Rozhodně se k ní vrátím, k dokonalému zážitku určitě přispělo i vynikající načtení Pavlem Rímským. Za mne jednoznačné doporučení a nejvyšší hodnocení! :-)

21.05.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na knihu jsem se hodně těšila, protože mne zaujalo, že je napsána na motivy skutečných případů. Nicméně mé očekávání se tak úplně nenaplnilo. Ze začátku byl příběh rozvláčný, trpěl nedostatkem akce a napětí. Ale později už docela odsýpal. A závěr byl popsán tak napínavě, že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a při popisu některých scén se mi doslova dělalo špatně. Ale další autorčinu knihu už raději zkoušet nebudu...

20.05.2018 3 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

(audiokniha)
Tato kniha se mi nelíbila tolik jako první případ Fredriky Bergmanové a Alexe Rechta. Ze začátku jsem se tak trochu ztrácela v ději a ve jménech. Příběh jako takový je napínavý a originální. Určitě dalo autorce práci takovou dost komplikovanou zápletku vymyslet ;-). Konec je rozhodně neočekávaný, ale já jsem byla docela zklamaná - podle mého názoru nebylo zlo dostatečně potrestáno...

18.05.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

(audiokniha)
Tato kniha mne uchvátila hned od začátku, jen těžko jsem poslech přerušovala. Poslouchala jsem v podstatě neustále: ve vlaku jsem nedokázala sledovat krajinu, cestou do práce i z práce a ani potom doma zase vnímat nic jiného. Tohle se mi už nestalo hodně dlouho. Asi nejvíc se mi líbila hned první část, kterou vypráví Mira. Ale i další děj je stejně strhující. Silný příběh, ze kterého až přechází mráz po zádech a který by určitě nikdo z nás nechtěl zažít. Nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem...

15.05.2018 5 z 5