85098211 85098211 komentáře u knih

Hra na fanty Hra na fanty Dick Francis (p)

Kdo má rád autorovy knihy, tomu určitě sedne i tato. Jediné, co by se mu (snad) dalo vytknout, je stálá přítomnost sexuálních scén, až by mohl vzniknout dojem, že autor bez nich nedá ani ránu :-). Příběh jako takový je však zase dost dobrý, čtivě napsaný a zápletka zajímavá. Ale Dick Francis (aspoň v mém případě) nepatří k těm, jejichž knihy bych mohla číst jednu za druhou ;-). Takže sice doporučím, ale zase si od něj dám na nějakou chvíli pauzu.

04.07.2019 5 z 5

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Edgar Wallace je opravdu výborný spisovatel, a to jsem se jeho knihám dříve z nějakého záhadného důvodu vyhýbala obloukem - aniž teď samozřejmě chápu, proč? ;-) I tento příběh je zajímavý a čtivý hned od začátku. Autor prostě umí vtáhnout do děje. A kromě toho je mi v jeho knihách sympatická romantická linka, která nikdy nesmí chybět a která kriminální případy tak trochu odlehčuje. Dávám obvyklých pět hvězdiček a doporučuji! :-)

22.05.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Mám takový pocit, že momentálně nemám právě šťastnou ruku při výběru knih, protože ani tato mě nedokázala nadchnout. I když, jak nad tím uvažuji, je to teprve druhá kniha po dlouhé době, která se mi moc nelíbila, proto nechci být nespravedlivá ;-). Ano, je dobře napsaná, ale copak se mi musí při vyprávění příběhu nad popisovanými brutalitami (skoro) pořád dělat špatně a musí se tam střílet a zabíjet jako na běžícím pásu? A to nejsem žádná citlivka, ale co je moc, to je příliš. Zápletka je výborná a originální, i proto jsem se na knihu těšila. Začátek byl také ještě slibný, ale poměrně rychle mi bylo jasné, jak všechno dopadne. Takže bych to shrnula tak, že autor nepíše knihy, které by byly určené pro mě, a jak se zdá, nepatřím ke správné cílové skupině, proto se mu příště raději vyhnu a zvolím něco pro mne vhodnějšího.

03.04.2019 3 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tato kniha se mi - pro změnu ;-) - hodnotí lehce. Autorka nám zde nabídla vynikající psychothriller, který je nejen výborně promyšlený, ale také napínavý, strhující a hlavně čtivý. Stránky jen letí, ani je nestačíte obracet. V závěru najednou všechny díly skládačky do sebe zapadnou a čtenář se dočká vpravdě famózního finále. Za mne tedy určitě a bez diskuse plný počet a doporučuji milovníkům tohoto žánru!

19.02.2019 5 z 5

V hotelu Bertram V hotelu Bertram Agatha Christie

Tentokrát jeden spíš slabší případ se slečnou Marplovou. Rozjezd je hodně pomalý a tak trochu nijaký. Než vůbec k něčemu zásadnímu dojde, trvá to poměrně dlouho. Zato potom jsem se už od knihy nedokázala odpoutat. Zápletka je však zajímavá a rozhodně originální. A to jsem si nedokázala představit, že by mne moje milovaná autorka dokázala kdy zklamat... Ale nevadí, nikdo nejsme dokonalý, proto ze sympatií strhávám pouze jednu hvězdičku ;-).

15.02.2019 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a musím říct, že mě uchvátila od samého začátku. Je výborně napsaná a neskutečně strhující. Cope mi byl moc sympatický a já jsem mu fandila, aby proces vyhrál ;-). Ale původní dějová linka, která čtenáře pomalu seznamuje s tím, co se stalo v lese před dvaceti lety, je snad ještě lepší, protože je opravdu skvěle vymyšlená a dobře propracovaná. A konec mě dost překvapil, i když jsem počítala se vším, jenom ne s tím, co vymyslel autor ;-). Dávám tedy (zase) plný počet hvězdiček a doporučuji!

10.01.2019 5 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Zase další vynikající kniha od mé milované autorky :-). Oběť mi nebyla ani trochu sympatická, naopak jsem měla pro vraha dokonce i tak trochu pochopení ;-). Případ se komplikuje a zamotává, podezřelých je hned několik, Hercule Poirot namáhá svoje šedé buňky mozkové, všechny kolem vyslýchá a vyšetřuje - a nakonec s lehkostí sobě vlastní odhalí vraha, kterého bychom (jako obvykle) podezírali nejméně. Takže nezbývá než dát plný počet a knihu doporučit :-).

08.12.2018 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Klasika mého dětství, knihy jsem všechny četla opakovaně - naštěstí je vlastnila moje teta, která nám je vždy ochotně zapůjčovala. Všech sedm knih jsem milovala, ale asi nejvíc se mi líbily první dva díly, kdy jsou Kája se Zdeňou ještě malí a jejich příhody úsměvné. Určitě nejsympatičtější postavou z těch dospělých byl vždy pan lesní, který měl nejen velké pochopení pro různé kousky dětí, ale hlavně bral celý život s humorem.
Knihy mám nyní již dlouhá léta zakoupené a ráda se k nim opakovaně vracím. Samozřejmě jsem si pořídila jedno z vydání ze 40. let 20. století ;-), protože to nové z devadesátých let bylo bohužel silně upravené...

24.08.2018 5 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Vynikající detektivka, ve které se na scéně opět objevuje Hercule Poirot. A i když jsem už přečetla spoustu knih s tímto detektivem, nikdy jsem si nijak zvlášť nepovšimla jeho ješitnosti. Ta je v této knize ale prezentována hned poměrně na začátku a doslova očividně - no a zrovna tohle mi tak trochu vadilo... Ale protože je jinak příběh skvělý, zápletka bezvadně vystavěná a nádherně komplikovaná, dávám knize mé milované autorky zase hodnocení nejvyšší ;-).

27.05.2018 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Kdo z nás by nesnil o tom, že stráví pět neděl v balónu a během (nejen) letu zažije nejedno dobrodružství? ;-) Já tedy ano! Jen těch popisných pasáží mohlo být méně. Ale to je pro Julese Verna typické a k jeho knihám to tak nějak patří...

26.01.2018 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Tato kniha je již legendární a je pravděpodobně jednou z nejznámějších detektivek se slečnou Marplovou. Tajemství mrtvé, která po dlouhou dobu zůstává neznámá, zmatek ohledně možných pachatelů a motivů a nakonec i vzrušující finále, které zase všechno postaví na hlavu. Tato kombinace je geniální a pro Agathu Christie tak typická. Příběh čtenáře tentokrát nejenže udržuje v příjemném napětí, ale zároveň ho i pobaví. Kniha se čte sama a jak už tady bylo napsáno, je silně návyková :-).

25.01.2018 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Tato kniha je naprostá pecka a čtenáře očekává parádní jízda do pekel! Strhující, napínavý thriller, u kterého jsem si nevydechla ani na chvilku. Autor nás zavede do hlubin duše psychicky narušených jedinců, o kterých nejenže nemáme ani tušení, ale ani o nich nic vědět nechceme. A konec mě tentokrát fakt dostal! Když už jsem doufala ve zvolnění tempa a možná i v jakýs takýs pozitivní závěr, byla jsem znovu stržena do víru strachu a hrůzy. A protože pochopitelně toužím zvědět, jak to bylo dál, budu muset sáhnout po další knize...

11.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další dobrodružství s Harrym Potterem - a zase se kniha nedá odložit! :-) Malý Harry vyrostl, je mu 14 let a znovu čtenáře strhne svým příběhem. Tentokrát byste však měli mít znalosti z předchozích knih, protože zde najdete spoustu odkazů na události z minulých svazků. Za mne opět napínavé, vynikající a nepřekonatelně originální!

06.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už před spoustou let, ale okamžitě jsem si ji zamilovala. Později jsem viděla i filmovou verzi s Gérardem Depardieu a Ornellou Muti, ale ta má bohužel silně pozměněný závěr, což mě zklamalo. Kromě toho znám i rozhlasové zpracování tohoto nádherného románu (s Pavlem Soukupem v hlavní roli) - a to považuji za zdařilé také. Byla to moje první kniha od autora a právě díky ní se stal mým oblíbeným spisovatelem.

05.08.2017 5 z 5

Květen Květen Gabrielle Lord

Květen se mi líbil úplně stejně jako předchozí díly. Strejda Bartoloměj byl sympaťák, i když jsem doufala, že nám vydrží trochu delší dobu... A jak se zdá, začíná se potvrzovat moje podezření, které mám už pár posledních dílů :-). Víc bohužel prozradit nemůžu, jinak by to byl spoiler jako hrom! ;-) Za mne tedy zase plný počet a těším se na další skvělou jízdu se členy rodiny Ormondů - a nejen s nimi!

16.09.2019 5 z 5

Únor Únor Gabrielle Lord

Nejpozději po tomto díle uznávám, že kniha je určená spíše mladším čtenářům, ale nevadí mi to ;-). Příběh je stále svižně napsaný a čtivý, jedna napínavá scéna střídá druhou. A tentokrát tady máme novou postavu - dívku se zvláštním jménem Winter... Ale víc prozrazovat nebudu, konec je (samozřejmě) zase otevřený a já se už těším na další část! :-)

12.09.2019 5 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Zase klasická kniha od autorky, tak jak ji už poměrně dobře znám ;-). Obě časové roviny byly zajímavé, i když linie ze vzdálené minulosti mne upoutala přece jen o něco víc. Byla opravdu strhující a hlavně o dost tragičtější. Příběh je dobře napsaný, vyprávění plyne lehce, i když je sem tam maličko zdlouhavé. Autorku mám však i přesto všechno ráda, proto na ni určitě nezanevřu a časem si od ní zase nějakou další knihu přečtu.

09.07.2019 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Opravdu hodně zajímavá a hlavně originální kniha, kterých není nikdy dost. Zápletka je neotřelá, Flavie nejen inteligentní, ale také sympatická, její zájmy se mi moc líbily a tak trochu mi připomněly moje mladá léta, protože i já jsem milovala chemii :-). Případ jako takový mě zaujal, takže kniha neměla chybu ;-). A musím souhlasit s předchozími komentáři, protože příběh zaujme nejen mladší čtenáře, ale i dospělé. A doporučuji!

16.05.2019 5 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Tak tentokrát mne autorka nejenže příjemně překvapila, ale dokonce i doslova nadchla ;-). Kniha má spád, je napínavá a vymyšlená zápletka geniální. Příběh tentokrát nemá žádná hluchá místa a nedá se od něj odtrhnout. Konec je opravdu nečekaný a šokující, i když, jak se pomalu blížil závěr, jsem už určité podezření - výjimečně správným směrem ;-) - měla. Pro mne bez debaty prozatím nejlepší autorčina kniha, která si nejvyšší hodnocení plným právem zaslouží.

14.02.2019 5 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Výborné, originální a humorné! Už dlouho jsem se tak dobře nepobavila. Autor je totiž hodně dobrý vypravěč. Sice jsem tu dobu jako dítě zažila také, ale takhle jsme do zahraničí opravdu necestovali ;-). Na druhou stranu to muselo být i poměrně náročné, než se všechno zařídilo. A když už se zadařilo a člověk směl vycestovat z republiky, ani potom to nebylo zrovna jednoduché. Ale ve srovnání s dnešní dobou byl zase menší provoz na silnicích a lidé byli k sobě navzájem slušnější. To byl aspoň můj pocit po přečtení této knihy, která mne tak hezky přenesla do dob mého raného mládí...

25.01.2019 5 z 5