85098211 85098211 komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Tato kniha naprosto splnila má očekávání, byla jsem nadšená a jen těžko jsem se od ní dokázala odtrhnout. Děj má spád, čtenář se ani chvilku nenudí, takže už snad ani není co dodat. Já za sebe jsem byla s knihou a také s epilogem navýsost spokojená, proto dávám hodnocení nejvyšší a určitě doporučuji! ;-)

24.01.2019 5 z 5

Velká kniha pohádek Velká kniha pohádek Božena Němcová

Překrásná kniha pohádek, které jsem jako dítě četla opakovaně. Úplně všechny jsem je zbožňovala a pokud si ještě správně vzpomínám, ze všech jsem byla nadšená a ani jedna z nich mě nezklamala ;-). Tato sbírka je opravdový poklad a myslím si, že by měla co říct i generaci dnešních dětí. Rozhodně knihu doporučuji i ostatním čtenářům - a nejen těm malým ;-) - mně se totiž líbila moc!

29.12.2018 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Tak tato Cobenova kniha se mi líbila fakt hodně! Výborný rozjezd, potom zajímavá zápletka a napětí, které nabírá na obrátkách a které čtenáře - stejně jako Jakea Fishera ;-), nutí pátrat po pravdě. I když to zároveň znamená smrtelné nebezpečí nejen pro něj. Konec je možná tak trochu přehnaný a nereálný, ale to autorovi s lehkým srdcem odpustím a určitě si časem zase přečtu nějakou další jeho knihu ;-).

19.12.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak tohle pokračování Hadrového panáka bylo opravdu hodně silná káva! Kniha se mi nelíbila ani zdaleka tolik jako první díl, měla jsem dojem, že sází hlavně na brutalitu a potoky krve, proto opravdu není ani náhodou vhodná pro slabší povahy. Tentokrát mi byl sympatický snad jen Rouche a potom Baxterová, i když ta už o něco méně. Příběh jako takový by nebyl vůbec špatný, ale jeho rozuzlení je poměrně nelogické a závěr knihy absolutně přitažený za vlasy, takže působí nevěrohodně. Za mě tedy slabý průměr a knihu bych snad ani s čistým svědomím nedoporučila ostatním...

23.11.2018 2 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Kniha má tentokrát trochu pomalejší rozjezd, než první díl. Možná i čtenář očekává tak trochu něco jiného? Ať už je to jakkoliv, příběh dost rychle nabere na spádu a potom už se (zase) koná jedna velká jízda ;-). Rhyme i Amélie jsou oba opět ve skvělé formě a napětí roste s každou přečtenou stránkou. Finále je famózní, stejně jako u prvního případu, takže knihu nezbývá než doporučit a dát jí hodnocení nejvyšší :-).

03.11.2018 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Další skvostná detektivka s Herculem Poirotem, odehrávající se v atraktivním prostředí archeologických vykopávek starověké Mezopotámie. Moje sympatie si získala hlavně sestra Leatheranová, která se zde stane zdatnou pomocnicí slavného detektiva Hercula Poirota. A samozřejmě se jim také po překonání různých peripetií podaří odhalit vraha, do kterého by to - jako obvykle - nikdo neřekl ;-).

27.04.2018 5 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

V dobách mého mládí a dospívání byla tato kniha jednou z mých nejoblíbenějších verneovek. Moc se mi líbila, byla napínavá, dobrodružná s lehkým nádechem romantiky ;-). Byla a je i v dnešní době čtivá a vyprávění má stále co nabídnout.

29.01.2018 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Nádherný příběh pro všechny čtenáře bez rozdílu věku. Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace byla vynikající. A toto absolutně strhující podání ještě víc umocnilo zážitek z knihy. Před mnoha lety jsem viděla i film. Ten je sice dobrý, ale na knihu ani zdaleka nemá ;-).

18.12.2017 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Výborná kniha o rodině, která se v podstatě zničila sama. Až do samotného konce je to celé velmi napínavé - a i bez Hercula Poirota či slečny Marplové vynikající. Podle mého názoru se jedná dokonce o jednu z nejlepších detektivek mé oblíbené autorky? ;-)

19.11.2017

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Podle mého názoru definitivně jedna z nejlepších verneovek! ;-) Není v ní tolik popisných pasáží jako u jiných knih - například Dvacet tisíc mil pod mořem jimi oplývá mírou až nadměrnou... Naopak, tato kniha je napínavá a doslova nabitá dobrodružstvím ;-). A také více realistická, než jak je to u autora obvyklé. A právě to jí dodává na výjimečnosti a originalitě.

25.08.2017 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Nádherná kniha, která mne vždy pohladí na duši. Nejdřív jsem ale viděla seriál, který mi učaroval a naprosto mě uchvátil. Mám ho na DVD a budu ho muset brzy asi shlédnout znovu ;-).

24.07.2017 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Výborná kniha, začátek se rozbíhá tak trochu pozvolna, ale potom už má příběh spád. Děj neztrácí po celou dobu na napětí a rozuzlení je rozhodně originální a neočekávané. Definitivně tedy knihu doporučuji i ostatním! ;-)

24.06.2017 5 z 5

Březen Březen Gabrielle Lord

A ani v březnu tempo nepovolí a Call se musí opravdu snažit, aby ho jeho odpůrci nechytili a něco mu neprovedli. Podle mého názoru je tento díl dokonce ještě akčnější než byly oba první. Každopádně já jsem se od knihy nedokázala odtrhnout až do samotného (jako obvykle) otevřeného konce. I když mi docela dlouho chyběla Winter, nakonec se v příběhu zase objevila - a myslím, že se jí ani v dalších částech jen tak nezbavíme :-). Což je samozřejmě dobře...

13.09.2019 5 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Dan Angus (p)

(audiokniha)
Srovnání s Kingem tato kniha určitě nesnese. Není sice doslova špatná, ale žádná velká sláva to také není. Ani jedna z povídek mne nedokázala opravdu nadchnout, kromě toho mi nevyhoval autorův styl psaní. A přednes knihy (načetl ji sám autor) mne tedy zrovna do kolen nedostal, právě naopak. Moc se k příběhům nehodil a musela jsem si na něj hodně dlouho zvykat. Takže za mne celkově takový horší průměr...

30.07.2019 2 z 5

Ireniny děti Ireniny děti Tilar J. Mazzeo

Krásně zpracovaný příběh o jedné silné ženě...
Irena byla obdivuhodná a zároveň tak skromná. Její angažovanost a ochota pomáhat jiným byla opravdu nevšední, těžko říct, zda by se i v dnešní hodně sobecké době takový člověk ještě někde našel? Spíš bych řekla, že ne. A právě proto by se na činy takových lidí nemělo zapomínat a knihu bych určitě doporučila jako povinnou četbu. Je nejen strhující a zajímavá, ale i výborně napsaná a čte se sama.

16.06.2019 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Vynikající psychojízda - i když jsem ze začátku měla tak trochu pochybnosti ;-). Autor fakt umí, napětí dokáže nejen že navodit hned od první stránky, ale také ho udržet až do konce. Poslouchala jsem jako audio, proto jsem tu (níže zmíněnou) depresi snad ani nevnímala. Určitě je to úplně jiné, než kdybych knihu musela číst. Ale navzdory tomu se jedná o originálně vymyšlený příběh, který mě strhnul a moji pozornost dokázal udržet, protože jsem byla samozřejmě strašně moc zvědavá, jak to všechno dopadne. Sophie mi sice úplně sympatická nebyla, ale i přesto jsem jí držela palce a i když jsem (hlavně v závěru) její chování ne vždycky úplně chápala, pevně jsem doufala, že vyvázne se zdravou kůží. PS: A děkuji osudu, že jsem nikdy nepotkala někoho takového, jako byl Frantz...

29.05.2019 5 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

(audiokniha)
Ne, že by se mi tedy píseň Mr. Bojangles nějak zvlášť líbila, příběh ale po celou dobu doprovází a podkresluje a prostě k němu neodmyslitelně patří. Ze začátku jsem si říkala, že snad ani není možné, aby taková rodina, o jaké autor píše, vůbec existovala... Ale postupně se čtenář ponoří do minulosti, na kterou navazují události současné, a děj se posouvá dál. A než jsem se stačila vzpamatovat, kniha mne strhla do svého víru a jakoby se úplně proměnila. Popisované události začnou být smutné a já jsem pochopila, že všechno je úplně jinak, než jak jsem se domnívala původně. A konec knihy je potom opravdu dost emocionální, málem jsem se rozplakala doopravdy... Dávám tedy skoro plný počet a - i když to asi nebude kniha pro každého, doporučuji.

25.05.2019 4 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Další z případů Williama Wistinga, který mě strhnul do svého víru a nepustil až do úplného konečného vyřešení. Mám ráda toto spíš poklidné vyšetřování, které je i přesto napínavé a opravdu zajímavé. Autor píše dobře a čtivě, tato řada si mne nejenže dokázala získat, ale patří k mým oblíbeným a je pro mě silně návyková ;-). Konkrétně zde se řeší spletitý případ (nejen) dvou vražd - a já se už teď těším na další knihu :-).

15.04.2019 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Zase další peckoidní záležitost od mého oblíbeného spisovatele ;-). Rozjezd sice tentokrát trochu pomalejší, ale potom se už nestačíte divit, jakou zápletku autor (zase jednou) vymyslel! V každé jeho knize najdete skvělý a doslova strhující příběh, který nikdy nezklame. A ty konce a řešení by si mohl dát patentovat, protože jsou pokaždé - ale opravdu pokaždé ;-), naprosto originální a neotřelá. A já tedy opět nemůžu dát méně než plný počet...

08.02.2019 5 z 5

Pinocchiove dobrodružstvá Pinocchiove dobrodružstvá Carlo Collodi (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu slovensky, protože česká verze je bohužel o dobrou polovinu zkrácená. A Boris Farkaš ji načetl na výbornou! Příběh jako takový je dost dobře známý, i když mne - dokud jsem byla malá ;-), moc nezajímal. Z toho důvodu jsem se k němu dostala až jako dospělá, v době, kdy se moje děti dívaly na filmovou verzi z roku 1996, která se líbila nejen jim, ale i mně. Kniha je samozřejmě ještě lepší - jak to bývá obvyklé. Asi nesedne každému, je přece jen je určená spíš dětem, ale já i tak hodnotím plným počtem ;-).

05.02.2019 5 z 5