Adele02 Adele02 komentáře u knih

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Poprvé čteno - 13. 8. - 15. 8. 2013, 5*
Re-reading - 10. 8. - 14. 8. 2016, 5*
I po třech letech je to pořád tak perfektní :3 Normálně jsem dostala chuť se znovu podívat na film :D

14.08.2016 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Já se asi rozpustím ♥
Naprostá dokonalost. Začátek byl sice pomalý, ale jak se přehoupla půlka, nabralo to takovou akci, že jsem to skoro nestíhala. Takovou Richelle miluju ♥ Nic mi nebrání dát tomu plný počet hvězd.

16.07.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Vidím to tak na 4,5*, protože zas tak boží to nebylo. Eadlyn je většinu času hrozně otravná... no, vlastně pořád, zachraňují to jen účastníci Selekce. A je to hrozně milé a úsměvné. A krucinál nevím, s kým vlastně chci, aby skončila.
A jména Eadlyniných bratrů...! Dám krk, že to vymyslela America :D

06.07.2016 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Tak jo. Chtěla jsem dát tři, ale ten konec byl tak sladký, že jsem asi úplně roztála.
Hrozně mě štve ten překlad, protože tolik chybějících teček na konci vět a špatně vyskloňovaná přídavná jména jsem snad dlouho neviděla. Ale což. Sice to běželo nějak podezřele rychle a popis bitvy nic moc, ale víte co. Takový konec já prostě můžu.

08.06.2016 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Můj. Ty. Bože.
Fajn. Původně jsem si říkala, že to dám tak na tři, čtyři hvězdičky, některé plot twisty mi akorát pokazily shippování, ale čím víc jsem se blížila konci, tím víc mi bylo jasné, že to pod tu pátou hvězdičku neklesne...
Bylo to příšerné. Vážně. Ono když si člověk uvědomí, že to všechno byly Exploze a klidně by se to mohlo stát, čím vším si ti lidé prošli a proč je lepší u té knížky nejíst... Bradwella a El Capitana mi bylo líto asi nejvíc. A ano, slzičku jsem uronila. Fajn, určitou scénu na konci jsem ořvala. Jo.
Je to prostě děsivý, nechutný, ale taky vtipný a děsně romantický, i když to nutně nemusí být milenecká láska. Jsem maximálně napnutá, co udělají v dalších dílech.

04.06.2016 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Pořád je to kýčovitý... Kresby jsou nádherné, jen je škoda, že všichni vypadají stejně. Kolikrát jsou pasáže hrozně urychlené a člověku, co by nečetl/neviděl Twilight, by tak uniklo spoustu věcí. Za mě tedy spíš 3,5*.

11.05.2016 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

4,5*
Já tak nějak ani nevím... čekala jsem něco úplně jiného, chtěla jsem něco úplně jiného, ale víte co? Jsem ráda za to, co ta kniha v sobě má. Není o Willu Graysonovi. Není ani o tom druhém Willu Graysonovi. Je totiž o lásce a přátelství.

Then, when it's all over, the applause starts. The loudest applause you've ever heard.
Tleskám s vámi.
-čteno v angličtině-

24.04.2016 4 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

No, já vám nevím... Oliver píše skvěle a ten příběh má spád, vážně, je to dobrá knížka, co které se začtete a nebudete chtít přestat. Se všemi postavami jsem soucítila snad celý děj, jen... ten konec... už jsem ho jednou četla a ani tenkrát se mi nelíbil, že ho někdo zopakoval i tady, to... ne. Ne, nemůžu tomu dát plný počet hvězd, i tak už to jsou slabší čtyři hvězdičky. Ten konec na to prostě neseděl.
!!!SPOILER!!! To už bych byla radši, kdyby Daru na konci třeba zabil André, nebo něco podobného, ale ne tohle.

08.04.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Prostě Green. Co dodat.

21.01.2016 4 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Ten konec, argh, ten konec! PP stejná jako vždy, děj sice nebyl nijak akční, ale překvapoval mě sled těch událostí... a jsem vážně zvědavá, jak s tímhle naloží v dalším díle.

20.12.2015 4 z 5

Krvavý trůn Krvavý trůn Lucie Fidlerová

3* jen ze soucitu.
To jako vážně ještě hodlá psát pokračování?!
Aneb proč z dobrého příběhu neudělat telenovelu.

22.10.2015 3 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

4,5*
Tak tohle bylo super! Ten konec s Dantem jsem teda čekala trochu lepší, ale což... líbilo se mi to. Fakt že hodně.

03.10.2015 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Když jsem s touto sérií začínala, nenapadlo by mě, že tomu někdy dám pět hvězd, ale nejde jinak. Rick mě překvapil, jak nejvíc to šlo. A co se týče Percyho, je fajn, že dospívá, navíc už srší jednu hlášku za druhou, což se tak příjemně čte!
A ten konec? Chmpf. Doufám, že v příštím dílu dají dost prostoru Nikovi.

16.08.2015 5 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Tak jo. Ty čtyři musím dát.
Roxy mě štvala celou knihu, ale Kyle to dost vynahrazoval. A Maddie s Megan tam mohla šoupnout klidně dřív.

13.07.2015 4 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Tak jo, jsem definitivně rozhodnutá, že se stylem L. J. Smith si nikdy nesednu.

08.03.2015 3 z 5

Nalezenec Nalezenec D.M. Cornish

Hm, tak tohle byl pořádný přešlap.

03.02.2015 1 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Čekala jsem, že to bude vtipnější, ale když na to došlo, smála jsem se fakt od srdce. A leckdy to bylo takový čitelný, kdo je Lucy a Paul mi došlo hned na začátku, za to teda ta jedna hvězdička...
Jinak si nemůžu stěžovat :)

27.01.2015 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

4,5*
Co to sakra bylo za konec?!! Já chci pokračování. Hned!

Rozhodně to je jedna z nejlepších... vlastně úplně nejlepší kniha o andělech, kterou jsem kdy četla. Moje první post-apo byla špičková.

26.01.2015 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Tak KONEČNĚ se tam stane to, na co celou dobu čekám, a ono se to takhle pokazí? No tak to jsem zvědavá, jak mě Sydney bude štvát v dalším dílu.

14.01.2015 4 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Asi jsem čekala něco lepšího, ale bylo to fajn. Četlo se to teda těžce a Mia mě skoro celou dobu nesmírně vytáčela, stejně tak Brad, a konec byl takovej předvídatelnej...
Ale některý hlášky byly fakt že dobrý ;)

23.12.2014 3 z 5