adevr adevr komentáře u knih

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Knížky o magii moc nemusím, ale Larry Correia a jeho série o lovcích monster je tak super, že jsem musel dát šanci i tomuto jeho literárnímu světu. A musím se přiznat... nelituji.

30.05.2021 5 z 5

Pevnost Pevnost Vicente Segrelles

Na tomhle komiksu je vidět, jak moc to autora bavilo. Chápu že každý nemusí ty jeho technické hříčky, jenomže je zároveň znát, jak si s tím vším nadšeně hraje, a to je vždy o level výš, než klasické komiksové řady amerických superhrdinů.

03.05.2021 5 z 5

Napínavá doba - Politické karikatury (a satira) Čechů, Slováků a českých Němců Napínavá doba - Politické karikatury (a satira) Čechů, Slováků a českých Němců Petr Karlíček

Velmi zajímavá knížka, plná nádherných dobových kreseb a informací o žánru karikatury a politického vtipu, které budou mimo tuto knihu těžko dohledatelné.

14.04.2021 5 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Fajn oddychovka. Krvavý westernový brak, plný nemrtvých a stříbrných kulek. Co víc si můžu přát... :D

17.01.2021 4 z 5

Čertův rypák / Tulipánek Čertův rypák / Tulipánek Jerome Charyn

No, musím trochu proti proudu, protože mi ty bludné konce vadili. V obou příbězích drsná a syrová realita, a pak se to přehoupne málem do fantazie uživatele lysohlávek. Za mne, škoda jinak výtvarně skvěle zpracovaného komiksu, kterému však, kvůli jemné kresbě a množství detailů, ani moc nesluší ten zmenšený formát. Doporučuji si ke knize koupit i lupu.

27.12.2020 3 z 5

Vercingetorixova dcera Vercingetorixova dcera Jean-Yves Ferri

Vydařený díl, na jehož překlad český čtenář musel, z nějakého důvodu, čekat o rok déle než zbytek světa.
Je to už čtvrtý počin nové tvůrčí dvojice, docela jim to šlape, a jsou tam nejen vydařené vtipky a odkazy..., ale musim přiznat že scénáristicky, to na prvních, cca 15 dilů Asterixe,nemá. Pořád jakoby něco scházelo, jako kdyby někdo ,,nevyladil koření na pečeném divočáku".
Holt, pan Goscinny byl nedostižný mistr svého oboru.

17.10.2020 4 z 5

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Tomáš Prokůpek

Někteří výtvarníci dělají sbírce jenom ostudu, jiní ji zdobí. Ale jako počin si to zaslouží chválu.

24.07.2020 5 z 5

Z archivu Z archivu Larry Correia

No, pořídit si tu knížku byla spíše povinnost, s ohledem na to, že mám kompletní sérii. A je fakt, že některé povídky byly slabší než jiné. Jenomže, v porovnání s nějakou jinou sbírkou povídek, to byla stejně parádní jízda Correiyovým světem.

17.07.2020 4 z 5

Přirozeně Přirozeně Tomáš Pospěch

Kniha je vice o fotografiích než o textu. Ale obrázky jsou úžasné, a ukazují dobu a lidi v době svého vzniku v celé jejich nahotě.

07.06.2020 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci Leoš Kyša

Delší příběhy jsou sice o fous lepší, ... to protože jsou mnohem víc rozpracovány, ale i tak je znát výborná autorova fantazie. A třeba povídka Velký test, tak té to vyloženě ,v takovém formátu, sluší.

06.06.2020 4 z 5

ZOOOM 2 – Pavel Čech ZOOOM 2 – Pavel Čech Tomáš Prokůpek

Průřez prací skvělého výtvarníka a už vlastně neni co dodat. Snad jen, že ta knížka je skutečně nádherná

Tučná linka černou tuší Tučná linka černou tuší Jaroslav Kopecký

Skvělá kniha o mistru kresby, plná vyprávění o jeho začátcích, jeho uměleckém životě, a samozřejmě krásně ilustrovaná.

27.05.2020 5 z 5

Nepraktův erotický depozitář Nepraktův erotický depozitář Neprakta (p)

Knižka je plná erotickych obrázků nezaměnitelného mistra Neprakty, zdobících svěží text o sexu v průběhu dějin, ale i ten z bájí a pověstí.

Polaris 2001 Polaris 2001 * antologie

Klasická sbírka povídek. Každý si najde tu svou parádní, a i tu co se mu nelíbí. Takže takový lepší průměr.

25.05.2020 3 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Fakt nářez. Bavím se ulítlým humorem a kochám se explozí barev.
A těším se na pokračování.

06.05.2020 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Moje první knížka od Viewegha, a vůbec to nebylo špatné. Koupě nelituji, a už se těším na další díl....

10.04.2020 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Je to takový kraťas, který musíte mít, když je ve vaší knihovně celá série Bratrstva krve. Ale funguje to ,samozřejmě, i jako samostatná kniha.

14.02.2020 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

No, oproti prvnímu dílu je tohle trošku sešup... Škoda.

05.02.2020 3 z 5

Shazam!: Monstrózní společenství zla Shazam!: Monstrózní společenství zla Jeff Smith

Komiks vhodný pro dospělé s mladou duší, ale i pro dětské čtenáře, jako seznámení se s něčím víc, než jsou časopisové komiksy. Jeff Smith, tvůrce Kůstka, se opět svou kresbou a celkovým pojetím , vydal bořit hranice mezi přísně hrdinským a pohádkovým komiksem, a opět se mu to povedlo.

18.01.2020 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Jack Ketchum (p)

Je to poměrně krátký příběh.
Myslím že v době sveho vzniku byl dost drsný, ale bohužel, doba ,,pokročila ". A tak se laťka brutality a nechutností, které vstřebáváme nejen prostřednictvím knih a obrazovek, zase posunula o pořádný kus výše, což z této knížky nedělá nic tak vyjimečného.
Čímž ji však nezatracuji, protože , ať tak či tak, pan Ketchum své práci rozuměl, a pro mnohé citlivější čtenáře, než jsem já, to bude plnohodnotný zážitek .

17.01.2020