Ailee Ailee komentáře u knih

Zvíře zrozené z noci Zvíře zrozené z noci Tochi Onyebuchi

Skvělý nápad, asi i dobře vymyšlená zápletka, avšak špatně odvyprávěná. Jako kdyby se autor soustředil na věci, které nebyly až tak důležité, a to hlavní, to na čem mělo záležet, na ději samotném, hrozně uspěchal, čímž vzniklo cosi, čemu neuvěříte a navíc si to ani neužijete. Někdo umře? Ok. Někdo zradí? Hm, tak teda jo. Prostě vám to bude všechno úplně fuk.

30.12.2019 2 z 5

Deník alchymistky Deník alchymistky Amy Alward

Zajímavá odreagovačka. Ze začátku jsem se trochu nemohl sžít s představou magie, alchymie a počítačů, ale když už jsem to vstřebala, tak to stálo za to. Jednička končí hezky víceméně uzavřeně, takže teď jen váhám, jestli jít do druhého dílu, když vím, že trojka u nás nevyšla. (a nejspíš nevyjde)

22.12.2019 4 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Četla jsem spoustu komentářů, kde lidem vadilo Theino chování. Nerozhodná, zbabělá, zradila jediné lidi, kteří jí projevili náklonost? Nemyslím si. Ano, na začátku je Thea zlomená a myslí si, že než hrát svoji roli poražené, jí nic jiného nezbývá. Ale vždyť jí bylo šest, když jí před očima zabili matku! od šesti ji nějak formovali. Aspoň do zlomového okamžiku. Pak postupně získává odhodlání a živí svou nenávist, která postupně vytlačuje strach. A že zradí přátele? A koho? Cress? To že byla kamarádka? Přesně jak Thea řekla, pro Cress byla jen exotické zvířátko. Zvířátko pro rozmazlenou slečnu, která chce být císařovnou a nic jí v tom nezabrání. A Sóren? Jo, tam to bylo podlé, ale kdybych si měla vybrat mezi ním a svým lidem, lid by zvítězil.

11.12.2019 4 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Příběh Mercedes se kupí a roste, až se v něm občas začínám ztrácet. Zvlášť v díle jako je tento, kde se odkazuje na události, které se staly, tuším, v sedmém díle. Ač jsem ho nečetla zas tak dávno, některé části už mi splývají.
Přesto byl toto jeden z nejlepších dílů! Mercyin způsob vyprávění prostě vtáhne do děje a hlavně vás rozesměje. Jako byste slyšeli její hlas s ironickými poznámkami přímo v hlavě. Nebo spíš jako kdybyste stáli přímo vedle ní.

07.12.2019 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Další skvělý díl. Ty kratší a svižnější mi většinou sedí lépe, ale i tak to bylo výborné. Popichování mezi Haltem, Willem a Horácem mě pořád dostávalo do kolen. A děj byl originální a zajímavý. Zase trochu jiný. :-)
Jediné, co mi začíná lézt na nervy, jak čtu celou sérii rychle za sebou, jsou opakující se fráze a popisování. Jak Horác obdivuje Willův klid, přičemž sám je nervózní, jak Will obdivuje Horácův klid, přitom sám má nervy... To je snad v každém díle:-(

04.12.2019 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Když jsem byla mladší, celou sérii jsem nedočetla, protože se mi nelíbilo, jak rychle Will stárl. Teď naopak moc ráda sleduju, jak dospívá. U knihy jsem se opět nesmála, i když pořád nebyla tak svižná, jako jiné díly. Přesto jsem ji skoro nedokázala odložit.

29.11.2019 4 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

V tomto díle se toho zdánlivě nestalo tolik. Call se potácel, nerozhodný a ztracený. Škoda toho konce. Fik fik a hotovo. Mohlo to být napínavější. Autorky si zjevně nechávají to nejlepší do finále. A hádám, že se je na co těšit.

27.11.2019 4 z 5

Pád Pád Kai Meyer

Takové... nijaké to rozuzlení. Samé dohady, hádanky, otázky, ale odpovědi nic moc. Celkově mě to bohužel moc nebavilo.

27.11.2019 3 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Rychlé, napínavé a vtipné. Jen... takový předvoj k dalšímu dílu. Hlavní zápletka se začala rozvíjet až později a vyústila v otevřený konec. Jak jinak, než sáhnout rovnou po dalším dílu?

27.11.2019 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Další skvělý díl. Nevím, co víc by se k tomu dalo říct? Napínavé, vtipné, nápadité. Vše co je u dobré knihy potřeba.

25.11.2019 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Rychlé, svižné a od začátku se pořád něco děje. A ten konec! I když už jsem mimo cílovku, tak jsem z něho byla naměkko. :-)

23.11.2019 5 z 5

Perutě noci Perutě noci Zuzana Hartmanová

Druhý díl mě asi bavil o něco méně než první, ale to mohlo být tím, že v knize je spousta odkazů na děj z prvního dílu, který jsem si bohužel už tolik nevybavila. Doporučuji číst oba díly najednou. Každopádně ten sladký epilog mě prostě přesvědčil, že MUSÍM dát čtyři hvězdičky. Jediná škoda, že Nix trochu ztratila ze své osobnosti. Zdála se mi v tomto díle taková... uťápnutější.

18.11.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký a příběh jednoho muže s toulavým srdce, který se nečekaně zamiluje, jen aby svou lásku zase ztratil. Zajímavé, přímé a s hlubokým podtextem. Na to, že klasiku moc nemusím, to šlo.

11.11.2019 4 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Další skvělý díl, i když mi přišlo, že se trochu vlekl, a ten konec taky mohl být napínavější. A celkově... občas jako kdyby si postavy svými slovy i činy odporovaly, i když ne nijak závažně. Ale vzhledem k tomu, jak to skončilo, jsem velice zvědavá na pokračování. A dám se do něho hned!

10.11.2019 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Nebylo to špatné, ale kromě první části, Poutníka, ani nijak záživné. Nejedná se čistě o "povídky". Vlastně to je Eragonův příběh, jen... jinak. První, Poutník, je vize zprostředkovaná Eldúnarí draků. Druhý, Čarodějnice, je návštěva jisté osoby přímo u Eragona v novém dračím doupěti, a třetí, Červ, je legenada, kterou Eragonovi vypráví Urgalové. Zatímco Poutník je napínavý a poukazuje na možnost dalšího příběhu, zbylé mi přišly skoro zbytečné a o ničem. Ale za přečtení ta jednohubka stála.

09.11.2019 3 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Nebylo to ono. Asi mi nesedlo to střídání mezi Adamem a Mercy. Ubylo zábavy a Mercyiných hlášek, i když se to Adamova skupinka snažila dohnat. Zbytečně zamotané, zbytečně ukecané.

07.11.2019 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kouzle první lásky s hořkosladkou příchutí. Je to tak kraťoučké, že se do toho člověk nemůže hlouběji ponořit, ale i tak ho to donutí k zamyšlení. A to já na klasiku moc nejsem.

21.10.2019 3 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Po prvním čtení jsem hodnotila za tři, dnes, když jsem si dala repete, protože chci v sérii konečně pokračovat, zvyšuji na čtyři hvězdičky. Jako dějová linka, to, co tam mělo být napínavé a vážně, za moc nestálo. Ale ten zbytek, jak se Merit seznamovala se světem upírů, a jak se do něho zaplétala, to už bylo zajímavější. Takový... prolog. Prolog k dalším dílům. Věřím, že se mám na co těšit.

21.10.2019 4 z 5

Star Wars: Ahsoka Star Wars: Ahsoka E. K. Johnston

Tak tohle mě zklamalo. Ne, že by kniha byla špatná. Bylo vlastně celkem dobrá, ale absolutně nevyužila svůj potenciál! Takových případů, které mohly být zajímavé, napínavé a dramatické, ale nikdy z toho nic nebylo. Jako kdyby se autorka snažila příběh odbýt, aby se s ním už nemusela zabývat. Což je strašná škoda, protože Ahsoka je oficiálně moje nej postava z celého SW universa.

17.10.2019 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Začátek byl dost zdlouhavý a podivný, takže jsem knihu skoro odložila, ale naštěstí jsem vytrvala dost dlouho, i když jsem si na něco zajímavějšího musela počkat skoro půl knihy. Byl to takový dlooooouhý prolog. Ale pak se to rozjelo a do dalších dílů to slibuje mnohem větší zábavu. Nakonec za čtyři, i když jsem přemýšlela nad trojkou za tu nudu na začátku.

13.10.2019 4 z 5