Airelle Airelle komentáře u knih

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Poslední ze série Bridgertonovi se věnuje Gregorymu, ten sice není jako poslední z bratrů Bridgertonů nejžádanější partie. Věří na lásku na první pohled, a tak když poprvé spatří Hermione vůbec nečeká, že by o něj nejevila zájem a byla zamilovaná do někoho jiného. Hermione má naštěstí kamarádku Lucy, která jí před nežádanými nápadníky ochraňuje, nebo respektive ochraňuje nápadníky před odmítnutím. Lucy je zasnoubená, jedná se však o dohodnutý sňatek. Sama Lucy ale na lásku nevěří.

Stejně jako mnohým mi tenhle díl přišel nejslabší, místy byla hluchá místa, která mě nebavila, ale jinak hodnotím vesměs pozitivně. Bridgertonovi a celkově tvorba Julie Quinn je sázkou na jistotu. Miluju ten její jednoduchý styl, smysl pro humor a romantiku. Trochu mi chyběla Lady Danburyová, která se vždy alespoň mihla v každém díle.

Pokud hledáte odpočinkové čtení, jsou Bridgertonovi tou správnou volbou.

06.03.2023 3 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

(SPOILER) Ke knize jsem se dostala v rámci štafety a jsem za to ráda! Jako takové své předsevzetí pro letošní rok jsem si dala – číst víc současných českých autorů a autorek. A Lenka Dostálová je první z nich.

Příběh dvou sester, dvojčat, Sáry a Ley je od začátku velmi čtivý. Hned na začátku se dozvídáme společně se Sárou, že je čarodějkou, oproti tomu Lea nemá žádné magické schopnosti.

Obě sestry by snad povahově nemohly být rozdílnější. Sára mi přišla celkově jako ta hodná nudná sestra, na které je nejzajímavější to, že je čarodějka. Lea je problémová holka, která si dělá, co chce, je sarkastická, drzá a tvrdohlavá, a mě bavila mnohem víc než Sára. Objevily se tu i romantické linky společně se strážcem Lukášem (ten mi přišel zajímavý jen v jeden moment, a to když se proměnil v záporáka, jinak je to chlapec bez smyslu pro humor, za to se smyslem pro pravidla) a Aniro (kluk se srdcem bojovníka, který se nebojí ničeho, je to hrdina každým coulem, navíc musí být neskutečně sexy!)

Děj se nejvíc posune v momentě, kdy obě hlavní hrdinky cestují do minulosti, aby zachránili svět. V ten moment dostává příběh ještě větší spád a dryl.

Bohužel mám i pár výtek:
• opakující se slova – dívka je na každé straně minimálně 3x, přitom by stačilo ve větě podmět úplně vynechat nebo nahradit zájmenem, v jedné chvíli jsem se v situaci právě díky „dívce“ ztratila, protože tam byly obě dvě
• těžko uvěřitelná milostná linka s Lukášem
• jména – bylo by asi mnohem jednodušší pojmenovat všechny postavy buď česky nebo mezinárodně, takhle to mělo spíš rušivý efekt
• jinam miluju seriál Čarodějky, vyrostla jsem na něm stejně tak jako autorka, ale tady mi to přišlo, že když nebylo kudy kam, sáhlo se do nápadů ze seriálu, ovšem výsledná efekt byl jaksi nedotažený
• některé momenty byly příliš rozvleklé, a některé naopak hodně zkrácené a zasloužily by si větší rozsah

Každopádně je mi jasné, že to je autorčina druhá kniha a není tolik vypsaná, po dalších dílech se určitě poohlédnu, protože i podle databáze knih má vzrůstající tendenci a hlavně skončilo to otevřeně! Nutně potřebuji vědět, co bylo dál.

„Když není kam couvnout, když srdce buší, až to bolí, když není na výběr a jediná možnost, která zbývá, se jeví jako naprostá šílenost, pak si člověk uvědomí spoustu věcí, které by ho jindy třeba nenapadly.“

29.01.2023 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Tohle bylo opravdu milé překvapení, přiznám se, že jsem od knihy neměla velké očekávání, hlavně od mého posledního čtecího zklamání, už asi radši nikdy žádné očekávání mít nebudu.

V tomhle příběhu se setkáváme s Redou a Nei, sestrami dvojčaty, které mají každá svůj osud. Neiverai je prvorozená, a tak jí připadne trůn, Redarys jako druhorozená připadne za oběť Vlkovi. Reda je se svým osudem smířená, a vzhledem k temnému tajemství které jí sužuje, ho dokonce považuje za osvobozující. Už se nebude muset strachovat, že někomu nechtěně ublíží.
Nei se ovšem s odchodem Redy smířit nehodlá, a tak dělá vše proto, aby mu zabránila, což se jí nepodaří.

Reda se vydává na svou novou životní cestu za Vlkem do Divého lesa, její první setkání s Vlkem - Eammonem ovšem neproběhne úplně idylicky. Navíc Divý les není zrovna milé místo k životu.

Kniha má mnoho podobností s jinými knihami:
• jména mi připomněla Rod draka
• zlé kněžky zas Dvory a Ianthe
• příběh je směsice Krásky a zvířete a také Karkulky

Líbil se mi autorčin styl psaní, stránky mi doslova letěly pod rukama. Svět byl vykreslen opravdu skvěle, hned jsem si ho dokázala představit. Také postavy se jí povedly, mám ráda, když nejsou černobílé. Tenhle styl fantasy se mi moc líbí, nechyběla romantická linka, ale nepřevládala. Docela by mě zajímalo, co na nás autorka chystá v dalším díle. Každopádně ho určitě nevynechám!

18.01.2023 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

(SPOILER) Další návrat do Green Valley, městečka, kde by chtěl žít každý nebo aspoň já určitě. Nevadilo by mi ani, že je tam většinu roku zima, hlavně, že tam žijí milí a přátelští lidé.

S Novými sny přicházejí na scénu nové postavy, a to vnučka Molly McAbottové, která má květinářství a peče ty nejlepší dýňové koláče, Elara a Noah Fitzgerald, který se v městečku narodil, a má nejedno tajemství.

Elara se po hádce se svou matkou vydává za babičkou, aby si utřídila myšlenky, těsně před cílem má však nehodu (v našich končinách se tomu říká srážka se zvěří), vyvázne jen s boulí, ale auto je na tom mnohem hůř, náhodou se zde ocitá i Noah, který dívku v nesnázích zachrání a odveze do Green Valley.

Lilly Lucas je zárukou čtivosti, kniha Vás vtáhne a nepustí, dokud jí nedočtete, a pak je Vám líto, že už je konec. Děj je předvídatelný, jako to už u romantických knih bývá, a proto je člověk čte. Každopádně, co se mi stalo poprvé, je to, že jsem si prostě neoblíbila ani jednu hlavní postavu. Na začátku jsem k nim necítila nic, žádnou emoci, pak už akorát vztek, že je pokaždé někdo nebo něco musí postrčit, aby se vyznali ze svých citů a ve svých citech. Nevím, jak je to možné, protože příběh se mi jako celek líbil, nejspíš to bude tím, že to drželi hlavně vedlejší postavy, především Rebecca a ve finále jsem si oblíbila během chvilky Annie.

Elara s Noahem si neumí stát za svými názory, natož city. Z celé knihy mohu vytyčit dvě scény, které sice neskončili, tak jak jsem chtěla, ale byly vtipné, a to je mytí auta a koupání v jezeře.

Na první díl příběh sice neměl, ale i tak se do Green Valley zase ráda vrátím.

„Zlomené srdce je srdce, které bude milováno.“

20.09.2022 4 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

(SPOILER) Přiznám se, že jsem z knihy a z celého příběhu mírně rozpačitá. Čekala jsem trochu větší spád, mohlo to být klidně o půlku kratší a mě by to možná pak víc bavilo. Vadilo mi neustálé opakování slov, ať už to bylo oukej, Drž hubu nebo perplex, které se téměř nepoužívá a tady se vyskytovalo fakt hodně.
Věc, co mě mrzí hodně je i fakt, že se tu hodně mluví o portrétu, který ma Cole o Tesse napsat, dokonce ho napíše, ale my si ho nepřečteme, ač by to bylo nejspíš to nejzajímavější z celé knihy.
Jestli se někdy pustím do dalšího dílu, tak doufám, že se dozvím, jestli se Tessa a Ella znají od dětství, protože jinak nechápu, proč to tam autorka zmiňuje.
Příběh neurazí, ale ani nenadchne. Navíc tomu chybí wau efekt, i když by se tu dal očekávat.

13.05.2022 2 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

(SPOILER) Tuhle recenzi jsem si nechávala projít celkem dlouho, vzhledem k tomu, že ani po víc jak týdnu nevím, jak začít, nechám recenzi plynout svým vlastním životem.

Setkváváme se tu s Liou a Noahem, každý vypráví svůj příběh ze svého pohledu. Lia přijíždí po traumatickém zážitku do Berlína, kde chce strávit prázdniny a potkává se s Noahem, který se vrátil kvůli rodinným problémům dříve z Jižní Ameriky.

Jak jejich příběhy skončí, je jasné hned od začátku, jako ostatně u všech těchto románů, takže čekáme jen na to, jak si s tím autorka poradí, než na grandiózní a nečekaný závěr.
Líbilo se mi zasazení příběhu do Berlína, Ameriky už bylo dost jinde. Velmi mě potěšil jejich výlet do Labských pískovců, byl originální a vůbec bych ho tam nečekala.
Byl to milý začátek série a určitě si koupím další díl.

13.05.2022 3 z 5

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Knihu jsem si pořídila v rámci společného čtení u @knihydobrovsky, dočetla jsem ji však až dnes, protože jsem se do čtení musela hodně nutit. Příběh je plný skvělých nápadů, svět je vystaven poměrně zajímavě, ale celé mi to přišlo nedotažené. Je to škoda. Upřímně mi nepřirostly k srdci ani postavy. Obě dvojčata (Hunter a Mercy) mě vytáčela, navíc jejich dialogy mi přišly hodně kostnaté, jako kdyby se spolu bavili dva lidi, co se neznají nebo, promiňte mi ten výraz, dva dementi. Většinu bavila aspoň Xena, kočka, co se promění v člověka, jenže já u ní dostávala osypky. Jediný, kdo se mi líbil, byl Jax, ten ale dostal minimum prostoru. Kirk byl zas prvoplánově a hodně na sílu napsaný záporák. Celou dobu jsem čekala jakýsi wau efekt, něco, co by přesvědčilo, že to nebylo marný čtení, ale nic. Závěrečné zaklínání mě ve finále úplně zklamalo a ani doslov to nevylepšil.
Neurazí, ale ani nenadchne. Třeba bude další díl lepší a konečně se tam začne něco dít, prostor by k tomu byl.

13.05.2022 2 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

(SPOILER) Moc jsem se na pokračování těšila, ale přiznám se, že jsem byla zklamaná.

Já vím, že když je mi přes 30, tak nejsem cílovka těchto knih, ale je to tak těžký si říct pravdu? Pro mě bylo důležitý mít vždycky ve všem jasno, vědět jestli mě ten koho miluju taky miluje, mám za sebou tolik jednostranných lásek, že o tom možná časem napíšu i knihu :-) V knize je pár hot momentů, kdy už si daj pusu, nebo si jí skoro daj, a pak to zase jeden z nich pokazí, to mě tak vytáčelo.
V tom vztahu jsme se dál posunuli na pár posledních stránkách a to si myslím, že byla opravdu obrovská škoda. Chtěla jsem s nimi zažít tolik skvělých momentů a místo toho jsem prožila jen utrpení a řadu nedorozumění. Chápete, že oni se ani nepohádali? Casey se vždycky stáhla, odešla na gauč k Mikey nebo k Lucienovi a nedala jim ani šanci k vyjasnění věcí. Vždyť ten Auri kolikrát ani nemohl tušit, co jí vadí, nebo jak se cítí. Holky kluci jsou natvrdlí! Těm musíte říkat věci na rovinu, oni si to fakt nedomyslí.

Doufám, že další díl Někdo zůstane, který je o Lucienovi a Alize (říkám Vám už teď, že si myslím, že se tam ta holka pod tíhou práce a povinností složí), bude lepší.

18.04.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

První díl mě naprosto nadchnul a přivedl mě ke čtení románů od Redu, proto jsem se na druhý díl těšila. Bála jsem se, že druhý díl nebude tak dobrý jako ten první, ale úplně zbytečně. Leisa Rayven to zkrátka taky umí. Za dva večery jsem měla knížku přečtenou a co víc, ještě teď mi hlavní postavy chybí. Chtěla bych si o nich číst dál a dál. Hrozně moc jsem si zamilovala Jakea (štěstí, že mám doma, taky takovýho protivu :-D ) Úžasné bylo jak Asha i Jake vnímali svou minulost i slet událostí odlišně. Připomnělo mi to jeden citát o tom, že pravda je subjektivní, jelikož na každou situaci může každý člověk pohlížet jinak.
K příběhu se určitě ráda budu vracet, je to velmi krásná oddechovka.

18.04.2022 5 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Tohle bylo skvělé!
Pravá hate to love, sázka, vize budoucnosti, fantasy svět a opravdu to jde dohromady!
Příběh i zpracování byl opravdu hoden svého nakladatelství Red. Tolik sexuálního napětí, odpíráné lásky, budování vztahu… já to prostě zbožňuju!
Kdo nemá rád fantasy svět, tak ho tu není mnoho, avšak já jsem pravý opak, takže bych ho tu chtěla daleko víc než ho tu bylo.
Jinak to byl skvělý počin a moc se těším na další knihy od této úžasné začínající spisovatelky!

10.04.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Děj příjemně plynul, až mi bylo líto, že byl ten konec najednou tak rychlý, klidně bych si četla ještě sto stránek o happyendu.

10.09.2021 4 z 5