Aki12 Aki12 komentáře u knih

Hra Hra Neil Strauss

Tohle je totálně ta největší blbost jakou jsem kdy viděl. Od kdy při rozhovoru s dívkou potřebujete nějaký návod nebo brožurku? Více asociální knihu jsem opravdu neviděl!
Pro lidi, kteří knihu berou vážně doporučuji čtení zanechat, jít ven, dívat se na lidi v parku a nemluvit! Pořád je to smysluplnější a svět bude i krásnější!

31.01.2019 odpad!

Hořící příliv Hořící příliv Jonathan Auxier

Čtvrtý díl je opět mimořádně povedený. Opět je kniha čtivá, až do konce napínavá a příběh skvěle promyšlený .

18.01.2019 3 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

"Jsem v šoku! Mám deku!" Naprosto perfektní seznamovací díl inovované detektivní série s Sherlockem Holmesem. Nenáročné, chytře sepsané, relativně dobře zasazené do současnosti, charaktery zajímavě upravené oproti Doylově klasice, poutavé dějem, rychle plynoucí a v neposlední řadě, velice trefně okořeněné Holmesovým humorem. Plnou si zatím nechávám v zásobě pro zbylé díly.

06.01.2019 4 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

"And the Oscar goes to ... Kolya!" O téhle větě se jistě Zdeňku Svěrákovi při psaní této knihy nejspíše nezdálo!
Hluboce lidský příběh, který je sice v globálním vyznění smutný, ale je servírovaný půvabně milou a laskavě humornou formou, si nepochybně svého Oscara zaslouží.
Smekám, protože tenhle příběh mě dostal do kolen, jak pravým humorem Svěráka, tak především výborným obrazem doby, se vším, co k patřilo. Každý z nás se mohl v těch různých postavičkách poznat a prožít naplno jejich touhy, radosti, zklamání i naději.
A my můžeme jen doufat, že v budoucnu ještě nějaký podobný "zásah" bude, třeba i s žánrově poněkud odlišným příběhem, který ale zase dokáže vzbudit v divácích z celého světa pozitivní emoce, tak jako to dokázal Kolja, jehož mnozí z nás zařadili mezi české národní klenoty.

06.01.2019 5 z 5

Strážci galaxie Strážci galaxie Dan Abnett

Přestože jsem byl moc zklamaný, že další pokračování komiksu nenajdu, byl jsem rád, že jsem si mohl knihu přečíst!
Na knize jsem nenašel žádné slabé momenty, dokonce ani v úvodním komiksem, který je většinou v NHM nudný. Naopak zde vybraný úvodní komiks dokazuje, že Strážci galaxie byli už od začátku napínaví, akční a čtiví.
Druhý komiks je úplně jiný level! Příběh mi utekl jako voda a přes spousty úchvatně nakreslených zápasů, vtipných hlášek a napínavém ději najednou kniha nepokračovala. Každý hrdina v komiksu je zajímavý a má své místo. Doufám, že se tady v Česku přeloží další knihy ze série Strážci galaxie.

23.12.2018 5 z 5

Losos, který se odvážil vyskočit výš Losos, který se odvážil vyskočit výš Ahn Do-hyun

Už od začátku mi kniha připadala až moc motivační. V některých pasážích bylo cítit ono násilné filozofické podsouvání věcí. Například zamýšlením se nad smyslem života. Kniha je dojemná, nádherná, smutná a plná hlubokých myšlenek, ale rozhodně nic pro mě.

21.09.2018 1 z 5

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

Tak tohle, tohle mě bavilo. Prvních pár stránek jsem se moc nebavil, ale postupně jsem začínal příběhu i kresbě přicházet na chuť. Můžu říct že hlavně závěr je fenomenální. Vše dávalo dokonalý smysl (teda až na chvíli, kdy každá z postav tak dvakrát skoro umřela). Líbilo se mi, že v komiksu nebylo nic, co byste měli znát z minulých dílů. Za což jsem byl rád, protože Marvel to tak velmi rád dělá. Musím ale dodat, že místy je komiks zbytečně rozvláčný. To mu ale na kráse vůbec neuškodí.

21.09.2018 4 z 5

Číselné jméno Číselné jméno Natalja Ščerba

Číselné jméno začíná být oproti ostatním dílům mnohem temnější. Intriky začínají být mnohem komplikovanější. Kvůli tomu ani nevíte, kdo je na čí straně, a kdo koho zradí. Svět, který autorka vytvořila, dostal v tomto díle mnohem více prostoru.
Díl je také mnohem akčnější což se mi zalíbilo, protože se děj zbytečně netáhl.
Doufám, že příští díl bude v podobném duchu!

17.07.2018 4 z 5

Příběhy Velkých strážců Příběhy Velkých strážců Brandon Mull

Krásné doplnění k celé sérii Spirit animals! Osobně si myslím, že každá povídka se má hodnotit zvlášť, protože jako celek, je těžké knihu hodnotit. Nicméně vřele doporučuji, po přečtení celé série.

17.07.2018 3 z 5

Velký návrat Velký návrat Varian Johnson

Velký návrat je oproti dvou minulým dílům opravdu o hodně lepší! Kniha je celou dobu napínavá až do konce a samotné zvraty, které jsem opravdu nečekal, jsou výborné! Zároveň musím dodat, že samotná kniha nás nutí zamýšlet se nad různými situacemi, u který jsou i naši hrdinové nejistí. Samotný závěr je asi nejlepší z celé knihy a díky němu si myslím, že stojí za to, si celou tuto sérii přečíst!

22.02.2018 3 z 5

Králíček sebevrah se vrací Králíček sebevrah se vrací Andy Riley

V porovnání s prvním dílem si náš ušák některé své nápady opakuje či aktualizuje. I přesto se v knize stále nalézá něco nového a šmrncovního, co vás donutí se smát, až se budete za uši popadat!

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Nevíme, co králíčka vede k touze skoncovat se životem a je nám to v zásadě jedno. S pobavením sledujeme, jakými způsoby se o to pokouší. A někdy to má ale fakt promyšlený!! Je to fakt ušák jeden!

Sobecké prasátko Sobecké prasátko Andy Riley

Ať už je Prasátkův důvod k sobeckosti jakýkoliv, jedno je jisté, servítky si nebere s nikým a tak to má v některých situacích i být!

Hulk Hulk Paul Jenkins

Hulk je asi moje nejoblíbenější postava, takže očekávání byla veliká. Nakonec jsem dostal úplně něco jiného, než jsem čekal, ale i tak se jednalo o docela průměrnou záležitost. Více Hulků potěšilo. Jediný mínus bych dal za konec. Byl takový strašně rychlý a na jedné stránce mají páku na záporáka a po otočení stránky jako kdyby něco chybělo, prostě najednou záporák odlítá a nikdo neřekl ani slovo jak k tomu došlo.

10.02.2018 2 z 5

X-Men X-Men Chris Claremont

Pro mě se tento díl stává jeden z nejlepších - alespoň prozatím - knih, které v rámci "Nejmocnějších hrdinů Marvelu" vyšly. I když jsme s knihou dostali jenom dva příběhy, byl jeden lepší než druhý!
První příběh "X-Men: Premiéra" je návratem k původnímu týmu, který vede profesor Xavier. Lidský příběh o tom, jak se naučit žít na místě, kde jsou úplně cizí lidé s kterými musíte vycházet, ale hlavně na tom novém místě, musíte vycházet sami se sebou a se svou odlišností.
Skutečně silný příběh přichází ve chvíli, kdy se začtete do komiksu "Co bůh miloval, člověk zabil". Na rovinu si řekneme, že tento komiks byl mnohem, mnohem lepší než ten první. Do děje je mnohem více zanášena temnota každodenní reality a lidského chování. Příběh je nepříjemně univerzální a aktuální.
Na závěr dodat, že "Nejmocnější hrdinové Marvelu 12: X-Men" stojí o vaši koupi, protože to pro vás bude ta nejlepší volba, kterou uděláte!!

09.02.2018 5 z 5

Rozvrácená země Rozvrácená země Victoria Schwab

Druhý díl této nové a už pro mě boží série, byl opravdu o hodně lepší než ten minulý.
Nechybělo napětí, kterým tato kniha přetékala, ale i beznaděj. Ta, nás stísňovala každou novou kapitolou. Také příběh se více posunul a už je tedy zřejmé, co můžeme příště očekávat.
Knihu jsem si parádně užil a myslím, že další díly budou jen a jen lepší!

03.02.2018 3 z 5

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Já jsem zatím víc než spokojený. Jako představení minulosti a budoucnosti postavy je tahle knížka pecka. Spidermana nemám rád, nikdy sem neměl, hlavně kvůli tomu jak se mimo kostým furt lituje, ale tady je fajn, a dostáváme vlastně tři poměrně zásadní příběhy v nichž svoje břemeno získá a následně se s ním vyrovná. K tomu pak stručná pěkné bonusy, které opět potěšily :).

05.01.2018 3 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Od knihy "Nejmocnější hrdinové Marvelu 1: Avengers" jsem jako od úvodu do nové komiksové série čekal trochu víc. Je sice pravda, že se v knize nachází pár skvělých popisu různých hrdinů, jejich příběhů, ale to vše pohřbili, když uprostřed sešitu dali nejméně tři odkazy na minulé díly, které jste logicky nečetli.
Kniha je možná vhodná pro komiksové nadšence, kteří utratili všechny své peníze za "Ultimátní komiksový komplet!"
Další negativum vidím v ukecanosti všech postav.
Děj je skvělý jenom na konci.
Sbírka "Nejmocnější hrdinové Marvelu 1: Avengers" rozhodně nezačala nejlépe.

05.01.2018 3 z 5

Mečové moře Mečové moře Robert Anthony Salvatore

Po dost povedém minulém díle, kterým mě Salvatore opravdu překvapil, zde máme návrat na jeho typický styl! Hrdinové se opět po hlavě vrhnou do dalšího dobrodružství. Hlavní záporná postava, k jejímuž boji s Drizztem celou knihu směřujeme, je bohužel nezajímavá a konečná pointa i vcelku očekávaná. I přesto bylo shledání s Drizztem a jeho přáteli zábavné. I když bylo asi mé poslední.

05.01.2018 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Víc než důstojné zakončení této skvělé knižní série. Velká bitva je pouze jedním z vrcholů. Celé rozpletení příběhu a zakončení, kdy všechno zapadne kam má, to je prostě úžasné. Na konci jsem se jen těžko loučil s hlavními hrdiny :(.

03.12.2017 3 z 5