Amneris Amneris komentáře u knih

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Hezký příběh o dvou sestrách Jarce a Jitce, které tráví prázdniny v kempu jejich otce. Jitky mi bylo líto, ale chápala jsem Jarku, že se rozhodla, jak se rozhodla. Mrzel mě ten hodně useknutý konec, a to že byl otevřený, jsem si už u Lenky zvykla :-) Jinak hezké počtení.

21.10.2021 4 z 5

Atentáty které měly změnit svět sv. 1 Atentáty které měly změnit svět sv. 1 Václav Pavel Borovička

Knihu jsem mnohokrát použila při studiu historie a ráda se k ní vracím. Autor u jednotlivých "obětí" popisuje jejich život a historické souvislosti a co předcházelo jednotlivým útokům. Určitě doporučuji.

18.10.2021 5 z 5

Zpráva o nemocech mocných Zpráva o nemocech mocných Ivan Lesný

Velmi pěkná knížka, která zahrnuje nemoci slavných historických osobností, ať už českých nebo světových. Autor u každé osobnosti popisuje život a historické souvislosti a snaží se dopátrat, jaká nemoc daného člověka sužovala. Je to rozhodně zajímavý vhled do života osob, o kterých se člověk je učí v hodinách dějepisu, a tímto způsobem se stávají jaksi hmatatelnější.

24.09.2021 5 z 5

Ženy české renesance Ženy české renesance Josef Janáček

Velmi čtivá kniha o významných ženách z renesančních časů našich dějin, zejména ze šlechtických kruhů.

25.05.2021 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Kniha mě zaujala už svým názvem a rozhodně mě nezklamala. Při čtení jsem se opravdu bavila a věřím, že takových zákazníků najdeme asi ve všech knihkupectví dost a dost :-D

24.05.2021 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Velmi čtivě napsaná kniha o sourozencích, z nichž jeden má poruchu autistického spektra. Líbilo se mi, že byla kniha psaná z pohledu sestry, která zažívá hezké i těžké chvíle se svým bratrem autistou. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

30.04.2021 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Geniálně napsaná hra plná skvělých hlášek, jemného sarkasmu a bravurního humoru. Navíc kdo viděl televizní zpracování v hlavních rolích s Jaromírem Hanzlíkem a Josefem Abrhámem, musí se do Oscara prostě zamilovat ;-)

26.03.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Příběh tří žen, které otěhotněly před odjezdem do koncentračního tábora a přes veškeré útrapy, hlad, zimu a těžkou práci dokázaly dítě donosit, porodit a co je neuvěřitelné, tak děti přežily... Příběh mě naprosto pohltil, vůbec si nedovedu představit, že bych se na místě Prisky, Rachel a Anky ocitla. Určitě stojí za přečtení.

03.02.2021 5 z 5

Šestý díl stejně jako předešlé je velmi čtivý a hlavně je od začátku do konce nabitý akcí a napětím. Těším se poslední pokračování a pak si pustím celou sérii filmů :-)

11.04.2024 5 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Na knihu jsem se těšila, protože mám moc ráda stejnojmenný seriál se Zlatou Adamovskou v hlavní roli. Ale při čtení přišlo zklamání. První a poslední příběh byl víceméně stejný jako v seriálu, ale další? Odehrávaly se v cizině, postavy a hlavně jména byly dost zvláštní, dost se mi to pletlo v ději. Celé vyústění případu, jak se stal zločin mi nějak nesedělo. Přitom kniha Smutek poručíka Borůvky, která Hříchům předchází, byla velmi povedená a výborně napsaná. Dočetla jsem opravdu velmi těžko. V tomto případě musím říct, že zde má seriál oproti knize opravdu navrch :-)

21.01.2024 3 z 5

Zašeptej do vlasů Zašeptej do vlasů Lenka Lanczová

Stejně jako u prvního dílu, tak i tady jsem se okamžitě začetla. Byla jsem zvědavá na další Moničiny trable s láskou, které se ukážou jako docela závažné... Těším se na poslední pokračování :-)

05.01.2024 4 z 5

První noc bez lásky První noc bez lásky Petra Nachtmanová

Příběh z počátku 16. století o právu první noci na panství Červený Dvůr. Kniha se četla dobře, jen některé popisy situací byly trošku přitažené za vlasy. Ale všechny osudy skončily dobře, a tak to má být.

05.07.2022 3 z 5

Místopisný slovník historický Království českého Místopisný slovník historický Království českého August Sedláček

August Sedláček je mistrem ve svém oboru, co se týče místopisu hradů, tvrzí, měst a vesnic. Tento místopisný slovník českého království je o to cennější prací, vzhledem k tomu, jak dlouho na ní pan Sedláček pracoval a kolik toho po českém království procestoval.

05.05.2022 5 z 5

Jak předpovědět budoucnost Jak předpovědět budoucnost Viv Foster

Kniha byla zajímavá, člověk se zde dozví, jak se dá z karet předpovědět budoucnost.

05.05.2022 4 z 5

Národní báchorky a pověsti II Národní báchorky a pověsti II Božena Němcová

Pohádky od Boženy Němcové jsem jako malá holka úplně milovala. Proto jsem ráda za tuto "dvojknihu", která je navíc psaná ještě původní češtinou, jakou paní Němcová používala. Hodně pohádek jsem znala, některé pro mě byly nové.

18.04.2022 5 z 5

Panovníci českých zemí Panovníci českých zemí Petr Čornej

Skvělá kniha s chronologickým přehledem českých panovníků a prezidentů, navíc doplněné o ilustrace samotných vládců a různých historických událostí. Rozhodně je to skvělá pomůcka na hodiny dějepisu.

30.04.2021 5 z 5

Knihu jsem si přečetla, abych porovnala seriál a upřímně se mi televizní zpracování líbilo víc. Samozřejmě je to i skvělým hereckým obsazením. V knize je více událostí nebo postav, ale v seriálu to opravdu nechybělo. Přesto knihu hodnotím velmi dobře a doporučuji přečíst.

13.07.2020 5 z 5

K povídkám Šimka a Grossmanna mě přivedla moje skautská vedoucí na jednom putovním táboře, kdy nám každý večer předčítala z této knihy. Vždy jsme brečeli smíchy. Po letech jsem objevila povídky v namluvené verzi, takže jsem si je uložila do mp3 přehrávače a pouštela si je jako večerníček na dobrou noc :-) Když jsem chodila na procházky s kočárkem, dělali mi pánové Šimek a Grossmann vždycky společnost ;-)

31.01.2020 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Knihu jsem četla na doporučení kamaráda průvodce. A musím říct, že jsem se bavila. Jako bývalá průvodkyně na zámku jsem zcela chápala, co tím pan Boček chce říct...

30.03.2019 4 z 5

Kde končí svět Kde končí svět Lenka Lanczová

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Doslova jsem se vrátila do své puberty, kdy jsem trávila mnoho hodin před počítačem. Na xchatu jsem se seznámila se zajímavými lidmi, se kterými jsem v kontaktu dodnes :-)

29.12.2018 5 z 5