Amneris Amneris komentáře u knih

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Kniha byla opravdu poučná. Byl to opravdu blbej fór, Filipa mi bylo líto a na konci jsem pevně doufala, že to nebyl sen :) Knížku jsem četla kdysi v pubertě, po letech jsem se k ní znovu vrátila a musím říct, že jsem se od ní nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji na jeden zátah

17.01.2018

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

Knížku jsem četla už na základní škole a po letech jsem se k ní vrátila. Iva mi byla ze začátku hrozně nesympatická, ale postupem času jsem přišla na chuť, zejména ta část, když musela jet na kole nahá. To jsem se fakt nasmála. Hlavně jsem byla ráda za to, že se na konci s Romanem setká, i když to trvalo déle, než byli původně domluveni. Jinak je kniha velice oddechové čtení, přečetla jsem jí jedním dechem za odpoledne.

13.01.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět skvělý díl ze série o Harry Poterrovi. Tento díl jsem jako náctiletá nečetla, tak jsem na něj byla opravdu zvědavá. Oproti filmu je zde uvedeno mnoho zajímavých informací, které pak jako celek začínají dávat smysl ohledně Pána zla a Harryho. Na rozdíl od předchozích knížek tady není až tolik akce, ale to určitě ničemu nevadí :-)

17.03.2024

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Tak tahle knížka že série Romantické úterky mě hodně bavila. Hattie I Luc byli oba velmi sympatičtí. Navíc se příběh odehrává ve Francii, kde se hodně dbá na dobré jídlo a pití :-)

17.03.2024 5 z 5

Jak se žilo za časů Františka Josefa I. Jak se žilo za časů Františka Josefa I. Pavla Vošahlíková

Kniha velmi vyčerpávajícím způsobem čtenáře seznamuje s dobou císaře Františka Josefa I. Zejména seznamuje s tím, jak žil obyčejný člověk, kam se chodil bavit, jak se oblékal, jak pracoval a tak. Určitě stojí za přečtení.

05.05.2022 5 z 5

Osudová láska Osudová láska Zuzana Francková

Knihy, kdy se hlavní hrdinka propadne zpět do minulosti mám moc ráda. A v tomto případě se hlavní hrdinka Iva dostane do doby 17. století a seznamuje se s Eliškou Kateřinou Smiřickou, která je zamilovaná do prostého kováře Jiříka. Ale její otec má pro ni jiného ženicha... Určitě oceňuji, že autorka si zjistila historické souvislosti, které zahrnula do příběhu.

Hraběnka Hraběnka Zuzana Francková

Tak tato kniha mě hodně bavila. Příběh dívky, která se stala hraběnkou a popisuje prakticky půl století českých dějin z pohledu vlastního života. Rozhodně povedená kniha od autorky.

Madona v kabátě Madona v kabátě Ivona Březinová

Příběh o Lucii, která se ocitá jako asistentka na vysoké škole a přemýšlí, co s milostným životem. Kniha se četla hezky, těším se na druhý díl.

03.11.2021 5 z 5

Četnické humoresky 1 Četnické humoresky 1 Jan Cézar

Kniha je oproti seriálu hodně osekaná, ale i tak jsem si ráda připomněla tento úžasný seriál :-) Přečtu si i další dva díly.

03.08.2021 4 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Taková příjemná oddychovka včetně návodů, jak pěstovat zeleninu :-D Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už se četlo samo. Jen škoda toho useknutého konce, čekala jsem velkou romantiku, ale vlastně to nevadilo.

08.07.2021 3 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Krásné básně, z nich je asi nejznámější Variace na renesanční téma. Přečteno k maturitě.

27.03.2021 5 z 5

Kukačky – Moje dítě není moje Kukačky – Moje dítě není moje Anna Staňková

Poslouchala jsem jako audioknihu v podání herečky Sabiny Remundové. Jako první jsem viděla stejnojmenný seriál, který byl opravdu úžasný. Ačkoliv se jedná o strašně těžké a silné téma, tak člověk potřebuje číst/poslouchat dál. Jako maminka malého kluka si vůbec nedokážu představit, že bych takovouhle situaci musela řešit. Vůbec nevím, jak bych se rozhodla. V každém případě kniha je stejně skvělá jako seriál, doufám že bude i druhé knižní pokračování :-)

12.02.2024 5 z 5

Prima čas - Historie hodinek Prim 1949-2019 Prima čas - Historie hodinek Prim 1949-2019 Jan Králík

Na knížku jsem narazila v aplikaci Bookport. Hodinky značky Prim znám, jedny máme po pradědovi. Knížka je opravdu zajímavá. Kromě historie o hodinách jako takových se čtenář seznámí s historií výroby Prim, s procesem výroby, ukázkou zajímavých modelů a nechybí ani rozhovory s majiteli hodinek Prim. Knížka je doplněna mnoha fotografiemi a pro více informací je uveden i seznam odborné literatury. Výrobu hodinek Prim jako detektivní zápletku použila spisovatelka Naďa Horáková ve své knize Čas primadon, která stojí za přečtení :-)

29.01.2024 5 z 5

Kopyto, Mňouk a únos policajtovy ženy Kopyto, Mňouk a únos policajtovy ženy Miloslav Švandrlík

Opět skvělý příběh žáků Kopyta a Mňouka. Tentokrát pátrají po zmizelé manželce nadporučíka Hojera. Nakonec se ukáže, že to s tím únosem bylo celé jinak, že to byla jen kamufláž... Tyto příběhy mám moc ráda, jsou zárukou vtipného počtení :-)

19.01.2024 5 z 5

Počátky Přemyslovců. Vstup Čechů do dějin (530 - 935) Počátky Přemyslovců. Vstup Čechů do dějin (530 - 935) Dušan Třeštík

Tato kniha naprosto vyčerpávajícím způsobem přibližuje čtenářům počátky vzniku českého knížectví a nástup Přemyslovců na český trůn. Publikace je spíše určena pro odbornou veřejnost, ale i laik se zde dozví mnoho zajímavých informací o počátcích českého státu.

Rande naslepo Rande naslepo Saliya Kahawatte

Ke knize jsem se dostala díky stejnojmennému filmu a myslela jsem si, že o tom bude i tento příběh. Ale nebyl, což mi nakonec až tak nevadilo. Trochu jsem se ztrácela v kapitolách, kdy jednou Saliya vyprávěl o minulosti a pak byl zase v přítomnosti. Příběh je velmi silný, ale vadilo mi opakování některých faktů a zdlouhavé pasáže. Film byl v tomto případě lepší.

24.01.2022 3 z 5

Atentáty, které měly změnit svět sv. 2 Atentáty, které měly změnit svět sv. 2 Václav Pavel Borovička

Knihu jsem mnohokrát použila při studiu historie a ráda se k ní vracím. Autor u jednotlivých "obětí" popisuje jejich život a historické souvislosti a co předcházelo jednotlivým útokům. Druhý díl se věnuje hlavně osobnostem z 20. století. Určitě doporučuji.

18.10.2021 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Knížka mě jako náctiletou minula, takže jsem ji s chutí přečetla teď. S hlavní hrdinkou a mojí jmenovkyní jsem se hned ztotožnila. Rodiče ji dovolili chodit s kluk, i když babička s tím nesouhlasila sice jsem fandila Radimovi, ale chápu, že si Aneta nakonec vybrala Janka. A její slabost pro zelené oči naprosto chápu, je to prostě magická barva očí :-)

23.09.2021 5 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Příběh o nalezení hrobky markomanské královny mě moc bavil, zejména jednotlivé vraždy, u kterých se nakonec dozvíme, kdo je vrah... Více se mi od autorky líbila kniha Hrob třinácté panny, ale i tady jsem si přišla na své :-)

06.08.2021 4 z 5

Bouřky: Příběh Karoliny Světlé a Jana Nerudy Bouřky: Příběh Karoliny Světlé a Jana Nerudy Karolina Světlá (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu. Vztah mezi Karolinou Světlou a Janem Nerudou je díky těmto dopisům mnohem hmatatelnější než jak ho známe z hodin českého jazyka. Pro Karolinu muselo být jistě složité, že se jako vdaná žena zamilovala do mladšího muže, a to v době bouřlivého 19. století. Jak je zmíněno, tak dopisy byly spáleny a zachovaly se jen opisy. Rozhodně má můj obdiv, už jen tím, že jako žena začala psát, a že se rozhodla pro povinnost zůstat s nemilovaným manželem...

16.07.2021 4 z 5