Amneris Amneris komentáře u knih

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Stejně jako u obou předchozích dílů, i poslední díl jsem přečetla jedním dechem. Zajímalo mě, jak to celé dopadne mezi Monikou a Mikulášem. Konec byl takový dost odseknutý, přitom by pár stránek navíc neuškodilo. Celá série se mi moc líbila, určitě se k ní v budoucnu vrátím :-)

15.01.2024 4 z 5

Lásky z internetu Lásky z internetu Jaroslav Čejka

Povídky byly zajímavé, internet je dobrý sluha, ale špatný pán.

Hra o Milana Hra o Milana Petra Lázničková

Kniha byla dobře napsaná, moc se mi líbila.

Každá láska něco stojí Každá láska něco stojí Věra Řeháčková

Paní Řeháčková dokáže velmi poutavě psát příběhy o dívkách či ženách, které si prožívají ne zrovna idylické vztahy, ať už v rodině nebo v partnerství.

Abeceda společenského chování Abeceda společenského chování Vladimír Smejkal

Kniha je rozdělena do 13 kapitol, ve kterých se seznamujeme s chováním v rodině, v práci, v hromadné dopravě, na společenských událostech a podobně. Navíc jsou jednotlivé kapitoly vtipně doplněny ilustracemi pana Vladimíra Jiránka (autor Králíků z klobouku).

Plastika lidových tvůrců Plastika lidových tvůrců Richard Jeřábek

Kniha mapuje umění lidových tvůrců, například řezbářství či kamenosochařství. Jednotlivá řemesla jsou doplněna barevnými fotografiemi.

28.04.2022 5 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Miloslav Švandrlík

Veselé příběhy žáků Kopyta a Mňouka, které vždycky pobaví.

14.07.2021 5 z 5

Můj muž král Karel IV. Můj muž král Karel IV. Vladimír Přibský (p)

Příběh je z doby Karla IV. a jeho třetí manželky Anny Svídnické. I přes to, že kniha z velké části fiktivní se mi líbila.

25.05.2021 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Příběh o Dannym Smiřickém a jeho milostných eskapádách. Je hrozně sympatické, jak se Danny u dívek snaží, a přesto se mu nedaří. Tuto knihu mám moc ráda.

27.03.2021 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Kapky rosy jsou mojí nejoblíbenější knihou od Lenky Lanczové. Karolina je správně trhlá a pro Matěje pak mám přímo slabost, i když jeho minulost nebyla úplně růžová... A romantické noci pod hvězdami na hradě Puštíku bych si nechala taky líbit. Ráda se ke knize budu vracet i v budoucnu :-)

09.10.2020 5 z 5

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

Celá trilogie o Rádce je skvěle napsaná, četla jsem ji už dříve a ráda se k ní po letech vracím. Radce a Pavlovi jsem fandila, aby zůstali spolu, i přes to, co se stalo s Erikem. Konec byl skvěle zakončený. Lenka prostě romantické duši rozumí :-)

21.03.2019 5 z 5

Lásky a nálezy Lásky a nálezy Lenka Lanczová

Knížka mě velice bavila, vzpomněla jsem si na svoje začátky na vysoké škole a úplně jsem se v Alce viděla. Adam mi moc sympatický nebyl, tenhle typ kluků fakt nemusím. U Štěpána bylo jasné, že se bude Alce líbit, ale taky se nezachoval zrovna čestně, ačkoliv na konci zůstal s Johanou. Dominik mi byl sympatický od začátku, říkala jsem si, že kdyby se se svou slečnou rozešel, že by měl být s Alkou. Pevně věřím, že to dali dohromady :-)

26.01.2018 5 z 5

Nejznámější světové pohádky 1.díl Nejznámější světové pohádky 1.díl Andrew Lang

Knížka mě zaujala svým názvem, tak jsem se pustila do čtení. Pohádky byly opravdu zajímavé, některé byly velmi známé, jiné jsem neznala. Nechybí tu nadpřirozená stvoření, princové a princezny a hlavně šťastný konec. Pokud máte rádi netradiční pohádky, tuto knížku si určitě přečtěte :-)

25.02.2024 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Knížku jsem si vybrala podle názvu a byla jsem zvědavá, o čem bude příběh. Téma neviditelný přítel mi přišlo jako super, ale zpracování trošku pokulhávalo. Hlavně mi přišlo zbytečné neustálé vracení se do minulosti hlavní postavy. Elisabeth mi přišla trochu ukňouraná, když se objevil Ivan, tak se to zlepšilo. Knížku bych klidně zkrátila na polovinu. Knížka má jinak pár zajímavých myšlenek, nad kterými se člověk určitě zamyslí.

12.02.2024 3 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Od knihy jsem čekala, že bude zábavná a že se u ní zasměju. Pár vtipných momentů tam bylo, některé historky byly povedené, ale některé mi přišly dost nudné a klidně bych je do knížky nedávala. Škoda no, přitom autorku jako stand-up komičku mám docela ráda :-)

29.01.2024 3 z 5

Pravá láska Pravá láska Barbora Hrůzová

Kniha se mi moc líbila, taková milá čtivá detektivka se zajímavým motivem.

Hra na lásku Hra na lásku Zuzana Francková

Knihy od paní Francové mě moc baví, vždycky dokáže najít zajímavé téma, které čtenáře vtáhne do děje.

Knížka pro zamilované holky Knížka pro zamilované holky Stanislav Rudolf

Kniha byla moc pěkná, četla jsem jako náctiletá.

365 dnů zamilované holky 365 dnů zamilované holky Stanislav Rudolf

Knížky od pana Rudolfa jsou moc milé, vždy pohladí po duši :-)

Kuchařka společenského chování Kuchařka společenského chování Jiřina Doležalová

Kniha popisuje základní pravidla slušného chování ve společnosti, jak a koho zdravit, kdo má přednost ve dveřích, jak se chovat na oslavách jako svatba nebo narozeniny. Autorka také čtenáře seznamuje, jak se na společenské akce nejvhodněji obléknout, jak si připravit mluvený projev nebo jak správě prostřít stůl.

24.09.2021 5 z 5