Amneris Amneris komentáře u knih

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Jako dítě jsem nejprve viděla seriál, který se mi líbil pro svou odlišnost a jistou moudrost. Později jsem si z knihovny půjčila knihu a musím říct, že se mi líbila o něco víc než seriál. Paní Hudečkovou (dříve Trejtnarovou) mám zafixovanou jako ne příliš sympatickou herečku, ale jako spisovatelka se mi velmi líbila. Škoda, že nezačala psát už dříve...

24.05.2021 5 z 5

České zvyky a obyčeje České zvyky a obyčeje Alena Vondrušková

Kapesní encyklopedie o našich zvycích a obyčejích, které si předáváme z generace na generaci a také ty méně známé. U mě zaujímá čestné místo v knihovně mezi ostatní historickou a podobně založenou literaturou.

24.05.2021 5 z 5

Dějiny zemí Koruny české II. Dějiny zemí Koruny české II. Petr Čornej

Skvělá kniha shrnující naše dějiny. Publikace je doplněna kresbami, fotografie a mapami.

07.04.2021 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Měla jsem problém se začíst, ale asi po polovině se mi příběh začal líbit.

27.03.2021 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Stejně jako první díl Sestřičky i tento druhý se čte naprosto skvěle. Byla jsem zvědavá, jak to s hlavními protagonisty celé dopadne. Autorka skvěle popsala prostředí zdravotnictví v 70. letech, takže čtenář má aspoň takto zprostředkovaně možnost zažít, jak to v minulosti probíhalo. Konec mi přišel trošku useklý, ale to nic nemění na tom, že jde o super knihu :-)

21.05.2024 5 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Pokračování příběhu Leni Freiwald, že které se stane Alenka Sýkorová. Stejně jako první díl o tento byl velmi milý a dobře se četl :-)

11.04.2024 4 z 5

Klub sebevrahů (3 povídky) Klub sebevrahů (3 povídky) Robert Louis Stevenson

Upřímně jsem očekávala knižní verzi televizního filmu Bankrotáři (pamatovala jsem si z titulků, že byl natočen právě na motivy této knihy). Hlavní roli zde skvěle hraje Miroslav Donutil. Ovšem chyba lávky - kniha byla vlastně sérií povídek, které byly jakoby vzájemně propojené. Souběžně jsem poslouchala jako rozhlasovou hru, která byla super :-)

22.03.2024 3 z 5

Nechci rajskou, chci lásku Nechci rajskou, chci lásku Jana Bryndová

Kniha na jeden večer, četlo se dobře. Příběhy o milostných vztazích, kdy všichni chtějí a hledají lásku.

28.04.2022 3 z 5

Máslo na hlavě Máslo na hlavě Jana Bryndová

Velmi příjemná pohodová kniha o životě mladé ženy, která by se ráda usadila. Četla jsem před 10 lety.

28.04.2022 3 z 5

Baroko východních Čech Baroko východních Čech Václav Pražák

Skvělá publikace, která je doplněna mnoha fotografiemi, zajímavostmi o stavbách a jejich vzniku. Baroko je pro východní Čechy naprostou samozřejmostí a bez těchto staveb si člověk krajinu této oblasti už neumí ani představit.

16.08.2021 5 z 5

Magie snů Magie snů Dagmar Kludská

Velmi zajímavá kniha o výkladu snů, které se navíc dělí podle jednotlivých znamení zvěrokruhu.

25.05.2021 5 z 5

Bojíš se, Margito? Bojíš se, Margito? Ivona Březinová

Tři kamarádky Fany, Nikol a Simča se tentokrát vydají na Slovensko objevovat nejen krásnou přírodou, ale také putují po stopách spisovatelky Margity Figuli. Pribwhbyl moc fajn, ale neměl takový spád jako minulé tři díly. Přesto to bylo fajn počtení.

14.05.2021 4 z 5

Kněžna Ludmila Kněžna Ludmila Naďa Profantová

Zajímavý pohled na první historicky doloženou kněžnu z pohledu archeologie.

03.05.2021 4 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Styl psaní pana Škvoreckého mám moc ráda, takže jsem se na poručíka Borůvku těšila. A nezklamal. Pohodové čtení a hlavně zajímavé rozuzlení případů. Poslední kapitola byla celkem překvapivá...

05.03.2021 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Knihu jsem si koupila při návštěvě Terezínského muzea, zaujala mě svým názvem a také tím, že se dozvím něco nového o pobytu židovských dětí v terezínském ghettu. Knihu jsem přečetla jedním dechem a říkala jsem si, jaká šťastná náhoda tomu chtěla, aby se celý svět mohl dozvědět o dívce jménem Hana Brady. Kniha je doplněna i spoustou fotografií, což jí přidává na atraktivitě. Rozhodně doporučuji přečíst.

14.01.2020 5 z 5

Ohnivé ženy Ohnivé ženy Hermína Franková

Stejně jako píše Dandulka, tak i já jsem měla stejný problém :-) Film mám moc ráda od mala, takže jsem byla zvědavá na knihu. Je to psané jako scénář, aspoň na mě to tak působilo :-)

05.07.2018 4 z 5

Pod modrou oblohou Pod modrou oblohou Eva Paříková

Příběh o dívce Anetě a jejích kamarádkách se četl moc hezky, dost mi to připomínalo styl Lenky Lanczové. Je škoda, že autorka nepřidala pár desítek stránek navíc, protože příběh byl opravdu moc fajn :-)

25.02.2024 5 z 5

Máma, co ráda chodí 2 Máma, co ráda chodí 2 Eliška Kopicová

Knížku jsem opět dostala jako dárek k Vánocům. Eliška se tentokrát rozhodla dojít s dětmi pěšky k Baltu. Její putování jsem sledovala na Instagramu, každý den přidávala příběhy z cesty a fotky. A stejně jako svoji první cestu z jihu na sever republiky se rozhodla sepsat i tu baltskou trasu a vydat ji knižně. V knížce opět nechybí každodenní popis trasy včetně fotek. Nechybí ani seznam věcí a vybavení. Knížka se skvěle čte, člověk má hned chuť taky někam vyrazit a objevovat nové místa :-)

01.02.2024 5 z 5

Dvě podoby lásky Dvě podoby lásky Melánie Lánská

Jediná kniha, kterou jsem od autorky četla. Bylo to milé dívčí čtení, ale mám raději jiné autory románů pro dívky.

28.04.2022 4 z 5

Kalendář pro zamilované holky Kalendář pro zamilované holky Stanislav Rudolf

Pěkná kniha pro mladé dívky, knížky od pana Rudolfa jsem jako náctiletá četla hodně často :-)

28.04.2022 4 z 5