Áňa 998 Áňa 998 komentáře u knih

Román za bůra Román za bůra Eda Bůr

Zábavné a milé čtení :)

05.10.2017 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Nenahraditelný kousek pro každého podivného.

02.10.2017 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Super čtení, Amyin příběh mě nutil číst každou volnou chvíli.

01.10.2017 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Skvělá kniha se silným příběhem.. Super :)

25.06.2017 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Skvělé čtení, ale více mě bavila Elizabethina minulost. Současnost mi nesedla kvůli hádkám s Tegan.
Opravdu povedený mix fantasy a historického románu.

28.05.2017 4 z 5

I když na upíry nejsem, knížku jsem nemohla po rozečtení odložit.. Čtivě napsaný a neokoukaný příběh, který mě naprosto okouzlil :)

21.04.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Skvělá knížka! :)

27.06.2016 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Dobré odpočinkové čtení ... :)

19.06.2016 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tak Nocte mě naprosto dostalo... Určitě doporučuji přečíst! :)

06.06.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Takových knížek víc a budu spokojená. Sice se podobá Hunger games a Selekci, ale to mi vůbec nevadí. Knížku jsem přečetla jedním dechem :)

29.05.2016 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Kázání ohně mě moc nechytlo... Snad bude pokračování lepší :)

29.05.2016 3 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Super čtení! Kniha je čtivá a zábavná. Celkově se mi líbila víc než PJ :)

27.04.2016 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Super knížka :) Rozhodně doporučuji!

20.03.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Začínám mít tuhle sérii fakt ráda ;)

08.03.2016 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Musím říct že první díl byl lepší. Ale díky otevřenému konci budu číst dál, tak snad pokračování bude lepší než tento trošku slabší díl.

14.02.2016 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Ani poslední díl této série mě nezklamal :)

07.02.2016 5 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Poslední díl celé série se mi líbil asi nejvíc. Příběh se rychle rozvíjel a nijak se nezdržoval zbytečnými detaily. Nemůžu udělat nic jiného než knihu doporučit a dát čtyři hvězdičky :)

01.08.2015 4 z 5

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

Knížka mě chytla až na posledních 20-ti stránkách. Některé kapitoly jsou naprosto o ničem.

12.04.2015 3 z 5

Když přeskočí jiskra Když přeskočí jiskra Donna Ashcroft

Když přeskočí jiskra je další kniha od Donny Ashcroftové. Pokud vám jméno autorky něco říká, tak to jste určitě slyšeli o knize Vánoce na skotském hradě. To byla milá vánoční romantika, a já byla zvědavá, jak bude ve skotském prostředí vypadat svěží letní romance.
Hlavní postavou je láskou zklamaná Evie. Její nejlepší kamarádkou je koza a Evie je samotář. Po nevydařeném vztahu se zašila doma, kde se starají o pár jurt, kam jezdí různí hosté. Jedním z nich je i Callum, sympatický hasič. I on má své démony.
Evie je milá, ale něco mi na ní nesedělo. Byly momenty, kdy jsem měla pocit, že se objevila nová postava. Najednou přepla a začala se chovat jinak. A pak je tu Callum, sympatický, milý, zamilovala jsem si ho hned. Nesmím zapomenout na babi Agnes, ta je prostě prďácká!
Knihu doporučuje Julie Caplin, a je pravda, že její knihy jsou opravdu napsané podobně. I tady se podíváte do jiné země, konkrétně do Skotska, a poznáváte ho, na pozadí romantické linky. Autorka zapojila tradice a zvyky, takže si i něco odnesete navíc.
Co mi na knize trochu vadilo, byla jistá předvídavost děje a ten konec. Ten za mě byl trochu přitažený za vlasy a takový zbytečně americký, nereálný.
Kniha nebyla špatná, ale není to za mě ani zklamání, ale ani překvapení. Je to milý, romantický příběh, který mi dovolil si odpočinout a na chvíli vypnout. Ale jsem zvědavá na další knihu!

11.09.2024 3 z 5

Kdo je tu šéf? Kdo je tu šéf? Petra Schier

Kdo je tu šéf je další knihou od Petry Schier. Četla jsem od dní Psí štěstí a nemohla si nechat ujít její další knihu. Zatímco v prvním díle jsem se zamilovala do labradorky Čoko, tady je to trochu oříšek. Hlavním psím hrdinou je tady Americký buldok, který má příznačné jméno Boss.
Boss nepochází z příjemného prostředí, takže když si ho vezme k sobě umělec Ben, je to mela. Boss ho neposlouchá, je nedůvěřivý, nezvladatelný. Ale to na scénu přichází Christina, psí cvičitelka, kterou můžete znát z předchozí knihy.
Knihu Kdo je tu šéf? si můžete přečíst i bez předchozí knihy. Chytnete se, ale nedoporučuji to. Přijdete o krásný příběh, nehledě na to, že postavy nebudete vnímat jako staré známé. I když je to déle, co jsem Psí štěstí četla, pamatovala jsem si postavy a bavilo mě sledovat, kam se posunuly.
Strašně super mi přijde zapojení psa do děje. Při čtení můžete narazit na řádky psané kurzívou - to jsou části, kdy Boss "mluví". Je to milé a místy pěkně dojemné. Oproti tomu mi promluvy postav přišly trochu moc prkenné a snad i přehnaně spisovné.
Myslím si, že je dobře, že autorka napsala příběh se psem, který zažil týrání. Ukazuje tak, že ne každé takové zvíře je špatné a že se s ním dá pracovat, jen mít vůli. I přes otřesné téma je kniha neskutečně čtivá a Bosse, Bena a Christinu si zamilujete.
Narazíte tu i na romantickou linku mezi postavami, které k sobě úžasně sedí. Jejich příběh mě moc bavil, byly i momenty, kdy jsem se přihlouple usmívala.
Tohle byla krásná letní romantika s úžasnými postavami a skvělým psem. Krásně čtivé, milé, konec neskutečně dojemný!

10.09.2024 4 z 5