Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Pěkně napsáno, děj má spád a úplně mě pohltil. Hodně věcí vysvětluje, co se stalo "před Fletcherem". A to s bílým Orkem...síla.

23.02.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Četla jsem kvůli výzvě. Dějově dobrý nápad, tunely pod Londýnem, dívka alá Robin Hood. Ale něco mi tam chybělo a něčeho bylo až příliš. Mám takový rozporuplný pocit.

15.02.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddechovka...

02.02.2020 3 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Špionážní témata mě nikdy moc nebavila, ale toto je povedené.

26.01.2020 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Taková pěkná oddechovka. Překvapilo mě, jak film věrně kopíroval obsah knížky. Za mě povedené a navíc mám splněno téma do čtenářské výzvy.

12.01.2020 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět pořádně zamotané. V tomto díle mi přišel Harry trochu jako James Bond - nesmrtelný. Ale stále je to pro mne čtenářský zážitek a těším se na další životní i pracovní peripetie HH.

07.01.2020 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

U nás sice vládne skoro jaro, ale atmosféra v knize mi zalezla pěkně pod kůži. Úplně jsem cítila to mrazení v zádech. Když jsem četla před spaním, občas jsem se bála, abych neměla noční můry. Od teď se budu dívat na sněhuláky úplně....jinak. Za mě to nemělo chybu.

30.12.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Po kratší pauze jsem se opět vrhla na příběhy o Harrym a nezklamal. Těším se na další díl.

22.12.2019 4 z 5

Brokovnice Brokovnice Ed McBain

Klasická oddechovka, není co řešit...

07.12.2019 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pro mě dost těžké čtení, při představě, že mám doma dva stejně staré kluky, jako jsou kluci v knize mi občas tuhla krev v žilách. Další krásná sonda do lidské duše, kdo si zachová zdravý rozum a bude se chovat alespoň trochu civilizovaně a kdo se nechá strhnout silnějším jedincem, za cenu páchání hrůzných věcí, aby měl plné břicho a přežil. Děkuji čtenářské výzvě.

01.12.2019 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Stará dobrá Agatha. Netřeba jiného komentáře.

25.11.2019 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Pro mě je to něco, jako Malý princ. Budu si to muset přečíst vícekrát a pokaždé v tom najdu něco nového, co mi předtím třeba uniklo.

11.11.2019 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Roztomilá knížka o těžkém životě na farmě. Autorka popisovala vše s ironií pro ni vlastní, tam, kde by se ostatní už hroutili. A o tom to je. Brát život vždycky z té lepší stránky, ať už se nacházíme v těžší části životní cesty, nebo zrovna plujeme na obláčku pohody.

10.11.2019 4 z 5

Deník invokátora Deník invokátora Taran Matharu

Kniha nabízí další střípky do mozaiky, co bylo před Fletcherem. Dost krátké, dělá to na mě dojem, hlavně, aby nějaká další kniha rychle vyšla.

20.10.2019 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

S dalším a dalším dílem příběhy gradují. Budu si muset napsat Ježíškovi o další tři v pořadí. Jen nevím, jestli to do Vánoc vydržím ;-) Joona i Saga mě fakt baví.

06.10.2019 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tento díl se mi líbil zatím nejvíce. Už se těším na Písečného muže.

21.09.2019 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Mě to prostě baví...

14.09.2019 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Musela jsem číst a číst a číst, protože jsem byla napnutá, jak to vlastně celé dopadne.

31.08.2019 4 z 5

Úsměv barakudy Úsměv barakudy Bohumila Hermannová

Vzpomínání na obyčejný i neobyčejný život. Bolesti i radosti, které prožívá každý z nás. V lecčems jsem se našla, i slzička ukápla, děkuji paní autorce.

24.08.2019 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak to byla jízda. Nemůžu (a ani nechci) jinak, než dát pět hvězdiček. Krásná kniha o nezlomnosti lidského ducha.

23.08.2019 5 z 5