Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Opravdu zvláštní knížka, která ve mě zanechala hluboký dojem. Asi by nesedla každému, ale já jsem ráda, že se mi dostala do ruky.

24.10.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Taková oddechovka. Ale vymyslet takové spletité propojení všech postav muselo dát práci ;-)

14.10.2018 3 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

I když je to už pár let, kdy jsem naposledy četla příběhy Charlieho Parkera, pořád mě baví. A jako třešinka na dortu je, že se děj knihy částečně odehrává v Sedlci v naší republice. O nějaké kostnici tam, jsem neměla vůbec tušení, takže děkuji za dobrý tip na výlet.

30.09.2018 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Docela mě to bavilo. A mám odškrtnuto další téma ve čtenářské výzvě.

12.09.2018 3 z 5

Město se zvedlo Město se zvedlo Jan Machoň

Takové čtení ke kávičce, ale nic mi to nedalo. Četla jsem pouze proto, abych měla další knihu do čtenářské výzvy, jinak to byla ztráta času.

24.08.2018 2 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Druhý díl pokračuje stejně bravurně jako první. Bavilo mě prožívat všechny životní peripetie spolu s Pavlem. Pan Niedl je opravdu spisovatel s velkým S. Už se těším na jeho další knihy.

20.08.2018 5 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Strhující děj, akce následuje akci. Nemohla jsem se odtrhnout. Pavel je opravdu velice "nadaný", vše mu jde snadno a rychle, i to dostávat se permanentně do ohrožení života. Dávám všech pět a těším se na pokračování, jak to vše dopadne.

11.08.2018 5 z 5

Hotel U bílého nosorožce Hotel U bílého nosorožce Bartle Bull

Čtivá kniha a navíc jsem se dozvěděla spoustu věcí o Africe.

29.07.2018 4 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Četla jsem hlavně proto, že se jedna z postav jmenuje Andrea ;-)

21.07.2018 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

I když v této knize bylo mnohem víc krve a násilí, vždycky se mi čtou tak nějak samy a na konci mě mrzí, že příběh dál nepokračuje... Strike a Robin mě prostě baví.

01.07.2018 4 z 5

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Velmi pěkná knížka o vztazích v kolektivu, i dnes je to velmi aktuální téma. Určitě doporučím svým synům, kteří se se stejnými problémy, bohužel, také potýkají.

17.06.2018 4 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Pro mě je tento díl nejslabší ze všech tří, ale pořád to stojí za to.

17.06.2018 3 z 5

Meč proti sekeře Meč proti sekeře Miroslav Žamboch

Taková oddechovka.

29.04.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Hezká knížka, ale asi jsem čekala o trošku víc, vzhledem k její slávě. No na zadek si z ní nesednu, ale byl to hezky strávený čas.

22.04.2018 4 z 5

Já vám fakt uteču Já vám fakt uteču Dolf De Vries

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Jinak mě to moc nezaujalo.

18.03.2018 2 z 5

Učedník a pyramida Orků Učedník a pyramida Orků Taran Matharu

Tak to je paráda a zase ten otevřený konec...
Už se těším na třetí díl.

11.03.2018 5 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Synovi k Vánocům jsem koupila všechny tři díly. Po přečtění prvního dílu chtěl, abych si to také přečetla. Takže ... knížka krásně vtáhne do děje (nejen) mladé čtenáře, má vše to, co má knížka mít. Hezky vymyšlený děj, napětí, sympatický hrdina, boj dobra se zlem atd. Syn už dočítá poslední třetí díl a já už se těším na druhý.
PS: a pak, že dnešní děti nečtou.

01.03.2018 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

I když tento žánr moc nečtu, toto bylo povedené.

10.02.2018 3 z 5

Na můj vkus je natočený film zbytečně "ošklivý, brutální", což může případné budoucí čtenáře odradit. Knížka je naopak moc hezká, taková pěkná pohádka pro děti i dospělé. Spokojenost.

02.02.2018 4 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Ale jo, není to příběh, ze kterého bych si sedla na zadek, ale byli to příjemně strávené chvilky s Cordelií.

20.01.2018 3 z 5