Andynka Andynka komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knihy by se neměla tak veřejně vychvalovat. Pak jsem vždycky zklamaná, že to nebyla ještě větší pecka. Každopádně Šelma je super. Skvěle propracovaná logika vraha a je fajn vidět, jak se postupně prokousáváme dějem a odhalujeme ho. Nejvíc se mi asi líbil začátek, který začíná docela vtipně ( nemyslím úvod do příběhu, protože ten mi přišel naprosto zbytečný )... Ale více by se mi příběh líbil, kdyby se tomu věnoval někdo od policie, místní šerif... nějaký detektiv, i kdyby ve výslužbě. Protože mi prostě nedává logiku, aby vraha hledal učitel studentky, kterou neviděl tolik let. A vlastně si ani nebyli blízký... Naopak bych pochopila, kdyby s jeho schopnostmi, napomáhal právě někomu zkušenějšímu s vraždou. Ale jinak moc zajímavé počtení.

07.01.2019 4 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Příběh ze začátku hodně připomíná Stmívání. Ale nakonec se příběh víc rozvine a získá na originalite. I když pár věcí mi přijde nelogické, kniha se nakonec čte úplně sama. A dokonce jsem se nemohla ani odtrhnout... a to Vám je samozřejmě jasný, jak to dopadne. I když se spisovatelka snaží o wow efekt na konci. :-) Co mi ale vadilo na knize, tak jsou prekliky v textu. Nebo špatně napsaná slova... A taky přezdívky . Ale zase nesmím zapomínat, že je to četba pro mládež. A tak už se s chutí vrhám na další díl. :-)

05.01.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Z knihy mám velmi rozpolcené pocity. Zápletka byla skvěle propracovaná... ne, že ne...Ale nějaké záhady, měly docela lehké řešení.... A u hodně věcí jsem se divila až do konce, proč to vlastně pořád ještě řeší... Ale na konci, se vše vysvětlilo. Líbilo se mi, jak se příběh vypráví v přítomnosti a minulosti. Trochu mi dělalo problém spojit si přezdívky se jmény , a tak jsem se pořád musela vracet a hledat ke jménům přezdívky. Ale jinak to bylo fajn, kdykoli jsem se začínala nudil, přišla nějaká akce ! A každá postava, byla v příběhu důležitá, což se nestává v knihách často, takže za mě asi dobrý. :)

02.01.2019 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Jsem vážně zklamaná, že v knize se přeskočilo celé období, kdy se America vypracovavala jako královna. A najednou sledujeme příběh z pohledu její dcery. Byl to opravdu šok a docela zklamání. Ale každopádně bylo zase zajímavé číst o selekci z pohledu princezny. Příběh se čte lehce. Jen to jméno princezny, které neumím vyslovit a ani napsat , je hrozné a postava je lehce nesympatická. Ale to je jen o zvyku, když se začtěte... získáte jiný pohled. :-)

28.12.2018 4 z 5

Horečka Dananů Horečka Dananů Karen Marie Moning

To bylo teda zdlouhavé..... celý díl se tam pomalu nic nedělo, nic nového jste se nedozvěděli, jen se to stále víc zamotávalo. Nikdo nic nechce prozradit. A pak to skončí takhle ? Škoda, že další díly u nás nejsou vydaný... ale i když jsem se tak úplně nebavila. Chtěla bych vědět, jak to dopadne....

27.12.2018 3 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Krásný příběh. Konečně příběh, který se netýká jen dvou zamilovaných , ale má spoustu dalších dějových linek, které celý příběh doplňují. Sympatické postavy... jen by mě zajímalo kolik je Chasovi. ???? Každopádně, kniha moc mile překvapila a rozhodně stojí za přečtení a jsem ráda, že kniha má 408 stran a vše je tak krásně rozvinuté a naivní a všichni jsou překvapivě skoro téměř dokonalý. Ale to k těm vánočním příběhům patří. :-)

23.12.2018 4 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Z téhle knihy jsem byla na rozpacích, možná je to tím, že jsem nečetla předešlé díly, ale nemyslím si. Kdybych je četla, tak si myslím, že se k tomuhle ani nedostanu. Není to styl psaní pro mě a doba, ve které se příběh odehrává mi taky nesedl.
Vadilo mi v té knize, že jenom doktoři mluvili civilizovanějším jazykem a ostatní , když to blbě napíši, jako burani. Kdybych to jejich nářečí měla přirovnat, trochu mi to připomněla Hagrida z Harryho Pottera a vcelku mě to štvalo, když takhle mluvil téměř každý. Trochu mi tam nesedlo i to, jak se lidi mají tak moc rádi, nikdo se téměř na nikoho za nic nezlobí a všichni jsou vlastně hrozně hodný. Neříkám, kdyby takový svět byl, byl by opravdu dokonalý. Ale bohužel takový není a tady už byl protlačovaný až moc. Ale jinak to nakonec byl milý příběh, který v ten vánoční čas potěšil. S jistotou mohu říct, že se ke knize už nevrátím. Každopádně si myslím, že příběh ani nezapomenu. :)

16.12.2018 3 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Klasický příběh, u kterého už od začátku víte, jak bude pokračovat. Dobrodružná slaďárna. :-) Za mě to ale Vánoční nebylo téměř vůbec. A spisovatelce se nepodařilo na mě ani přenést atmosféru Francie. Slabá kniha.

07.12.2018 2 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Krásný ... Jojo Moyesová má neuvěřitelný talent. Vždy napíše příběh tak, že Vás zasáhne.
Ze začátku knihy,jsem si říkala, že je třetí díl zbytečný. Podle mě se mělo skončit už tím prvním. Ale po dočtení jsem ráda, že byl napsán. Celý ten příběh se krásně uzavřel a mě zase buší srdce z toho skvělého konce, kdy jsme měla chuť přeskakovat, jen abych zjistila, jak dopadne Luisa Clarková. Jsem ráda, že jsem se s ní mohla takhle hezky rozloučit. :-)

05.12.2018 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Kniha mě mile poznala. Ne jen, že má krásnou obálku, ale skrývá v sobě i příběh modernizované Vánoční koledy. I když ten nápad mě ze začátku vyděsil, nakonec z toho byl krásný, vánoční příběh. :-)

03.12.2018 4 z 5

První První Kiera Cass

Naprosto nechápu, jak může být další díl lepší než ty předešlé, ale u téhle série to tak prostě je ! Hltám každé slovo a někdy jsem naštvaná, že nedokáži číst rychleji a musím být trpělivá. :)

29.11.2018 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Zfilmovaná pohádka je mnohem lepší, ale i tohle je fajn. Grinch má prostě své kouzlo a buď ho zbožňujete a nebo nesnášíte. :)

27.11.2018 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Fíííhááá, druhá kniha je stejně skvělá, jako první díl. Zase se mi při ní rozbušilo srdce a nemohla jsem ji odložit. Skvěle napsaný příběh. Jdu i nadále držet pěstí Americe.

27.11.2018 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Byla jsem velmi překvapena, jak je film podobný knize. Příběh byl silný, krásný a dojemný.

25.11.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Každý jsme si prošli ošklivou zkušeností a tady to spisovatelka popisuje v básních. Myslím, že není nikdo, kdo by se v tom nenašel. Ale asi je lepší knížku číst, když máte horší období. Protože já, s odstupem času na to už takhle nekoukam. Tedy pro mě byli nějaké básně přehrocené a nemám ráda vulgární slova ( i když tady jsem našla snad jen dvě).

21.11.2018 3 z 5

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Většina knihy byla spíše připomenutí prvního dílu. Děj se tady rozjel až ke konci a nebylo to vůbec špatný. :-) Jen doufám, že třetí díl nebude stejně zdlouhavý ze začátku.

21.11.2018 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Wow. Slyšela jsem hodně chváli, ale většinou mám až moc velká očekávání. Teda...tohle jsem ale nečekala. Kniha je čtivá, zábavná, romantická... A jelikož je tohle teprve první díl, nemůžu se dočkat těch dalších!! Moc se těším na pokračování Ameriky a jeji cestě, stát se princeznou a odhalení útoků a jejich důvodů. :-)

16.11.2018 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Po přečtení negativních recenzí na tuto knihu, jsem se do ní pouštěla trochu s nechutí. Ale díky za Leigh Bardugo a její styl psaní. Kniha měla místa, kdy jsem měla chuť i přeskakovat, ale nakonec byl příběh pěkný, zajímavý a i překvapivý. :)

15.11.2018 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Krásné zakončení série. Sice Vás kniha až tak nepřekvapí, ale je to dojemné, když se musíte s tímhle světem rozloučit.

11.11.2018 5 z 5

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Ze začátku byla kniha hodně matoucí. Nemohla jsem se v příběhu zorientovat. Z přítomnosti se vraceli ke vzpomínkám a pak najednou jen jejich představivost. Každopádně, když jsem se dostala za půlku případ dostal spád a dočetla jsem knihu na jeden zátah. Nakonec, to byl docela zajímavý příběh, kde se prolíná minulost s budoucností a pomocí toho Vám skládá příběh, který se do té doby nevyřešil.

29.10.2018 3 z 5