Anna27 Anna27 komentáře u knih

Smrt Jean DeWolffové Smrt Jean DeWolffové Peter David

Tento díl se mi velice líbil, pro komiksové fanoušky určitě doporučuji. :)

17.04.2020 4 z 5

Francesco Tirelli a jeho zmrzlinářství Francesco Tirelli a jeho zmrzlinářství Tamar Meir

Jsem ráda, že vznikají knihy, které dokáží mírnou formou sdělit dětem informace o válce, Židech a celkově 2. sv. v. Určitě tuhle knihu použiji i na besedy. :)

19.02.2020 5 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Zajímavé zpracování, čtivé, krásné fotografie a námět. O druhé světové válce mám načteno hodně, ale s takovým příběhem, jako je tady v knize jsem se ještě nesetkala. Bylo zajímavé číst, jak jsou příběhy tolika rodin propojeny a jak je prožívaly děti, které měly šanci před Holocaustem odjet. Určitě doporučuji přečíst. :)

11.02.2020 5 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Ilustrace v knize jsou kouzelné a dozvěděla jsem se spoustu věcí, co jsem ani jako dospělá o zvířatech netušila. Doporučuji jak malým, tak velkým čtenářům. :-)

02.01.2020 5 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Nejdřív jsem byla vůči autorce skeptická, ale musím uznat, že mě mile překvapila. Kniha měla zajímavý děj, vulgarismy byly použité vkusně, tak kam se hodily, mělo to spád a do samého konce vás zajimalo, kdo je vrah. Dokojce mi tady otevřený konec vůbec nevadil.

06.12.2019 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Kniha pro mě byla zklamáním. Bylo to tak neucelené vyprávění, čekala jsem nějaký hlubší význam v popisu života, ale i život v Norsku byl vyjádřen přeslazeně a jako nuda, dočetla jsem s přemáháním.

10.11.2019 1 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Knihy od Markéty mě baví. Bylo fajn se podívat zpět do minulosti, do dětství v 90. letech, které spousta z nás mělo podobné. Začátky internetu, prozvánění s idoly, vhsky... Strašně ráda na to vzpomínám. Už se těším na jaro, kdy Markétě vyjde poslední díl trilogie, která je závěrem příběhu v Lososovi a Pandě. Tahle autorka píše velmi čtivě a žádná z jejich knih mě zatím nezklamala.

05.11.2019 3 z 5

Zlo v lidských srdcích Zlo v lidských srdcích Kevin Smith

Super díl. Tak silné téma jsem nečekala, ale v kombinaci s jiskřením mezi Spideyem a Black Cat to bylo jednoduše wau! Tahle série mě velice baví.

01.11.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Kniha je čtivá, ale autorův styl psaní mi není úplně blízký. Příběh silný, jako všechny na tohle téma, ale občas si odporoval ve větách a určitá fakta a popisy dějů mi přišla laciná. Rozhodně jsou o 2. sv. v. mnohem lépe zpracované příběhy.

05.10.2019 3 z 5

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Knihy pana Mika mám velice ráda, v téhle mi akorát trošku vadil občas opakující se text a občasné chyby, ale jinak určitě zajímavé informace a kdo se o tuhle tématiku zajímá, nechť si přečte.

03.10.2019 4 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Zábavné, milé, ilustrace jsou kouzelné. Moc krásná kniha.

22.08.2019 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Některé příběhy by si zasloužily delší zpracování, ale jinak je kniha super, ilustrace taky. Akorát mi vadily úplně malá písmenka, která byla použita u dvou příběhů. Na blízku vidím dobře, ale tohle bylo tak titěrné, že mi přeskakovaly i řádky. Kniha je důkazem, že nácci i komanči jsou jedna verbeš.

10.08.2019 5 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Čekala jsem od toho víc. Rozuzlení, popis postav apod. Autor vyčerpal spoustu slov na popis krajiny, ale s detektivkou to nemá nic společného, protože to napětí tam prostě nebylo. Konec byl zklamání.

01.08.2019 2 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Tyhle básně měly mnohem větší hloubku, než v Mléko a med. Někomu můžou přijít smutné, ale jsou taaaak upřímné. Opravdu, některé si čtu vícekrát za sebou a říkám si wau. U poezie je strašně těžké se zalíbit a nechci srovnávat, ale Rupi je zatím jediná, jejíž básně se mě nějak dotkly a to čtu jak novodobou poezii, tak tu starší. Je v tom příběh. Byla jsem skeptická, ale teď vím, ze příští knihu si opět přečtu.

15.07.2019 5 z 5

TGM TGM Zdeněk Ležák

Zpracování příběhu se mi velice líbilo. Komiksy s politickými příběhy mi vyhovují, pamatuji si z nich totiž více než jen z psaného textu. Člověk se zase dozvěděl něco nového z osobního života pana Masaryka. Pro mě člověk, který ve mně vyvolává hrdost. Kniha stojí za to.

14.07.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Ačkoli je tématem ubližování dětem, tak musím říct, že Šelma byla napínavější. Tady mi přišlo, že se Mayne zaměřil více na popis Theových postupů, ale nevadí mi to, zas to bylo jinak zajímavé. Například knihy Cartera o Robertu Hunterovi jsou vyprávěné ve 3. osobě, Mayneovi knihy jsou psané v osobě 1., což jsem zjistila mi více vyhovuje. Lépe se dokáži do hlavní postavy vžít. Jo a taky je za mě super, že byl hodně zmiňován Theův předchozí případ (Joe Vick z Šelmy), že se na to pěkně navazovalo a nebylo to opomíjeno. Každopádně opět krásná obálka, kniha přečtena téměř hned. Těším se na další díl.

14.07.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Chytlo mě to od začátku do konce. Ještě se nestalo u Sirotčince, že by mě některý díl zklamal nebo nebavil. Doporučuji.

22.05.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tahle kniha, i předchozí díl mě absolutně pohltili. Už mám nachystaný i ten třetí. Může se zdát, že je to dětský příběh a určen jen jim, ale je to tak promyšlené a zajimavé, že to nadchne i dospělého.

16.05.2019 5 z 5

Zmizení Josefa Mengeleho Zmizení Josefa Mengeleho Olivier Guez

Velmi dobře zpracované. Přečetla jsem za jediné odpoledne. Jednu hvězdu musím odebrat za to, že mi v knize chybí nějaké fotky, alespoň na konci mohly být portréty zmíněných osob, aby člověk měl lepší představu a nemusel hedat na netu. Za mě jinak kniha určitě stojí za přečtení. Hlavně mě udivuje, kolik lidí bylo ochotno mu pomoct i přes to, že si toho ten sviňák absolutně nevážil. Doufám, že jeho poválečný život se aspoň většinově podobal tomu, jak je popsáno v knize.

01.03.2019 4 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Vtipné, čtivé. Pan Třeštík mě velice baví, určitě nekončím se čtením jeho dalších knih. :)

19.01.2019 5 z 5