Anna27 Anna27 komentáře u knih

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Kniha mě bavila. Mělo to zápletku, bylo to napínavé. Taková oddechová krimi.

29.06.2020 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Na závěr opět přehršel informací a vysvětlení, ale na to jsem u autorky zvyklá. Napínavé, čtivé, zajímavé postavy. Určitě doporučuji vše od Kristiny přečíst.

28.06.2020 5 z 5

Lidé, země, čas Lidé, země, čas Vilém Heckel

Náhoda mi do rukou donesla tuhle knihu a jsem za to moc ráda. Úchvatné fotografie, pan Heckel měl dar. I text v každé kapitole fotek mě fascinoval. Nádherná kniha.

25.06.2020 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Ze začátku se mi to četlo hůř než jiné díly, ale po začtení jsem se opět nemohla odtrhnout. Doufám, že Kristina po posledním díle Potopa brzy vydá další pokračování s Alexem a Fredrikou, jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

22.06.2020 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Čtivé, napínavé, promyšlené, baví mě děj i postavy. Tuhle sérii jsem musela mít doma kompletní, protože jak se začtete, tak už vás to nepustí.

20.06.2020 5 z 5

Superpozice Superpozice Kat Kaufmann

Místy jsem netušila, co je realita a co už představa/sen hlavní hrdinky, ale v doslovu knihy je potvrzeno, že záměrem autorky je nechat na čtenáři jak příběh pojme, nic není pevně dané a to se mi svým způsobem líbilo. Hůř se mi četly věty, kdy Izy mluví o Timurovi jako např.: "Díváš se do notebooku, teď otvíráš zásuvku stolu, vyprávíš o nových sousedech,..." Jinak kniha je čtivá, určitě stojí za přečtení.

09.06.2020 3 z 5

Moc se mi kniha líbila, básně mají význam, líbí se mi jejich zpracování, určitě doporučuji.

08.06.2020 5 z 5

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Zajímavá kniha, hlavní hrdina (zakázaný spisovatel) popisuje režim ve své zemi - Sýrii. Pro mě jako čtenářů detektivek a jiných žánrů, mě nikdy knihy z Edice Odeon nelákaly, ale postupem času si k nim nacházím cestu a musím uznat, že mě vždy něčím obohatí. Kniha mě bavila, určitě ji nezavřete po pár stránkách, ale dočtete.

07.06.2020 4 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Hodně se v komentářích zmiňuje, že je problém vyznat se v ději. Je to tak, že do 80. stránky je každá kapitola o někom jiném, ale když to vnímáte, tak vám to na dalších stránkách do sebe začne zapadat jako puzzle a zrovna v tomhle případě se v tom dá krásně zorientovat. Jediné, co mi přišlo akorát takové zrychlené a málo vysvětlené bylo to, proč dotyčný vraždy vůbec páchal. Jinak za mě opět super detektivka.

21.05.2020 5 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Předělaná divadelní hra, moc se mi to líbilo. Je to čtivé, nápadité, zajímavé postavy.

17.04.2020 4 z 5

Nejpomalejší kniha na světě Nejpomalejší kniha na světě April Pulley Sayre

Zajímavé informace, krásné ilustrace. Určitě pro malé i velké čtenáře, kteří jsou zvědaví a zajímá je třeba i to, že můra si pamatuje dobu, kdy byla housenkou. :D Určitě doporučuji.

17.04.2020 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Knihy Pavla Čecha jsou kouzelné jak pro děti, tak pro dospělé a většinou je pro mě příběh až na druhé koleji, protože knihy otvírám především pro ty nádherné ilustrace.

02.03.2020 4 z 5

Bílá kniha Bílá kniha Han Kang

Zajímavé téma. Autorka mě nenudila, bylo to čtivé.

18.01.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Myšlenka a poselství knihy je zajímavé a určitě je to jedna z autorových lepších knih. Jeho knihy jsou často duchovně založené, tady jsem jeho prosazování náboženství do knihy cítila nejméně a bylo to dobře.

10.11.2019 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Asi takhle...Autorka asi nebude nikdy v mých top oblíbených spisovatelích, ale oproti Kříďákovi se její styl vyprávění, popis postav i rozuzlení příběhu hooodně vylepšilo. Kříďák byl fantasmagorie, rádoby horor s detektivkou dohromady a nedával moc smysl. Tento příběh, ačkoliv měl taky své mouchy byl více uvěřitelný, lépe se mi četl a jsem ráda, že jsem autorku nezavrhla a dala jí ještě šanci. Možná tím, že jsem čekala další slátaninu, mě mile překvapilo, že to vůbec nebylo špatné.

05.11.2019 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Knihy Míši Klevisové mě velice baví. Jsou to takové milé oddechovky, které donutí člověka se i zamýšlet. Například o tom, jak vnímáme čas, to bylo zajimavé.

02.11.2019 4 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Tyhle příběhy mě baví. Kdo má tyhle akční hrdiny rád, nechť si určitě přečte.

01.10.2019 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Kniha se čte vyloženě sama i díky krátkým kapitolám, takže i kdyby se nelíbila není to žádná velká ztráta času a v LK je k sehnání za pár Kč. V závěru jsem cítila poselství, co tím celým příběhem chtěl autor vlastně sdělit a shledávám knihu zajímavou a vhodnou k přečtení.

22.09.2019 3 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Kniha byla čtivá, příběh poutavý. I když mi příběhy o vymítání ďábla apod. přijdou trapné, tak v téhle knize to bylo podáno tak citlivě a nenásilnou formou, že i mě to bavilo. Za mě tohle měla být detektivka/thriller roku a ne knihy Shari Lapeny, které, co se adrenalinu týče ve mně nevyvolaly ani kapku. Určitě doporučuji a doufám, že autorka napíše pokračování, pač to, jakým směrem/stylem se vyvíjel vztah Josefine a Xandera mě strašně bavilo.

22.09.2019 5 z 5

Útěky z pekla Útěky z pekla Roman Cílek

Knihy pana Cílka jsou výborné. Opět silné příběhy, které si my v dnešní době nedokážeme představit. Ten strach, to skrývání se, trápení kvůli ničemu, jen kvůli původu. Ta doba byla šílená a tahle kniha ji přesně zachytila.

13.09.2019 5 z 5