annettka1098 annettka1098 komentáře u knih

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Velmi milé překvapení! První díl jsem nečetla, takže jsem nevěděla co čekat. Přesto, že od začátku známe vraha, tak je kniha velmi napínavá a rozhodně stojí za přečtení. Rozhodně zajímavá zápletka!

09.09.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

O knize jsem četla, že je hodně podobná Sedmilhářkám. Vzhledem k tomu, že Sedmilhářky (knihu) miluji, těšila jsem se. Jenže Manželovo tajemství mi přišlo jako hodně slabé Sedmilhářky. Hlavní dějová linka mi přišla strašně málo pravděpodobná, nedotažená. Kniha mě vůbec nenutila číst dál. Po odhalení manželova tajemství, které proběhne zhruba v polovině knihy mě příběh přestal zajímat. Dočetla jsem ji v podstatě z přesvědčení.

07.08.2019 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Příběh je vyprávěn z pohledu holčičky Hanny a její maminky Suzette. Kniha je velmi čtivá a nenechá vás v klidu, dokud nedočtete. Někdy jsem musela rychle projet následující kapitolu, abych mohla v klidu usnout. Často mě mrazilo, co vše je sedmileté nadmíru inteligentní dítě schopné vymyslet. Rozhodně se jedná o velmi dobrý thriller a milovníkům toho žánru ho mohu vřele doporučit. Zároveň však nedoporučuji knihu čerstvým maminkám!

20.07.2019 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Krásná letní dospělá “lovestory”. Kniha mne velmi mile překvapila a to i tím, jak mi sedla. Normálně tuto literaturu už nečtu. Dávám přednost detektivkám a thrillerům, ale toto mi na léto sedlo jako hrnec za prdel. :)

02.07.2019 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Velmi milá kniha. Četla jsem ji pomalu, denně jednu povídku, abych každou dokázala vstřebat. Jakmile se čte kniha moc rychle, povídky splynou. Kniha mi trochu přiblížila americký život. Každá povídky je prostě vyprávění někoho o části svého života. Kniha je lidská a skutečná. V mnoha případech jsem i Toma Hankse viděla. Naplnilo to mé očekávání a potvrdilo se mi, jak milý člověk Tom Hanks je.

10.04.2019 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Jedna hvězda za nápad, tedy za hlavní dějovou linku Agnes. Myšlenka dobrá, i když si teď ani nejsme jistá, zda hlavní myšlenka byla naplněna. Jsou to jen samé úvahy, dedukce možná i indukce, která jsem pak i velmi často přeskakovala. Myslím si, že je tam dokonce spousty myšlenek a nápadů, ale nikdy nejsou dotažené. Přišlo mi, že autor má problém udržet myšlenku, naopak se vždy pustil do nějaké další.

27.03.2019 1 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Začátek nebyl úplně to, na co jsem měla chuť. Připomínalo mi to ságu o uhranuté rodině, navíc mi vadilo přeskakování v čase i vypravěčích. Postupně ale stoupalo napětí, vypravěči se prolínali, záhad bylo čím dál víc a vtáhlo mě to. Zajímavý a celkem děsivý příběh.

12.01.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná kniha. Bohužel jsem asi půl roku před jejím čtením viděla seriál, takže jsem přišla o moment překvapení a podstatu příběhu věděla. I tak se mi ale kniha velmi líbila. Jsem moc ráda, že jsem jí přečetla, protože mi seriál objasnila a líbila se mi prostě víc.

31.12.2018 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Knize jsem se vyhýbala, protoźe jsem vidéla v kinech film a nelíbil se mi. Protoźe ale jedna z hlavních postav nese mé jméno, hodila se mi kniha do výzvy. A překvapila mne, protože se mi líbila. Ze začtátku mi trochu vasilo utíká od děje k autorovi, ale autor tím krásně ukázal, jak jeho tvorba vzniká. Velmi to oceňuji. Byl to velmi zajímavý zážitek!

14.12.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Bohužel tento díl byl pro mne zklamáním. Po naprosto bravurním Písečném muži jsem se těšila na další napínavý příběh od začátku dokonce. Bohužel se tam ale nekonalo. Stalker mě nebavil, ke čtení jsem se přemlouvala, několikrát jsem si řekla, že tento díl přeskočím. Četla jsem siliu vůle. Trochu napínavých bylo posledních cca 100-150stránek. Proč nebyla záplatka už od začátku nějak nastíněná? Přijde mi to škola. Každopádně jdu na Lovce králíků a doufám, že to opět nebude zklamání.

28.06.2018 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Začátek se táhl a byl celkem zmatený. Ve vojácích jsme měla hokej a konec tomu napomohl jen částečně. Už to ale bylo mnohem lepší než předchozí dva díly. Možná i díky tomu, že Harry Hole mi byl v tomto dílu nějak sympatičtější. Rozhodně pokračuji dál.

29.05.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Opět jsem se nezklamala. Tento díl mě bavil ještě více než předchozí Hypnotizér. Ten by na mě asi až moc plný bláznů. :) Přesto, že jsem si občas říkala "ježiš zase další postava?!" a přišlo mi podrobné čtení o "nové" postavě zbytečně zdlouhavé, autorům nelze opomenout, že jejich postavy jsou opravdu do detailu promyšlené a nakonec je moc fajn je takto detailně znát a chápat jejich jednání.

16.10.2017 4 z 5

V jediném okamžiku V jediném okamžiku Jo Callaghan

Přestože je kniha označována za detektivku, ráda bych předem upozornila, že fanoušci klasického vyšetřování a sledování policejní práce by mohli být zklamaní. Kniha se věnuje spíše psychologii postav a policejní vyšetřování mírně pokulhává. Já jsem si ale přesto knihu moc užila.

Příběh je velmi čtivý a dynamický díky napětí mezi Kat a Lockem, které je okořeněno jejich odlišnými přístupy k řešení zločinů. Zatímco Kat čerpá z vlastních životních zkušeností a empatického přístupu, Lock představuje chladný, přesně analyzující algoritmus. Ovšem přestože kniha nabízí velmi zajímavý pohled na spolupráci člověka sumělou inteligencí a zajímavou detektivní zápletku, kdy jsem vraha úplně neodhalila, tak mi přišel konec poměrně natahovaný.

01.10.2024 4 z 5

Noční dům Noční dům Jo Nesbø

Kniha je mysteriózním hororem, který je ispirován Kafkovou Přeměnou, knihou Pán much a klasickým hororem Noc oživlých mrtvol – ani jedno uvedené dílo neznám, a proto jsem možná nedokázala plně ocenit symboliku a odkazy, které Nesbø v příběhu využívá.

Kniha jako taková na mě působila až příliš komplikovaně a místy zmateně. Richardův svět se postupně stává stále nejasnějším a temnějším a měla jsem proto problém se do příběhu naplno ponořit. Vztah mezi tím, co je realita a co iluze, mi nepřišel dostatečně napínavý nebo strašidelný. Místo toho jsem se často cítila ztracená, jako by mi chyběl klíč k pochopení hlavní zápletky.

Možná kdyby mi byly známější knihy, na které Nesbø částečně odkazuje, vnímala bych příběh jinak.

23.09.2024 2 z 5

Živá minulost Živá minulost Veronika Martinková

Je nutné zdůraznit, že se jedná o detektivní román a případ Laury Králové jde v určitých momentech do pozadí. Mnohem víc tu David řeší své osobní problémy s Hanou, generální inspekcí a případy vražd, které se s ním postupně táhnou od prvního dílu.

Musím smeknout před autorkou, jak má vždy vše promyšlené. Já jsem se v tom během čtení dvakrát skoro ztratila, už jsem občas nevěděla, kde mi z těch vztahů hlava stojí, ale nakonec si to sedlo. Jsem hodně zvědavá, kdy konečně odhalíme, komu leží David tak moc v žaludku.

02.09.2024 5 z 5

Dospělí lidé Dospělí lidé Marie Aubert

Kniha je napsána velmi čtivě a prvních pár stran jsem přečetla jako nic. Ovšem čím víc jsem poznávala hlavní protagonisty, tím víc toxičtí a nevyrovnaní mi přišli. Naštěstí má kniha jen 120 stran, což je malý rozsah na to, aby se mi dostali dostatečně pod kůži a dokázali mě úplně otrávit. Kladně hodnotím popis Nordského fjordu, přenesení se na chalupu, vyjíždky lodí.

Pokud máte rádi psychologii postav spojenou s přírodou a nevadí vám toxické a nevyrovnané vztahy, tak si knihu určitě dejte. Mně to bohužel nesedlo a čekala jsem trochu jiný pohled na problematiku.

15.06.2024 2 z 5

Vražedná splátka Vražedná splátka David Urban

Autor má dobrý a čtivý styl, avšak konkrétní případ ani vyšetřovací dvojice mi příliš nesedla. Hlavní vyšetřovatelé spolu pracují pár dní, ale už to mezi nimi děsně jiskří a oba intenzivně vnímají vzájemnou sexuální přitažlivost. Případ se navíc mimo jiné zaměřuje také LGBT+ tématiku, která mi v některých pasážích připadala nucená a záměrně vkládaná za účelem zatraktivnění příběhu, což mě odrazovalo.

15.06.2024

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Přestože byl příběh od začátku tajemný a postupně plný zvratů, nemohla jsem se ubránit dojmu, že autorův styl nedokázal plně využít jeho potenciál. Způsob vyprávění na mě působil ploše a chyběla mi také dynamika textu, která by mě skutečně vtáhla do děje. Překvapivé situace, postrádaly postupnou gradaci a emocionální hloubku, která by mě zanechala v napětí.

Tajemství, která mezi sebou Daisy a Craig skrývají, jsou odhalována postupně a dočkala jsem se několika překvapení, bohužel to nemělo tu "šťávu" a ten "drive", kterou u psychothrillerů vyhledávám.

05.06.2024 3 z 5

Jizvy plné beznaděje Jizvy plné beznaděje Stefan Ahnhem

Pokud byla kniha myšlena jako doplňková k serii s Fabianem Riskem, aby fanoušci lépe poznali právě Malin Rehnbergovou, pak asi ano a fanoušci možná budou nadšení. Pro mě to byla první kniha od autora a nespíš to byla chyba.

Hlavní vyšetřovatelka Malin Rehnbergová mi přišla tak strašně sebestředná až byla prostě hloupá. Její jednání mi absolutně nedávalo logiku. Celý případ navíc vyšetřovala v podstatě na vlastní pěst, což bylo hodně zvláštní. O nějaké týmové policejní práci vůbec nemohla být řeč.

Zápletka a případ jako takový nebyl špatný. Bylo to zamotané, najesné a komplikované, ale bohužel dal autor větší prostor právě Malin a jejím rozhodnutím, činům a pohnutkám. Více jsem četla o tom, co si Malin myslí, jak se cítí apod., než abych se postupně dostávala k pachateli a odkrývala jeho motiv. Celý případ byl jakoby na vedlejší koleji a byla to škoda.

20.05.2024 3 z 5

Fosilie Fosilie Michal Kašpárek

Kniha pro mě začala velmi slibně, protože byla vtipným a zábavným popisem mezigeneračních rozdílů mezi třemi hlavními postavami. Autor skvěle a pro mne velmi blízce vykreslil jejich odlišné životní postoje a hodnoty prostřednictvím každodenních situací i dialogů. Často jsem se nad tím pousmála a přesně vědela, kdo v mém okolí podobný názor zastává.

Nicméně, druhá polovina knihy ve mě způsobila naprostý zmatek. Měla jsem pocit, že autor chtěl do knihy vměstnant aktuální problematiku (covid), což by mi ani tak nevadilo. Co mi ale vadilo bylo, že jsem najednou nechála směr příběhu a nepomohl mi ani závěr, který mi už vůbec nedával smysl. Všechny původní linky mi přisly absolutně nedotažené a jak mi nevadí otevřené konce, tak v tomto případě jsem měla z příběhu pocit odfláknuté práce.

24.04.2024 2 z 5