Aquagirl Aquagirl komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Naprostá klasika. Byl to můj první postapo román, který jsem kdy četla, a dodneška mě fascinuje jeho nadčasovost.

07.10.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásné, krásné čtení! Anna byla výborně popsaná, měla můj obdiv, jak se přes všechny problémy dokázala chovat mile a být silná. Úplně mě tento příběh strhnul.

09.08.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tahle kniha se mi od Shari líbí asi nejvíc. Takový ten styl A.Christie - odlehlé místo, skupinka lidí odříznutá od světa... tohle mě baví. Jde z toho mrazivá autosféra a konec dává smysl,je hezky vysvětlený. Vraha jsem uhodla asi ve dvou třetinách ale já vraha uhodnu skoro pokaždé, takže mě to nepřekvapilo :-)

05.04.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nechápu jak je možné, že jsem tuhle autorku až doteď neznala! Ta knížka je úžasná, krásný a silný příběh, moc hezky popsané milostné scény. Celou dobu jsem to s Lily prožívala a přála jí štěstí. Hned se musím podívat na další autorčiny knihy.

31.03.2022 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Po tisíce planoucích sluncí jsem chtěla zkusit i něco dalšího od Hosseiniho. A nejsem ani tentokrát zklamaná. Zase nálož emocí a smutku, Afganistán a popis věcí ze kterých jde až strach... Moc hezké, i když smutné, čtení.

23.03.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Za mě jedna z nejlepších knížek od paní Klevisové. Začátek byl trochu rozvláčný, ale to je u téhle autorky zvykem a vlastně to ani není na škodu. Příběh mi přišel hodně originální, napínavý až do samého konce. Baví mě ta atmosféra, kterou paní Klevisová umí vytvořit. Tleskám!

19.09.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tak jsem si zase jednou pobrečela. Opravdu krásný a dojemný příběh, myslím, že nejen pro nás, milovníky pejsků.

01.06.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Měla jsem tuhle knihu dlouho na svém seznamu a pořád jsem se k ní nemohla dostat. A když jsem si ji konečně přečetla nemohla jsem na ni dlouho přestat myslet. Je to strašně smutné a pořád aktuální, v téhle době ještě víc... Kniha ve mě vzbudila hodně pocitů, ani je neumím popsat.

23.03.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuhle knížku jsem poprvé četla, když mi bylo šestnáct. Ty emoce, které ve mně vzbudila, se ani nedají popsat. Po letech jsem se k ní vrátila, a dojímá mě stejně jako kdysi.
Pro mě naprostá literární klasika. Něco nádherného.

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Autorka opět nezklamala! Knížka se četla krásně, příběh byl chvílema i humorný, ale hlavně romantický, jak už tak u Jojo bývá zvykem. Jedna z nejlepších knih, co jsem od ní zatím četla!

28.03.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Copak tuhle knihu může někdo nemilovat?

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nemůžu si pomoct, tohle je pro mě prostě pecka! Spousta lidí, co znám, tenhle příběh odsuzuje na základě toho, že viděli film, ale nečetli knihu. Já film neviděla, takže to (naštěstí) nemůžu posoudit, ale knížka se mi četla úplně sama. Výborný styl vyprávění. Napětí od začátku do konce. A na rozdíl od některých z vás mi byla Rachel opravdu sympatická :-) Mrzí mě, že druhá autorčina knížka je asi mnohem slabší, a vlastně ani nevím, jestli se do ní pustím.
Tohle se jí podle mě povedlo na výbornou.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další výborná knížka od SL. Líbí se mi jak autorka píše, její knížky jsou napínavé a s takovou tou správnou mrazivou atmosférou. Pořád u mě vede Nevítaný host, ale tahle se mi líbila taky moc. Vraha jsem tentokrát neuhodla i když většinou ho odhalím už někde v půlce knížky. Tady jsem měla podezření víckrát, ale na další stránce bylo zase všechno jinak.

08.09.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Další skvělá knížka z pera autorky, kterou mám jako jednu z nejvíc oblíbených ever. Tohle je spíš víc pro náctileté, ale myslím, že se příběh Layken a Willa bude líbit i těm "trochu starším". Je to hodně smutný a dojemný příběh, který umí chytnout za srdíčko.

30.09.2022 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Na tuhle knížku jsem se už hrozně těšila, Sloan je moc milá holka a já jsem jí moc přála aby po tom všem co v minulé knížce prožila, konečně zažila i něco hezkého. A nejsem zklamaná, naopak bylo to úplně boží! Zase dramatické, romantické a takové zasněné. Tleskám!

29.08.2023 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Nádherný příběh lásky dvou pěvců Rosanny a Roberta. Dojemné a krásně popsané, byla jsem nadšená a závěr jsem obrečela.

13.03.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Tohle bylo hodně těžké čtení... a vlastně se mi ta knížka i těžko hodnotí. Na jednu stranu to byl silný, hezky vykreslený a moc smutný příběh o jedné "nechtěné adopci", ale na druhou stranu jsem se nemohla s postavami úplně zžít. Julie mi byla hrozně nesympatická, i když jsem jí v mnoha věcech chápala. A mrzí mě ten otevřený konec, chtěla bych vědět, jak pokračoval osud Agnes...

28.10.2022 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Vtipné a moc příjemné čtení. Líbí se mi styl, jakým autorka píše a celkově mě příběh úplně pohltil. Nejdřív jsem se trochu bála, že je to docela bichle a bude trvat dlouho než ji přečtu, ale zhltla jsem ji před víkend. Super knížka!

06.05.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Další nádherná knížka této autorky, Coleen Hoover se stává mojí hodně oblíbenou autorkou. Příběh o Tate a Milesovi mě moc bavil, bylo to silné a krásné.

17.04.2022 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherná, miloučká a dojemná kniha. Vlastně tak trochu i filozofická. Kdo vlastně může s jistotou vědět, že se takovéhle úvahy opravdu nehoní pejskům hlavou? Někdo to tu v diskuzi nazval kýčem. Pro mě je to krásné pohlazení na duši. Filmové zpracování mě dostalo úplně stejně jako kniha, což se mi nestává často.

07.10.2018 5 z 5