Arev122 Arev122 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dojemný příběh, kde mi byl zpočátku hlavní hrdina "potížista" Ove trochu nesympatický, ale pak se rozběhl kolotoč událostí s novými sousedy a Ove se začal jevit jako bručavý sympaťák.

03.06.2020 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Hezký a smutný příběh z válečné doby, čtení mě vtáhlo do děje, mohlo to tak třeba i být skutečně.

19.05.2020 5 z 5

Angličtí pasažéři Angličtí pasažéři Matthew Kneale

Román se mi velmi líbil, děj má napětí, je psaný zajímavě, vtipně, ale i na základě reálných tehdejších událostí v první polovině 19.stol.
Tři angličtí "gentlemani" se vydají na Tasmánii ( v té době trestanecké kolonii a kdy tam dochází k masakru domorodého obyvatelstva) hledat každý "něco, co pokládají za životní cíl". Osud však s nimi naloží zcela jinak, než by před odjezdem předpokládali.

13.05.2020 5 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Tak mě tato útla knížka dost zklamala, vůbec mě nevtahla do děje. V příběhu je příliš zidealizovan vztah mezi původními obyvateli Kanady - indiány a křesťanskými misionáři.

11.05.2020 2 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Mě se kniha libila- něco mezi pohodovou detektivkou, lehkým trihlerem a nádhernou sci-fi. Při tom děj měl napětí a spád.

04.05.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tak nějak jsem na rozpacích, jak hodnotit. Nějak jsem čekala od cestopisu více, tady mi chyběl zajímavější děj, nelíbila se mi nepřipravenost trasy ( jít bez mapy a čekat, co se od lidí dostane k jídlu) a trochu neodpovědnost nad vybavením (boty, co mačkají). Zajímavý byl postřeh, že dobří lidé ještě žijí, ale já bych si takového poutníka domů nepozvala!

27.04.2020 3 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Zajímavě a poutavě napsaná výpověd jednoho účastníka, který přežil tragédii na Mout Everestu v roce 1996. Škoda jen, že tam nebylo více fotografií této majestátní hory.

25.04.2020 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Roman se mi líbil, od první stránky příjemné ,ale nenásilné napětí, jednoznačný hlavní hrdina s mnoha vlastními problémy, neotřelý sci-fi děj.

09.04.2020 4 z 5

Let číslo TPA 545 Let číslo TPA 545 Michael Crichton

Skoro všichni čtenáři byli nadšeni, ale mě tentokrát román moc nebavil. Pro mě málo opravdového dobrodružného děje a příliš mnoho technických popisu a údajů.

09.04.2020 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Románově a velmi zajímavě zpracovný příběh dle skutečných událostí v prádelnách v klášteře sv. Magdalény. Děsné pomyšlení, že až téměř do konce 20.století to bylo možné.

03.04.2020 5 z 5

Stvořitelé a spasitelé Stvořitelé a spasitelé Geraldine Brooks

Román podle skutečné události se mi líbil, zejména fiktivní příběhy minulosti knihy a osudů lidí s ní spojených.

29.03.2020 4 z 5

Den mravenců Den mravenců Bernard Werber

Román začíná detektivní zápletkou, v druhé linii popisuje fiktivně život mravenců a končí končí spojením obou linií. Děj příběhu je vcelku napínavý, zajímavé jsou myšlenky z Encyklopedie vědění, ale nějak příliš mě četba nenadchla.

24.03.2020 3 z 5

Už nikdy spánek Už nikdy spánek Willem Frederik Hermans

Velmi hezky zpracovaný román, kde popis nádherné, ale liduprázdné a mnohdy nehostinné krajiny severního Norska je propojen s dobrodružnou výpravou mladých studentů. Všichni musí překonávat útrapy drsné tunrdry s mračny komárů, ale hlavní hrdina Alfréd musí překonat i sám sebe ,svoji nejistotu a připustit si , že sice nesplnil očekávání matky a profesora, ale přesto nezklamal.

15.03.2020 4 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Nádherné čtení, které vtáhne do děje od první stránky, je to vlastně dechberoucí příběh s apolalyptickou vizí společnosti kterou zachvátí epidemie slepoty.

10.03.2020 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Knížku jsem si se zájmem přečetla, ale nějak jsem z toho rozpačitá. Nádherný námět, zajímavé a dobrodružné prostředí, ALE přeci jen jsme v dnešní době zvyklý na jiný způsob psaní.

07.03.2020 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Pěkná pohodová detektivka v zajímavém klášterním prostředí naplněného středověkou klášterní hudbou. Hezké čtení.

07.03.2020 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Pro mě trochu zdlouhavé čtení plné hlubokých a zajímavých myšlenek na život, ale jen málo děje. Na jedné straně chudá, ale sečtělá domovnice a druhé straně pohled na život inteligentní, ale samotařské dívky z bohaté rodiny

04.03.2020 3 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Zajímavé čtení, zejména nyní při rozšiřování Koronaviru. Trochu děsivá představa , jak by bylo POTOM, kdyby virus opravdu zničil svět.
Příběh je veden ve dvou rovinách -PŘEDTÍM a POTOM, zejména POTOM pozoruhodně vykresluje mezilidské vztahy uprostřed takovéto zkázy.

01.03.2020 3 z 5

Ledová pustina Ledová pustina Jennifer Niven

Kniha dle skutečných událostí- moc se mi líbila. Obdivuji všechny, kteří se vydali do mrazivých a nehostinných končin naší země.
Tato výprava do Antarktidy byla již od samého začátku nepříliš dobře připravena s nezkušenými námořníky i vědci na palubě. Po ztroskotání lodi se děj stává velmi dramatický, u většiny přeživších začínají převažovat špatné lidské vlastnosti ( lhostejnost, lakomost, neochota , neschopnost a pod.) a velké zdravotní problémy. Vše je doplněno autentickými fotografiemi.

29.02.2020 4 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Námět se mi líbil, ztroskotání a první část pobytu na opuštěném ostrově mě vtáhl do děje, ale pak už mě to připadalo příliš " románové "

23.02.2020 3 z 5