Arven2001 Arven2001 komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Vážně hrůza. Těšila jsem se na knihu o nelítostné vražetkyni a místo toho jsem dostala průměrný ya románek o dívce, kterou zajímá vše, jen ne vraždy. Doporučuji fanynkám twilight apod.

08.12.2017 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Srdcovka. Čtu ji každý rok. Nádherná kniha.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem četla dvakrát a ještě ji číst budu. Výborná kniha plná zajímavých myšlenek. Vždycky mě nutí přemýšlet.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Knihu jsem si chtěla přečíst proto, že to byla oblíbená kniha Kurta Cobaina. Hrozně mě zaujalo, co taková osobnost asi čte.
Jsem opravdu mile překvapená. Je to velmi dobrá kniha. Nejen příběh je velice zajímavý, především zajímavý je ten kontrast mezi precizností a vznešeností výroby parfémů, a krutostí hlavního hrdiny a prostředí Francie.

31.12.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborná, geniální kniha. Při každém čtení najdu něco, čeho jsem si předtím nevšimla.
Je to zřejmě jediná kniha, kterou bych doporučila číst naprosto každému. Považuji ji za nejdůležitější dílo literatury.

14.08.2019 5 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Nádherná, nádherná poezie. Strašně moc mě oslovila.

14.02.2022 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Upřímně vůbec nechápu, proč je tato knížka tak populární. Nevím, čím je tak významná, že patří mezi maturitní četbu.
Pocity a zmatenost dospívajícího člověka jsou asi vyobrazeny dobře, a proto si kniha našla tolik mladých čtenářů. Nevidím ale, v čem je tato kniha významnější než kterákoliv jiná kniha na stejné téma.
Hlavní hrdina mi šel na nervy tak, jak to žádná jiná literární postava zatím nedokázala.

28.07.2021 2 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tohle bylo opravdu perfektní. Promyšlená, originální sci-fi kniha, která upoutá svým stylem psaní i příběhem. Bála jsem se, že tomu nebudu rozumět. Jsem v prváku na gymplu a moje znalosti fyziky bohatě postačily. Vše je vysvětlené.

27.01.2019 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Moje nejoblíbenější kniha. Mám ce své knihovně 3 různá vydání.
Málo co ve mně vyvolá takové pocity, jako tato kniha. Je skutečně bravůrně napsaná. U některých scén se mi opravdu dělalo špatně.
Navíc mě vždycky nutí přemýšlet. Přemýšlet o společnosti, ale i nad sebou. A to je důvod, proč ji tak miluju.

01.01.2022

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku mi chvíli trvalo, zvyknout si na styl psaní. Ale stálo to za to. Zlodějka knih je ta nejkrásnější kniha, jakou jsem v životě četla. O prázdniny jsem ji přečetla za dva dny.
Film je taky moc hezký, ale s knihou nesrovnatelný. Chybí tam to nejdůležitější, to, proč všichni tu knihu milují.

18.07.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Podle mě je to naprosto fantastická kniha. Doporučuji všem, kterým se líbilo Ready player one nebo Matrix. Kniha se nedá odložit, přečetla jsem ji za dva dny a dočetla jsem ji ve dvě ráno.

18.07.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Příjemná oddychovka. Kniha je čtivá. Vyzdvihla bych přirozenost dialogů. Postavy v knize jsou nedokonalé, vyskytují se trapné momenty i sarkastické promluvy.
Především se mi líbilo postupné poznávání postavy Darcyho. Tušila jsem, že všechno nebude tak, jak se tvrdí, ale přesto jsem byla překvapená vývojem této postavy.

14.08.2022 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Nádherná kniha plná citů a zajímavých myšlenek. Doporučila bych ji spíše těm, co mají negativnější pohled na svět nebo už zažili nějaké útrapy. Myslím si, že je to lepší pro porozumění Wertherova vidění světa.

31.12.2021 4 z 5

Není co dodat. Dokonalost sama.

08.03.2016 5 z 5

Samotář Samotář Teddy Wayne

Velmi povedený vývoj postavy. Z počátku celkem sympatický introvert, zoufalý samotář, který už prostě nechce být sám. V prvních pár kapitolách jsem se s ním i ztotožňovala, a všímala jsem si toho, jak jsou skvěle popsány pocity a myšlenky osamělých lidí. To, co se z něj postupně stávalo, mě při čtení nepřestálo překvapovat. Ženské postavy mi byly obě od začátku velmi nesympatické.

Knihu jsem si koupila kvůli školní eseji na téma samotářů v literatuře, a nelituji, že jsem si, jako jednu z knih, zvolila právě tuto. Čtenář zde najde psychologický vývoj samotáře, popisy posedlosti a jiných psychopatologických jevů.

10.08.2022 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Kniha mě opravdu nadchla. Je to první kniha beat generation, kterou jsem četla. Teď se snažím posbírat všechny knihy beatníků.

Artemis Artemis Andy Weir

Marťan super, Artemis nic moc. Je to škoda, protože Marťan je jedna z mých nejoblíbenějších knih a na další knížku od autora jsem se hrozně těšila :-(

27.07.2018 2 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Velmi napínavá knížka. Perfektní děj. Styl psaní nemá chybu.

09.08.2016 5 z 5

Celkově je knížka napsaná dobře. Akorát mi vadí, že se autor víc nezaměřil na Kurtovu smrt. Tento případ si zaslouží mnohem více pozornosti, a zrovna u životopisu bych očekávala, že se taková věc bude řešit.

31.05.2021 3 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

2.díl byl mnohem slabší, než první, což je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Přes to se mi knížka hrozně líbila a opravdu mě bavila.

19.10.2018 4 z 5