ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

V netradičně vyprávěném příběhu se postupně odkrývá pravda o dvou zmizelých dívkách. Je to první autorčin román a já ho považuji za hodně zdařilý. Nenudí, zápletka je neobvyklá, je zde spousta zvratů a zajímavě popsané postavy.

17.09.2018 5 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Psychologický thriller jsem přečetla za dva dny, od půlky se od něj nedalo odtrhnout. Není tak skvělý jako autorčina knížka Stále nezvěstná, ale plný počet * si určitě zaslouží.

17.09.2018 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Zmizení Lyndy Korinové není tak nepochopitelné, jak se na první pohled zdá. Čím víc se David do případu noří, tím víc znepokojivých skutečností vyplývá na povrch. To, co nakonec zjišťuje je skutečně neočekávané. Současně se David nachází v ohrožení života. A nejen on.
Pro mě to nebyl až tak mimořádný thriller, místy dost natahovaný, takový lepší průměr.

16.09.2018 4 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Čtivý, akční, napínavý thriller, Heck je sice pravděpodobně nesmrtelný, ale nevadilo mi to.

14.09.2018 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Krásné, příběh mě chytil za srdce. Děkuji pane Musso!

13.09.2018 5 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Annie se stane obětí únosu a po měsících nesnesitelného utrpení v horském srubu se jí podaří utéct. Život po únosu je neobyčejně těžký, od nejhoršího se pokouší uniknout pomocí psychiatričky. Za pomoci detektiva Garyho se snaží zjistit, kdo za únosem stojí. To, co se nakonec dozví je pro ni otřesné.
Tento výborný psychologický thriller daleko předčil má očekávání, od knihy se nedalo odtrhnout.

12.09.2018 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Čtivé, místy úsměvné, docela napínavé, tak trochu romantika, hodně psycho, s vážně dobrým závěrem.
Já knihu určitě doporučuji, moc se mi líbila.

11.09.2018 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Chris, úspěšný skladatel filmové hudby, se vrací z Ameriky do Anglie. Tady si koupí starý dům na venkově, po nějaké době se dozví, že v něm v roce 1953 údajně otrávila manželka Grace svého muže, lékaře. Za to byla oběšena.
Chris se snaží získat všechny informace o případu postupně se jím stává posedlý. Nakonec se dovídá překvapivé skutečnosti, které ho přivedou ke zjištění pravdy.
Děj knihy plyne pomalu, ale je to velmi příjemné čtení. Dost mě překvapuje nízké hodnocení čtenářů, asi požadovali víc akce, což tento příběh nesplňuje (ale zato jsou tady tak trošku duchové).

10.09.2018 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Nemůžu si pomoci, kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Za mě je to průměr. Dívky z trajektu se mi líbily o hodně víc.

09.09.2018 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Kniha mě bavila, ale zase tak úplně odvázaná z ní nejsem. Má spád, napětí, ale nějak to postrádá tu potřebnou atmosféru a emoce. Ale milovníkům Angely Marsons ji doporučím.

07.09.2018 4 z 5

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir

Napínavý thriller o matce, která kvůli lásce k synovi opakovaně překračuje zákon, s několika nečekanými zvraty ke konci.
Jednu * ubírám kvůli tomu, že úplný závěr mě trošku zklamal. Čekala jsem něco dramatičtějšího.

03.09.2018 4 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Tak tento psychologický thriller se mi vážně líbil! Trochu zvrácený, některé postavy docela podivné a během děje překvapí, závěr pak je skutečně neočekávaný.
Bála jsem se, že to bude něco podobného jako Ta druhá, která mě místy dost štvala, ale tuto knihu mohu doporučit.

02.09.2018 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Originální psychologický thriller s mnoha tajemstvími a obtížným hledáním pravdy.
Určitě ho doporučím.

01.09.2018 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Psychologický thriller, který má spád i napětí. Rozhodně jsem se nenudila a myslím, že na prvotinu je to vydařená kniha.

31.08.2018 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Lisina nejlepší kamarádka je Kate a právě Katina třináctiletá dcera se pohřešuje. Nejenže je to další dívka, která se v oblasti ztratila, ale Lucinda se pohřešuje Lisinou vinou, protože zapomněla, že Lucinda měla u nich přespat (dcera Lisy Sally je její spolužačka). Rozběhne se rozsáhlé pátrání. Lisa se zmítá v pocitech viny a chce svou chybu napravit. Přitom ovšem odkrývá tajemství jedné rodiny, které se až dosud dařilo skrývat.
Co jsi to za matku? je chytře napsaný psychologický thriller s náležitě vykreslenými postavami, dostatečně napínavý a čtivý, aby ani na chvilku nenudil. Mně se líbil.
Co se mně nelíbí jsou komentáře některých čtenářů, které obsah přímo vyzrazují, na databázi jsem se s touto záležitostí setkala už častěji.

29.08.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Bezvadný napínavý thriller, přečtený za jeden den.

27.08.2018 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Další výborný psychothriller, ve kterém je matka přinucena okolnostmi bojovat za své dítě. Napínavý, nepředvídatelný, s překvapivým odhalením původce všeho zla a s vypjatým závěrem.
A pak je tu ještě jedno smutné rodinné tajemství....
Já nemůžu jinak, než doporučit, zatím se mi od autorky líbily všechny její knihy.

26.08.2018 5 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Líbilo se mi, jak Mia bojovala za svého přítele, i když on podle mě za to stejně nestál.
Čtivá oddechovka, pro mě je to vítané zpestření po všech těch thrillerech.

25.08.2018 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Tak tohle bylo dobrý psycho! Čtivý thriller, v závěru už se nedal odložit. Bavilo mě, že tady nebyl skoro nikdo normální a Annu jsem těžce nesnášela.
Já knížku doporučuji, mně se líbila.

24.08.2018 5 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Tak takový konec jsem skutečně nečekala! Vůbec jsem netušila, jak se příběh bude vyvíjet.
Neplakej je podle mě dobrý psychologický thriller, který se mi líbil stejně jako Andílek a Hodná holka.

23.08.2018 5 z 5