ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Byla jsem docela zklamaná. Větší část knihy se nic moc neděje, až konec je trochu akčnější. Je to moje první kniha od autorky, ale koupila jsem si ještě Pět, doufám, že mě zaujme víc.

04.02.2018 3 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Napínavý akční thriller, který sice podle mě nepřekonal Pohřbený život, ale určitě ho doporučuji k přečtení.

03.02.2018 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Dobrý román s detektivní zápletkou a neočekávaným koncem.

01.02.2018 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Jennifer Hillier je mistr thrilleru. Přesvědčil mě o tom už její Řezník. Wonderland:Země divů se vyznačuje atraktivním prostředím, trvalým napětím, nápaditými zvraty a strhujícím závěrem. Řezník byl výborný, ale tato kniha je podle mě ještě lepší!

30.01.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Budu stručná - velice dobrá česká detektivka. Z autorčiných detektivních knih se mně líbila nejvíc.

28.01.2018 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Výborná detektivka od Sandry Brown, žádná nudná místa, příběh měl spád a jako bonus, jak už to u autorky bývá zvykem, milostnou zápletku. Myslím, že je to jedna z jejích nejvydařenějších knih.

24.01.2018 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Strhující detektivka, u které se nudit nebudete, přestože od začátku víte, kdo je vrah. Chystám se na Wonderland: Země divů.

20.01.2018 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Brutální smrt mladé dívky, a jak se v závěru dozvíte, naprosto nesmyslná. K tomu připočteme nejednoduché vztahy mezi obyvateli městečka a často bolestné události z minulosti, které neměly vyjít na povrch.
Jedná se o bezchybnou detektivku, čtivou, napínavou a plnou zvratů. Překvapující rozuzlení vás čeká až na úplném konci knihy.
Pro ty, kteří čekali něco na způsob pokračování Tichých dívek můžou být zklamáni. Knížka Číhání totiž časově předchází Tichým dívkám. A jak jsem se na obalu dočetla, české vydání pokračování Tichých dívek se připravuje na konec roku 2018.

17.01.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Šílené vraždy, které zdánlivě nic nespojuje. Navíc u první z nich je svědkem sedmiletá holčička. K tomu šifry, které zachytává radioamatér a rozhodne se pátrat na vlastní pěst.
Vyšetřování vede pro mě docela sympatický policista Huldar, který spolupracuje s neméně sympatickou psycholožkou Freyjou, která je pověřena výslechem holčičky- svědkyně.
Detektivku určitě doporučuji, přestože některé knihy od Yrsy se mně líbily víc.

13.01.2018 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Čtivá, poutavá detektivka.

13.01.2018 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Výborný čtivý psychothriller. Napínavý byl od samého začátku a konec byl pro mě hodně překvapivý. Dávám pět* i přes drobné nelogičnosti v příběhu.

09.01.2018 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Z knihy jsem byla docela zklamaná. Ze začátku to ještě šlo, ale závěr se příliš nepovedl. Rozhodně jsem od Hex čekala víc.
Postupem času zjišťuji, že jsem se na příběh asi dívala ze špatného úhlu. Podstatné "poselství" mně unikalo.

06.01.2018 3 z 5

Boží prst Boží prst Marit Reiersgård

Po Závějích od autorky, které mě příliš nenadchly, jsem přistupovala k této knize váhavě. Ale jsem příjemně překvapena dobrou detektivkou, která má spád a jasné rozuzlení bez krvavých scén.

03.01.2018 4 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Kniha mě zpočátku příliš nezaujala, ale postupně mě stejně dostala skvělou zápletkou i výborně propracovaným dějem a hlavními postavami.

31.12.2017 4 z 5

Pláž utonulých Pláž utonulých Domingo Villar

Čtivá detektivka s propracovaným dějem a věrným obrazem života námořníků.

31.12.2017 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Výborný thriller! Od počátečního trošku pomalejšího rozjezdu se napětí postupně stupňuje a graduje na závěr, který je skutečně dokonalý, navíc se spoustou zvratů. K tomu připočtu atmosféru malého ostrova zmítaného bouří a od knihy (pochopitelně přečtené) jsem se odtrhla ve 4 hodiny ráno. Zvládla jsem ji na jeden zátah.

29.12.2017 5 z 5

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Velmi smutná, ale dobrá islandská detektivka.

27.12.2017 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Výborný čtivý a napínavý thriller, kde jsem se dozvěděla i něco víc o forezní antropologii.Postavy jsou velmi dobře vykresleny a závěr pro mě šokující.
Jenom nedoporučuji některé pasáže číst u jídla.

25.12.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Výborná detektivka Jo Nesba, napínavá od začátku do konce. Nebojte se, přestože v ní nevystupuje Harry, o nic nepřijdete, naopak!

23.12.2017 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Příběh má několik dějových linií, ale v závěru je všechno zdárně vysvětleno.
Na novou knihu od Adlera-Olsena, mého oblíbeného spisovatele, jsem se těšila moc, ale musím napsat, že je podle mě asi nejslabší ze série.

20.12.2017 3 z 5