asam asam komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Spisovatelka zvolila velmi zajímavé téma - dárcovství krve, krevních destiček, kostní dřeně a v neposlední řadě i darování ledviny mezi sourozenci. Téma k zamyšlení - koho z dětí preferovat, koho obětovat.
Vše ostatní, co k tomu autorka přibalila, i když ji nechci upírat její vypravěčské schopnost, včetně závěrečného vygradování situace a hlavně rozuzlení mi už připomínalo " romány pro ženy". Nic proti románům pro ženy, je to také literatura,, ale to není můj šálek kávy. Promiňte, ale od autorky si musím trochu oddychnout,

03.09.2014 3 z 5

Zábava, vtip, recese. Sepsat takto dějiny, i v tom je kousek umění. Miluji krásnou spisovnou češtinu, " oprásky" ale můj cit neuráží. Dokonce jsem se smála i nahlas. Tento komentář můžu kopírovat k 2.3. dílu a těším se na 4.

23.03.2014 5 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Tak ta se vám pane Svěrák opravdu povedla

25.11.2013 5 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

Válečná vřava v přímém přenosu. Chvílemi jsem knížku odkládala s pocitem, že už dál nic takového nechci číst. Obdivuji reportéra, že se dokázal i po mnoha zraněních a ztrátách svých kamarádů opět vrátit do pekla bojů. Nevím, zda mám knížku někomu doporučovat, to je jako přát vám strašidelné sny.

24.08.2013 5 z 5

Slepičí minipolévka o psí duši Slepičí minipolévka o psí duši Jack Canfield

Čtení tak na hodinku při kávě. Kdo má rád psi, tak je to pro něho milé čtení.Jinak nic velkolepého.

15.08.2013 3 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Křehká, útlá knížečka a právě tak křehký příběh, který vede čtenáře k zamyšlení. Jako prvotina autorky velmi zdařilé. Nic vám nevnucuje, nic nepředstírá. Krásný jazyk. Doporučuji

15.07.2013 5 z 5

O rackovi a kočce, která ho naučila létat O rackovi a kočce, která ho naučila létat Luis Sepúlveda

Pohádka o tom, jak je důležité dodržet slovo, o tom jak si vzájemně pomáhat, o tom jak se radovat z úspěchu druhých. Překrásné, dojemné.

28.03.2013 5 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Vtipné čtení. Vrátila jsem se ve vzpomínkách do svých studentských let, kdy jeden večírek stíhal druhý, všechno bylo poprvé, všechno jsme chtěli změnit, někdy jsme se nevyznali sami v sobě. Jak to zpívá M. Prokop " to bejvávaly na koleji časy, když ráno začal večírek..."Samozřejmě jako děvče to vidím trochu z jiného pohledu než Brian, ale bylo to nádherné
Trochu stránek bych v knížce vynechala, někdy bylo toho piva a toniku s ginem až moc. Překvapující závěr. Myslím, že vysokoškolákům , bydlícím na koleji se knížka bude líbit, třeba jim to připomene dobu jejich studia.

23.03.2013 5 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Milá, humorná knížka popisující dobrodružství malého rošťáka a nezbedy Pinocchia. Patří mezi klasické dětské knížky. Nezapomeňte s ní seznámit vaše děti, či vnoučata.

23.02.2013

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Velmi působivé vyprávění o osudech Francouzů za druhé světové války, kteří prchají z Němci obsazované Paříže. Jejich chování, ve vypjatých situacích, zbabělost či hrdinství je popisováno bez příkras a velmi výstižně. Zajímavý je také pohled na Německé okupanty a na jejich chování k poraženým Francouzům.
Opět jiný pohled na dění druhé světové války.

03.11.2012 5 z 5

Pijan Pijan Hans Fallada (p)

Rychlá a účinná sebedestrukce způsobená alkoholem. Upřímná zpověď autora, který propadl alkoholu i drogám.
Doufám, že dneska jsou protialkoholní léčebny už na jiné , lepší úrovni než je popisováno v knížce, ale přesto si dneska dvojku červeného raději odpustím.:)

12.10.2012 5 z 5

Zlatá kniha pohádek Zlatá kniha pohádek Karel Jaromír Erben

Určitě klasika. Myslím si, že by neměla chybět v žádné rodině, kde jsou děti.

10.09.2012

Jako román Jako román Daniel Pennac

Skvělý jazyk, vtipné a poučné čtení. Opravdu se čte jako román.

05.08.2012 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Kniha o hrůzách války, ale i přátelství na život a na smrt. Apač a fotograf z Paříže jsou spojeni neskutečným poutem přátelství, které vzniklo v krutých bojích ve Vietnamu.
Po návratu v Paříži tehdy „nepochopil nikdo nic“. A tak se Vlk - jak Chauvelovi přezdívali Indiáni z elitní jednotky - začal rvát, pít a těšit se na další války, protože „na doma" si už nikdy nezvyknul. „Byl jsem děsně výbušný, rozdával pěsti, vyzkoušel si basu a nejvíc nesnášel, když se někdo smál.“Trauma z války ne ně doléhá v každé situaci.

17.01.2012 5 z 5

Pan Kdybych hledá kamaráda Pan Kdybych hledá kamaráda Pavel Šrut

Pohádková knížka pro mládež, ale hlavně pro dospělé.Vtipné, humorné,ale i téma vážné / osamělost stáří/, kamarádství. Tenká knížka, kterou přečtete za chvilku, ale nespěchejte s ní. Ať vám ten dobrý pocit z krásného vtipného jazyka vydrží co nejdéle.

12.01.2012 5 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Když jsem to četla s vědomím, jaký osud spisovatelku potkal, tak mi moc do smíchu nebylo. Možná už v té době kdy to psala / jsou v tom prvky autobiografie/ bylo něco neobvyklého, co vedlo k takovému hroznému konci.

03.11.2011 4 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Opravdová, upřímná výpověď o smrti a umírání. Pro slzy jsem kolikrát musela knihu odložit.Na knihu dlouho nezapomenu. Ani nevím, zda ji mohu doporučovat. K tomu se musíte rozhodnout sami. Určitě to není oddychové čtení.
Perfektní práce překladatelky.

11.10.2011 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Napínavá až do konce, nečekané rozuzlení. Moc pěkně se čte, jen nemůžu pochopit jak taková křehká, jemná žena / soudím podle foto/ může napsat tak brutální příběh o dětech.

19.09.2011 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nezapomenutelná knížka. Člověk si uvědomí, že všechny naše problémy jsou vlastně malicherné vzhledem k tomu, s jakým utrpením,krutostí, strachem a bezmocností musí bojovat tisíce lidí na jiných místech naší planety.

08.09.2011 5 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Ephraim Kishon

Vtip a humor tohoto spisovatele je nenapodobitelný. On to má všechno prožité. Tomu odpovídá i jeho citát.
" V humoru nemůžete lhát."

05.09.2011 5 z 5