Asterixxka Asterixxka komentáře u knih

Čarodějnice z Fount Royal Čarodějnice z Fount Royal Robert R. McCammon

Kniha nebyla špatná, příběh se mi líbil, zápletka také dobrá, ale mám z toho takový "neurazí, nepotěší" dojem. Líbila se mi neotřelá mluva, mám ráda příběhy z této doby a určitě bych si o tématu čarodějnic a jejich procesů ráda přečetla více. Bohužel tato kniha není z těch, které bych bez výhrad doporučila.

09.09.2019 3 z 5

Čekala jsem trochu hlubší sondu, protože mě tato záhada fascinuje mnoho let. Hledala jsem něco, co jsem zatím nečetla na internetu nebo v článcích v časopisech a popravdě jsem byla zklamaná. Bylo jasné, že rozuzlení nebude, ale pod každou teorií výčet oblečení a zranění, který se x-krát opakuje a každou další teorii si to mám přečíst znovu (třeba 5x), to mě prostě nebaví. Některé teorie bych zavrhla úplně, ale v tom případě by opravdu stačilo si přečíst ten článek na netu. Nic nového jsem se nedověděla. Zajímavé pro mě byly útržky z deníku.

09.09.2019 2 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Povedená knížka, začala jsem se na to konto více zajímat o korejskou historii i japonsko-korejské vztahy. Ke konci jsem se už v postavách trochu ztrácela, více mě bavily první 2/3, klidně bych tu "nejmladší generaci" oželela a rozebrala bych více Sundžu a její nejbližší.

09.09.2019 4 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Smutný příběh, chudák holka si musela pěkně vytrpět s tyranem a jeho úchylnou rodinkou. Kniha se četla dobře. Sáhla jsem po ní, protože jsem si o Perchtě chtěla přečíst nějaké detaily a byla jsem mile překvapená, jak je kniha zpracována.

09.09.2019 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Mě to bavilo, chtěla jsem si oddechnout od krimi a vražd, takže jsem po ní sáhla kvůli recenzi v časopise a nelituji. Na léto na zahradu ideál. U některých trapasů jsem se zasmála i nahlas v metru. Přečteno za pár dní.

09.09.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tento styl psaní mě baví, takže možná proto hodnotím vysoce kladně. Občas mě kniha i mile překvapila, že to, co jsem si myslela, že za tím bude (i co si následně myslel Finn), nakonec bylo jinak. Někdo tady píše, že konec byl jasný hned...no ono těch variant, jak by to mohlo dopadnout moc není při tak nízkém počtu ústředních osob, takže já to spíš měla jako výběr z 1-3 scénářů a rozhodně jsem nebyla zklamaná z rozuzlení (jak to někdy u těchto thrillerů bývá, když se vysvětlení či závěr odbyde). Takže klidně doporučuji na víkendové čtení.

02.09.2019 4 z 5

Cuba Libre Cuba Libre Petr Horký

Četla jsem při cestě na Kubu a opravdu hodně věcí vysvětluje. Bohužel od roku 2006 se toho hodně změnilo, ale bylo fajn i tak si přečíst, jak to mohlo vypadat dřív a co se změnilo. Jinak vtipné a docela i poučné čtení.

02.09.2019 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych po ní určitě nesáhla - ale tak co už, když mi přistála na stole. Bohužel moje představy o tom, že to není můj šálek kávy, se brzy naplnily. Člověk musí při některých těch trapnostech až přestat číst, ale pořád jsem čekala, kdy začne nějaké to hard vzrůšo a všude zmiňované BDSM (na rozdíl od pubertálních výlevů, jak se hlavní "hrdinka" celá zvencne, když se jí pomalu jenom sáhne na rameno...uff!), no nedočkala jsem se. A myslím že už každý puberťák toho má v repertoáru taky daleko víc než velezkušený pan Grey, který víc žvanil než konal na můj vkus. Dvě hvězdy dávám za to, že na 1* to zase nebylo, jsou i horší knihy. Druhý díl ale v žádném případě ne, BEJBY.

02.09.2019 2 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Kniha rozhodně nenudí, dobře se čte a čtenáře vyšetřování případu baví. Bohužel v těchto typech thrillerů vidím takový stále častější "nešvar" snažit se z příběhu udělat hollywoodskou senzaci, kdy vrah/únosce/prostě záporák musí všem vyrazit dech za každou cenu a jeho praktiky a celý příběh, jak kniha postupuje, ke konci působí přehnaně. Možná je to jen tím, že už jsem takových příběhů za poslední dobu přečetla více, každopádně to je ten důvod té 1 hvězdy dolů.

24.07.2019 4 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

V knize se stupňuje drama až do úplného konce. O hrůzách (nejen) v Dárfúru sice víme, ale číst skutečný celý příběh každého jedince je skutečně silný kafe. Sílu knihy ale nevidím pouze v čtení o hrůzách války/genocidy, ale také o právě síle člověka a toho co všechno dokáže snést, překonat, zvládnout...když musí...

10.07.2019 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Bohužel těžko najít nějaká pozitiva. Depresivní tón by mi nevadil, ale kniha mě prostě vůbec nebavila a kdybych ji nedostala jako dárek, ani bych jí popravdě nedočetla (a nic by se nestalo, ptž konec byl jen završení celé té nudy). Od prvních stránek mi to spíš přišlo jak hodně nepovedený díl ze seriálu "Dva a půl chlapa", který ovšem postrádá humor a ta Borisova posedlost šestnáctkou byla až nechutná.

21.06.2019 1 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Do 3/4 knihy bych dala 5*, závěrečné kapitoly sotva 3* - konec trochu "odfláknutý", zrychlený a zápletka obou zločinů trochu nesmyslná. Ale až na konec se kniha četla dobře a "rychle".

30.05.2019 3 z 5