astroweb astroweb komentáře u knih

Případ zakopaného budíku Případ zakopaného budíku Erle Stanley Gardner

Po dlouhé době jsem si dopřál jednoho Gardnera, ale zase na dlouho dobu mám v duši klid, vím, že to není pro mě. Spletité, takřka pražádná psychologie postav, jen samé důkazy a důkazy. Moc klasické, už jsem si zvykl na jiný způsob.

31.10.2017 1 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Další díl historické epiky mého oblíbeného autora, doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování této série. Přiznávám, že bitvy jsou pro mě méně přehledné, než osobní život hrdinů.

28.10.2017 4 z 5

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Po přestávce od prvního dílu jsem dočetl druhý. Tento autor, klasika, nemůže zklamat, i když na druhou stranu přiznávám, že si dám zase na nějaký čas přestávku.

25.10.2017 4 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Autorka dokáže zaujmout nejen příběhem, ale v neposlední řadě také psychologickým vykreslením postav. Škoda, že je jejích knih v elektronické verzi tak málo.

17.10.2017 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Autor zraje jako víno, žádný psychopat jako prioritní padouch, ale organizace, trochu politiky, hodně napětí, skvělý jazyk. Moc líbilo.

10.10.2017 5 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

To jsem si zase hezky početl. První vydání vyšlo v roce 65, ale kniha vůbec nezestárla, ovšem až na oslovování soudruhu, ale to je přece detail. Jinak opravdu kvalitní česká detektivka se vším všudy.

04.10.2017 5 z 5

Králičí plot Králičí plot Arthur William Upfield

Ze začátku jsem si říkal, že čtu po delší době opravdu klasickou detektivku bez psychopatů apod. Pak jsem zjistil, že čtení začalo být nezáživné a nudné, trochu už starší a vyčpělé.

02.10.2017 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak tentokrát se mi Nesbo opravdu trefil, to se mu to povedlo, opravdu skvostné čtení. Napínavé, poučné, zajímavé.

28.09.2017 5 z 5

Past Past František Niedl

Jediná kniha, kterou jsem nemohl sehnat jako e-knihu, tož jsem si ji koupil celou papírovou. Niedl je prostě moje srdcová záležitost. Píše zajímavě, poutavě, poučně i napínavě.

21.09.2017 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Perfektní thriler, žádný horor, a to se mi líbí v poslední době víc. Něco jako Deaver.

20.09.2017 4 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Asi prvotina autorova. Styl už velmi čtivý, vypsaný, ale pro dnešní dobu už překonaný.

16.09.2017 2 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Původní trilogie super, další pokračování nebylo vůbec špatné, byť očekávání bylo trochu nejisté. Ale tento díl je zatím nejslabším článkem. Zprvu dobré, pak už roztříštěně poněkud chaotické, až poslední třetina dosti čtivá.

13.09.2017 3 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Trochu jiný Niedl, než jaký jsem doposud četl, předpokládám, že je mnoho z příběhu autobiografického. Autor je ovšem neobyčejně čtivý stále, zajímavý v každém pohledu.

07.09.2017 5 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Závěr této série se mi asi líbil nejvíc. Perfektní detektivka z pera tohoto autora zasazená do amerického prostředí.

05.09.2017 5 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Kdysi jsem přečetl takřka všechny autorovy knihy, ale tahle mi patrně unikla. Perfektní česká detektivka napsaná krásným českým jazykem připomínající dokonce Karla Čapka.

01.09.2017 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Velmi čtivé, zajímavé a přitažlivé, ale musím napsat, že předešlé díly z čínské série byly ještě lepší. Ovšem i tak mnohem čtivější než všechny díly série francouzské.

28.08.2017 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Skvělé, skvělé, skvělé, to tedy byla jízda !
Doufám, že autor ještě něco napíše. Napínavé, žhavě současné, kritické, prostě nej.

24.08.2017 5 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Napínavé, chytré čtení, Niedl je pro mě objevený český autor.

18.08.2017 4 z 5

Bez peněz jsi nebožtík Bez peněz jsi nebožtík James Hadley Chase (p)

Super oddychové čtení, napínavé, inteligentně napsané.

15.08.2017 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Další díl Husitské epopeje, trochu si mi postavy už proplétávaly, ale jinak standardní čtení pana spisovatele, těším se na další díly.

11.08.2017 4 z 5