astroweb astroweb komentáře u knih

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Skvělý příběh skvěle napsaný, líbil se mi ještě víc, než Zapomenuté dítě.

01.09.2016 5 z 5

Poručík Hornblower Poručík Hornblower C.S. Forester (p)

Nebylo to špatné, hodně to připomíná Cornwella, od kterého jsem přečetl již několik knih.

26.08.2016 4 z 5

Rudá rakev Rudá rakev Sam Eastland (p)

Oproti prvnímu dílu pro mě dosti zklamání.

25.08.2016 3 z 5

Sedm záhad Strážce duší Sedm záhad Strážce duší Arnošt Vašíček

Zajímavé, český Däniken.

23.08.2016 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Přečetl jsem s přestávkou, styl sice čtivý ale příííšerně zdlouhavý, samotná zápletka vlastně jednoduchá, připomínalo mi Rowlingové první detektivku, taky moc a moc rozvláčné.

23.08.2016 3 z 5

Jak se dobýval Divoký západ Jak se dobýval Divoký západ Louis L'Amour

Jednou za čas western ? Proč ne, tenhle byl z těch lepších tohoto autora.

18.08.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Krátké, baladický konec, Pěkné.

16.08.2016 4 z 5

Útěk Útěk Peter May

Autor zraje jako víno, tento příběh je ještě víc román, hluboký, k zamyšlení, než "pouhá detektivka". Zápletka je tam jaksi navíc k lidskému příběhu o stárnutí,ale i mládí. Moc a moc líbilo.

13.08.2016 5 z 5

Oko rudého cara Oko rudého cara Sam Eastland (p)

Velmi, velmi dobré. Jak v takových případech píši - příjemné překvapení, určitě zkusím i další pokračování.

11.08.2016 4 z 5

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Druhá, zatím, detektivka od tohoto autora, líbila se stejně, jako první. Příjemná odpočinková milá četba.

10.08.2016 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Překvapivě skvělá kniha chytla mě hned od prvních stran, trochu jsem se obával, že autor zmírní tempo, pak příběh začal dostávat ještě jiný rozměr, než pouze satiricko fantastický, přibyla satira na současnost , a to nejen německou.

09.08.2016 4 z 5

Zbloudilá legie Zbloudilá legie Harry Turtledove

Začátek zajímavý, nápaditý, ale po půlce jsem zjistil, že už mě asi nic nepřekvapí, tak jsem knihu nedočetl.

05.08.2016 3 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Příjemná četba historické detektivky, líbily se mi připojené lékařské zákroky hlavního hrdiny.

05.08.2016 4 z 5

Perfektní historická kronika, pan Vondruška nemůže zklamat, líbí se mi více, než jeho historické detektivky.

02.08.2016 5 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

Dosti velké zklamání, Brown ani náhodou, nejen nápadem, ale ani literárním stylem.

27.07.2016 3 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Pro mě velmi, velmi slabé, základní zápletka, kvůli které se tolik vraždí není moc přesvědčivá, takový tuctový konspirační příběh, moc pochybuji, že bych se odvážil k přečtení případného pokračování.

15.07.2016 2 z 5

Kladivo a kříž Kladivo a kříž Harry Harrison

Super sci-fi, alternativní historie skvěle napsaná, dobrodružně, napínavě, ale i k zamyšlení.

13.07.2016 4 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Velmi drsné, velmi čtivé.

13.07.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Zdaleka nejlepší Nesbo, co jsem četl. Pro zajímavost - nejhorší byl, připomínám, Sněhulák.
Tohle byl opravdu skvělý příběh, trochu připomínal moderního Monte Christa.

29.06.2016 5 z 5

Oko tygra Oko tygra Wilbur Smith

Čtivé, napínavé, ale na druhou stranu dosti popsané, až příliš, alespoň na můj vkus, dobrodružné, ale jednou za čas, proč ne?

25.06.2016 3 z 5