astroweb astroweb komentáře u knih

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Zatím v seznamu super knihy tohoto autora jednoznačně vede Rudý kapitán, kterého jsem přečetl jedním dechem dokonce ve slovenštině, Tuto také, není o nic horší, pro sebe jsem tohoto autora objevil a každému vřele doporučuji.

29.03.2016 5 z 5

Odcizená krajina Odcizená krajina Jaroslav Čejka

Ironicky vtipné, historicky trefné a zajímavé,jen škoda, že od tohoto autora není víc knihy v elektronické podobě.

27.03.2016 4 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Velmi, velmi se mi líbila. Autor má fantastický styl, čtivý, zajímavé náměty.

24.03.2016 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Čtvrtá a zatím nejlepší kniha, co jsem od autora přečetl a to jsem ji, po dlouhé době, přečetl jedním dechem dokonce ve slovenštině!

24.03.2016 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Je to druhá kniha od tohoto pro mě objeveného autora. Noc plná lží byla první a líbila se mi o trochu více, ale tato byla stejně hodně dobrá.

18.03.2016 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Opravdový historický román inspirovaný skutečnými událostmi. Líbilo .

16.03.2016 4 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Pro mě všechny hvězdičky, velké příjemné překvapení, velice dobrý a čtivý styl.

12.03.2016 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Pro mě objev, srovnatelné s Herriotem, určitě se časem pustím do dalších pokračování. Milé, pohodové čtení.

06.03.2016 4 z 5

Karel IV. - Císař a synové Karel IV. - Císař a synové Josef Bernard Prokop

Dočetl jsem třetí, zatím poslední vydaný díl. Všechny jsou opravdu moc pěkné. Jsem zvědavý a těším se na další, které mají pojednávat o Václavovi a Zikmundovi.

06.03.2016 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Skvělý spisovatel, "ďábelský" skorootevřený konec.

01.03.2016 5 z 5

Husitská epopej má vzrůstající úroveň. Moc líbilo.

24.02.2016 5 z 5

Maigretův revolver a stará dáma Maigretův revolver a stará dáma Georges Simenon

Skvělé čtení, už dlouho jsem Simenona nečetl, ale právem patří mezi moje oblíbené spisovatele.

19.02.2016 5 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Stejně dobré, jako první díl, ale přiznávám, že před třetím si dám pauzu. Opravdový historický román.

16.02.2016 4 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Všechny hvězdičky, protože po delší době je to opravdu historický román se vším všudy. Určitě si přečtu další čtyři díly.

11.02.2016 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Příjemná, pohodová detektivka z českého prostředí, možná trochu místy naivní, ale opravdu to připomíná slečnu Marplovou. Snad se autor rozhoupá k dalším příběhům.

10.02.2016 4 z 5

Podpis zabijáka Podpis zabijáka Daniel Silva

Od téhož autora jsem přečetl již několik příběhů, ale tento patř k absolutní špičce. Skvělé.

05.02.2016 5 z 5

Tajemství císařovy milenky Tajemství císařovy milenky Naďa Horáková

Po dvou autorčiných knihách tak trochu zklamání. Až příliš připomíná spletitou červenou knihovnu oděnou do historického hávu.

01.02.2016 3 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Druhá kniha autorky, po Bestii z Karlštejna, vtipná, nápaditá detektivka. Byl by to pěkný seriál tv.

31.01.2016 4 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

Velice milé a příjemné překvapení. Připomíná to Josefa Svátka v novém současné úpravě, čtivějšího nebo Otomara Dvořáka. Doporučuji všem milovníkům historické literatury.

28.01.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Vondruškův standard, ke konci jsem trochu ztrácel v osobách, výsledek slabé finále,ale jednou za čas a příště zase si autora znovu dopřeju. Historické epopeje se mi od něj líbí vice.

26.01.2016 3 z 5