Ava365 Ava365 komentáře u knih

Krátký návod, jak udělat psa šťastným Krátký návod, jak udělat psa šťastným Cesar Millan

TV Seriál je mnohem lepší. Tady jde pouze o obecné a ne moc přínosné a využitelné rady. Chvílemi kniha balancuje na pomezí filozofických a ezoterických úvah.

10.02.2021 3 z 5

Sněžný tygr Sněžný tygr Desmond Bagley

Napínavá katastrofická kniha. V hlavní roli lavina.

28.12.2020 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Super.

28.12.2020 5 z 5

Dcery Lamače kostí Dcery Lamače kostí Ted Dekker

Nečetlo se to špatně, ale hlavní idea je snadno rozpoznatelná. Autor se snaží čtenáře příliš toporně šokovat neobvyklým způsobem vraždění. Jeho snaha ale na mě působila příliš okatě a chyběla tomu lehkost, která by tomu dala punc opravdovosti a uvěřitelnosti.

23.12.2020 3 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Kniha se mi líbila mnohem víc než filmová verze s Jiřím Kodetem.

23.12.2020 4 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Jako vždy solidní historická detektivka z Vondruškova pera.

18.12.2020 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Moc hezky popsána cesta do Compostely.

16.12.2020 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Zajímavá kniha se zvláštní pochmurnou atmosférou.

15.12.2020 4 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Další kvalitní historická detektivka z pera Vlastimila Vondrušky.

15.12.2020 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Nemůžu si pomoci, téměř v každé severské detektivce jsou věci, které mi prostě vadí, a díky nim nemohu bodovat plným počtem hvězdiček.

15.12.2020 3 z 5

Pláž utonulých Pláž utonulých Domingo Villar

Zajímavá detektivka s popisy věčně deštivé Galície.

15.12.2020 5 z 5

Žhavé zprávy Žhavé zprávy Jeffery Deaver

Naprostý souhlas s předchozím hodnocením. Autor dokáže napsat mnohem poutavější knihy. Ale i tak se to dá přečíst.

13.12.2020 3 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Nemám příliš v lásce detektivky, ve kterých najdu polehčující okolnosti nebo dokonce sympatie pro vraha. Pak jsem vždy na rozpacích. Ale kniha je zajímavá.

13.12.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Nebylo to špatné, ale stejně se ve většině severských detektivek opakují jistá klišé, která jim ubírají na věrohodnosti, uvěřitelnosti a alespoň v mém případě i na hodnocení :)

13.12.2020 3 z 5

Jeden z pilířů hororu.

06.12.2020 5 z 5

Pokoj č.10 Pokoj č.10 Åke Edwardson

Další nedočtená kniha. Těžkopádný a krkolomný styl!!! :-( Pořád se tam nic neděje a člověk čeká, kdy se to zlepší. Škoda času. Je vidět, že nejen u nás si spousta lidí myslí, že může být spisovatelem.

03.09.2020 1 z 5

Měsíc s dýmkou Měsíc s dýmkou Hana Prošková

Vašátko a Horác. Solidní česká klasika.

02.09.2020 4 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

Tak co k tomu napsat?Celý příběh hodně za hranou uvěřitelnosti. Nelogické vyšetřování. Některé postavy naprosto zbytečné, ani člověk nechápe, kde se tam najednou vzaly. Postava Alexe Crosse i s celou rodinou v této knize neskutečně nesympatická včetně neustále zdůrazňovaných čichových vzpomínek. Působí to až odpudivě. Tohle se J. Pattersonovi moc nepovedlo.

01.09.2020 2 z 5

Neohlížej se, miláčku a jiné povídky Neohlížej se, miláčku a jiné povídky Daphne du Maurier

Skvělé povídky této výjimečně autorky.

23.08.2020 5 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben