Ava365 Ava365 komentáře u knih

Labutí píseň Labutí píseň Jaroslav Velinský

Série s Otou Finkem patří k tomu nejlepšímu, co lze v daném žánru v tuzemsku přečíst.

07.02.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Celkem slušná detektivka, i když některé pasáže mi přišly opět tak nějak násilně šroubované, takže strhávám jednu hvězdičku.

28.12.2020 4 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Budu se opakovat a omlouvám se za omšelé klišé. Vlídný a laskavý humor Františka Nepila.

23.12.2020 5 z 5

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Opět velmi zdařilá detektivka tuzemského autora. Skvěle zachycena atmosféra doby.

16.12.2020 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Oproti seriálové podobě je kniha mnohem lepší, přesto tomu do plného počtu hvězdiček přece jen něco málo schází.

13.12.2020 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Skvělá kniha, v tomto žánru jedna z nejlepších.

11.12.2020 5 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

Velmi dobrá detektivka. Bohužel všechny autorovy knihy jsou si tématicky tak podobné, že časem splynou v jednu.

01.09.2020 4 z 5

Trable anglického šlechtice v Čechách Trable anglického šlechtice v Čechách Václav Erben

Tak tahle kniha se moc nepovedla. Dle mého - nejslabší z celé série.

23.08.2020 3 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Klasická Exnerovka.

23.08.2020 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Výborná detektivka, patří k mým oblíbeným.

19.08.2020 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tato detektivka dle mého nepatří k těm nejlepším od Agathy. Přestože většina knih této mistryně detektivek balancuje na hraně uvěřitelnosti, tato je už hodně za. Celé je to velice překombinované.

19.08.2020 3 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Jedna z jejích lepších.

09.08.2020 5 z 5

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

Na dobu vzniku slušná detektivka z per známé autorské dvojice. Čte se hezky, ale konec a závěrečné vysvětlení je trochu rozpačité, jako by autory tlačil termín odevzdání rukopisu. :)

13.03.2020 4 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Hodně "hustá" kniha. Život beatnické generace v socialismu.

14.12.2019 5 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Výborná detektivka z dostihového prostředí.

14.12.2019 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Severský moderní thriller. Napětí, pochmurná atmosféra, originální způsob vraždění.

12.12.2019 4 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

S takovými detektivkami se začíná někdy kolem puberty. Napínavé, tajemné a strašidelné. Obávám se ale, že dnešní děti by z takové knihy už příliš nadšené nebyly. :)

11.12.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Slušný thriller, ale nijak nevyčnívá z kvanta podobných.

11.12.2019 4 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Autor dokáže napsat napínavou povídku s autenticitou doby. Tady navíc hodně originální nápad s "našeptávací" technikou.

11.12.2019 5 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Rosemary má děťátko - jeden z nejlepších hororů, mimochodem i výborný film. Stepfordské paničky - vypadá to, že hlavní téma je sci fi, ale vzhledem k tomu, co kolikrát člověk vidí kolem sebe, se to už tak jevit nemusí. :)

10.12.2019 5 z 5