Awča Awča komentáře u knih

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Brilantně napsaná kniha!
Jedná se o více příběhů, čtenář je udržován v napětí, jednak jak příběhy dopadnou, jednak kde se vlastně protnou.
Nemohla jsem se odtrhnout, četla jsem ve zběsilém tempu téměř až do rána.

19.10.2020 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Začátek jsem trochu přetrpěla.
Minulý díl mi úplně vypadl z hlavy, tak jsem někdy lehce tápala ve jménech. Pak se to zlomilo a nemohla jsem se odtrhnout. Případ byl zajímavý a soukromí hlavní hrdinky také, psala bych, hodnotila, ale to už by byl spiler.

01.06.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Začátek se mi líbil, i když na podobné psychothrillery úplně nejsem. Líbily se mi sympatie, které choval Frost k Lucy, i chladná Frankie jako protiklad. Mazání vzpomínek nutí čtenáře přemýšlet nad svými vlastními prožitky. Ale přestože počítám s nějakou nadsázkou, tady bylo vše těžce uvěřitelné. Nemyslím jen hrátky s pamětí, ale i styl vyšetřování, resp. osamělá jízda Frosta. Kde měl parťáka, kam podával hlášení? Bohužel od půlky mě to úplně přestalo bavit a konec jsem i trochu přeskákala. S dalšími díly si nejsem jistá.

10.05.2020 2 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Výborná oddechovka. Hlavní hrdinka je trošku rozevlátá a chaotická, tím pádem zranitelná. Fandila jsem jí. Příběh je rozehraný pěkně, lodní prostředí je atraktivní. Do poslední chvíle nebylo zřejmé, zda bude happy end nebo ne ...
Má to trošku mouchy, ale bavilo mě to.

13.03.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Zpočátku na mě bylo příliš policejních postav, hůře se mi v nich orientovalo a měla jsem dojem, že jejich osobní život dost navazuje na předešlé díly, které jsem nečetla. Ale chtělo to jen chvilku vydržet a byla to jízda. Zápletka byla zajímavá a autorka naznačovala tolik možností, že jsem se několikrát vydala špatným směrem. Kapitoly střídaly současné vyšetřování a pohled z minulosti, než došlo k eskalaci. Pátrání mě velmi bavilo a rozluštění mi vyrazilo dech. A bylo to moc líto, musela jsem si nechat chvíli na vydechnutí. Velmi věrohodné. Zcela jistě si přečtu od autorky i další knihy

05.03.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Knihu resp. autora jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Moc se mi do ní nechtělo, od Mistra jsem zatím četla pouze Řbitov zvířátek, který byl super, ale poměrně drásavý. Ovšem Lunapark byl pravý opak, pohlazení po duši. Žádný horor nebo napínavá překombinovaná detektivka. Prostě letní příběh mladého kluka s jednou záhadou k vyřešení. Četla se úplně sama. Obálka je krásná, ale trochu zavádějící.

13.02.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Úžasný, znepokojivý námět. Vyprávění není zbytečně drásavé, ale přesto nutí k zamyšlení. Dějové zvraty nenechaly příběh sklouznout do šedi a průměru, chytrý závěr byl perfektní, krásně příběh završil.

01.02.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Pěkné počtení. Můj první Kopřiva a rozhodně ne poslední. Drsný hrdina, zamotaný případ, dobré hlášky a na závěr neskutečná akce. Paráda!

07.12.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ačkoli mám tento typ literatury moc ráda a téma knihy bylo opravdu atraktivní, nemohla jsem se začíst, chvílemi jsem popisné pasáže přeskakovala, dočetla jsem horko těžko. Konec otevřený k dalšímu dílu, ale ten si asi nechám na později.

23.08.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Thea mám ráda, a těšila jsem se na další díl, co pro něj autor připraví za oříšky k rozlousknutí! Zápletka byla vcelku zajímavá, vědecké povídání také. Líbilo se mi, že Theo od minulého dílu zapracoval na některých svých dovednostech :-) Celou knihu je třeba brát s nadhledem, není to reálný případ a reálný hrdina. Je to dobrý přítel, který pobaví :-)

24.05.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Kniha je napsána velmi svižně, úvodní zápletka mi přišla neotřelá. Současná témata se proplétají s minulostí v celku rozumné míře, knize to neubírá na tempu. Ženské hrdinky prostě autorka umí, celou dobu jsem byla napjatá, jak si Jessica pořadí. Pár zvratů na závěr, možná trošku nadsazených, ale mě k příběhu seděly, bavila jsem se a knihu mohu vřele doporučit.

14.02.2019 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Asi nebudu objektivní, styl, kterým Connelly píše se mi totiž velmi líbí a nezáleží na tom, kdo je zrovna hlavním hrdinou. Tím je v nové sérii žena, což mě trošku překvapilo, a možná i trochu vzbudilo obavy, jaká kniha bude. A byla opět skvělá! Příběh je hezky vystavěný, zpočátku se nedalo tušit, který z případů bude ten stěžejní.
Z minulých knih mi přišlo, že je soukromý život hrdinů popsán podrobněji, ale tahle samotářka mi prostě přirostla k srdci a těším se na další díl, snad bude!

01.02.2019 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Opravdu divnokniha. Autor má buď neskutečnou fantazii nebo čerpá z divokých snů.
Ale pobavila jsem se, všechny tři povídky měly něco do sebe. Kniha již koluje mezi mými kolegy, kteří se ji styděli koupit :-)

16.01.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knížka se četla velmi lehce, proplakala jsem si u ní smichy. Chodím a poznávám velmi ráda, ale teď vidím, jak mě limituje moje potřeba jistoty. Mapa, seznam toho, co chci navštívit, zajištěné
ubytování, to vše mě svým způsobem ochuzuje. Víc než cestopisem je knihou zážitků a knihou motivační. Jsem moc ráda, že jsem se ke knize v rámci čtenářské výzvy dostala.

05.01.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tima Wavera čtu ráda, ani tento díl mě nezklamal. Zpočátku mě trošku vadily části věnované jinému časovému úseku a jinému případu, zdržovaly totiž mou zvědavost, jakže se mohl zmizelý dostat z metra :-) Ale pak si vše pěkně sedlo. Příběh byl zajímavý a čtivý. Konec mě trošku vyvedl z míry.

25.10.2018 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Tento díl se mi líbil ještě o 2* více, než ten předchozí (Kazatel). Ačkoli je možné číst sérii na přeskáčku (jednotlivé případy na sebe nenavazují), přeci jen je lepší číst ji postupně, hlavně kvůli vývoji soukromého života vyšetřovatele, jeho ženy a její sestry. Ač mě obvykle tyto detaily v detektivkách zdržují, tady mě to kupodivu baví, i když chápu, že např. mateřské starosti jedné z vedlejších postav muži asi ne tak úplně docení. V Kameníkovi se opět objeví příběh z minulosti, který je celkem zajímavý a drží čtenáře v napětí, jak se asi propojí se současnou dějovou linkou. Na další díl se těším, ale dám si chvilku pauzu, přeci jen má autorka svůj styl, díky kterému mi pak díly s odstupem času trochu splývají.

28.05.2018 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Obvykle nemám problém se v postavách orientovat, ale v této knize jsem se občas, díky velmi podobným jménům, lehce ztrácela. Hlavní příběh byl zajímavý, různě propletený, konec byl pro mě překvapivý (je to opravdu možné?). Soukromý život vyšetřovatele hlavní zápletku vhodně odlehčoval. Kniha se mi líbila, nebyla to úplná pecka, ale na cestu do práce jako dělaná. Už mám rozečtený další díl.

22.05.2018 3 z 5

Sinusoida 26 Sinusoida 26 Josef Pecinovský

Velmi pěkně napsané sci-fi.
Nejen o jiné planetě, její fauně a floře, ale i technických věcech.
Příjemně mě překvapila i vypracovaná psychologie postav, chování jednotlivých členů posádky bylo uvěřitelné, dopad dlouhého pobytu mimo Zemi působil na každého jinak, jak by asi působil na mě? Chtěla bych se vrátit?
Zajímavé počtení, i když na některé otázky se nedostalo odpovědí.
Určitě si od autora ještě něco přečtu.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

02.04.2024 5 z 5

Newton: Gravitace v akci Newton: Gravitace v akci Jordi Bayarri

O Newtonovi jsem měla jen povšechné informace, komiks mě navnadil zjistit o jeho životě a díle více. Komiks je pěkný, svižný a klidně mohl být rozsáhlejší.
O Newtonově roli v mincově jsem neměla tušení, ale zrovna část s vroubkováním mincí mi přišla trochu zmatená.
Jinak je to pěkná knížečka skvělé edice, určitě se podívám po dalších dílech / osobnostech.

18.03.2024 5 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Čtivá kniha inspirovaná skutečným osudem ženy vášnivě oddané hudbě.
Je úplně rozčilující, jak malé šance a příležitosti měly ženy na začátku minulého století.
Bylo by mi milé, kdyby šla kniha více do hloubky, ovšem i takhle jsem si krásně početla, a ač nemusím červenou knihovnu, tady si vše tak krásně sedlo.

13.03.2024 5 z 5