Aya81 Aya81 komentáře u knih

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Trochu mne zklamal vývoj po prvním díle. Čekala bych nějakou změnu, nějakého skutečného padoucha (červen se tomu jen mírně přiblížil). Naivní. Kdy už Mia narazí na nějakého páchnoucího tlustoprda s malým nádobíčkem, kterej si bude vynucovat příplatek? Nebo kdy už jí někdo pošle do ... s tím neustálým vměšováním se nad rámec její pozice? Chtělo by to trochu oživit, ne jen zůstat u toho harlequinovského scénáře každého měsíce jak přes kopírák. A začíná mně štvát to neustálé omílání již proběhlého. Nicméně budu masochista a přečtu i zbylé díly, čekám, zda se konečně přihodí nějaká "komplikace" a jestli si Miu nakonec zaplatí i její proradný ex a náležitě si ten měsíc "teroru" vychutná.

16.08.2017 2 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Zajímavé zakončení spíše průměrné fantasy série.

14.06.2024 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Příjemná fantasy, ale nic světoborného to není. Některé pasáže byly napsané celkem zmateně. Spíš na 3,5 hvězdy než 4, ještě uvidím podle pokračování.

30.05.2024 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Zajímavé čtení o nelehké době boje se španělskou chřipkou.

24.05.2024 4 z 5

Ohně: Láska a jiné katastrofy Ohně: Láska a jiné katastrofy Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Moc se mi líbily popisy tektoniky, chování sopek a rovina příběhu se zkoumáním a čekáním na erupci. Naopak ta osobní rovina mne moc nebavila. Paralela katastrofy lásky ke katastrofě přírodní sice vcelku obstojí, ale nějak to nebylo ono. A neseděl mi způsob psaní, v tomto případě mi absence přímé řeči přišla velmi rušivá. Knihou jsem se proto prokousávala poměrně dlouho. Hodnotím na 3hvězdy, jedna navíc za ten laicky vědecký fascinující obsah.

23.02.2024 4 z 5

Kdyby se slunce nevrátilo Kdyby se slunce nevrátilo Charles-Ferdinand Ramuz

Obyčejně mi nevadí (naopak) knihy psané složitějším stylem, knihy plné rozvleklých souvětí, popisů, emocí, různých časových rovin a podobně. Ale tohle mi nějak nesedělo. Splétání vět bylo až moc překombinované. Nápad byl také pojat ploše, všechno klouzalo tak nějak po povrchu a kniha nešla pod kůži ani myšlence, ani hlavním hrdinům. Taková kniha, na kterou brzy zapomenu.

29.01.2024 3 z 5

Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Hallie Rubenhold

Kniha se mi hodnotí těžko. Na jednu stranu je nutné ocenit tu spoustu práce, kterou si autorka dala s hledáním a shromážděním podkladů, to musel být obdivuhodný výkon a opravdu zodpovědný přístup. Na druhou - osudy obětí Jacka Rozparovače jsou opravdu zajímavé, bolestné a poskytují svědectví své doby, ale bylo to za mne takové rozvleklé a dost se opakující, např. u líčení principu u chudobinců, zvyklostí lidí bez domova ap. To mne po pravdě trochu unavovalo a bránilo se do knížky lépe začíst.

11.01.2024 3 z 5

Záblesk Záblesk Agnete Friis

Průměrná detektivka. Na nenáročné čtení po pracovním dni je dobrá.

28.12.2023 3 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Děsivé, smutné, pobuřující, depresivní, čtivé... takové osudy by se vůbec neměly stávat. Ale dějí se. 2 zničené mladé životy. Nehezké čtení.

10.11.2023 3 z 5

Boj o Krkavec Boj o Krkavec Vít Martin Matějka

Pro mého syna je čtení utrpení, bohužel to nezměnila ani tato kniha, kde teda alespoň prohlásil, že "dobrý, ale furt je to čtení mami". Ale já jsem si knihu přečetla s ním, protože ji měl na referát a já chtěla mít možnost mu s tím trochu pomoct. A mně se kniha líbila, dobrodružná, děj měl spád, nebyla dlouhá, takové novodobé Rychlé šípy. Jen malá výhrada - s ohledem na děti bych volila méně složitých slov a někdy trochu jednodušší stavbu vět (přívlastky shodné x neshodné ap.), to může ty méně nadšené čtenáře odradit. Ale hodnotím skvěle a asi si sama přečtu i další díl :)

13.10.2023 5 z 5

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Tohle mi prostě nekáplo do noty. Musím uznat, fantazii autorka má, vykreslení zahrady bylo barvité, ale nějak mi to celé přišlo jako napatlání jedné myšlenky přes druhou. Víc barev, víc bizarností, víc šokování, plynutí volných asociací s totálně sjetým kormidelníkem. Hlavní hrdinka tak trošku kravka. Třeba příště.

01.09.2023 2 z 5

Klasztor / Návrat Klasztor / Návrat Petr Sagitarius

Bezva detektivní příběhy, reálné kauzy i průběh vyšetřování, sympatické postavy vyšetřovatelů. Žádný překombinovaný thriller, žádné superschopnosti a la Policie Las Vegas a podobných, kde člověk fakt průběhu vyšetřování nevěří. Oceňuji vtipnost dialogů a místní nářečí. Těším se na další.

07.08.2023 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Sex, sex, sex a sex.. k tomu lehká zápletka.. příjemné nenáročné lechtivé čtivo. Proč ne ;)

09.03.2023 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Dobré nenáročné čtení. YA o partě puberťáků, co spolu bojují o možnost účasti na tajuplné misi, zasazená do prostředí vesmírné lodi. Jo, bavilo. Jdu na pokračování.

09.02.2023 4 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Vcelku napínavá detektivka, ale nijak mne to neoslnilo... až příliš naivní, takový rozsáhlejší příběh a la kdysi rubrika Žena v ohrožení

28.01.2023 3 z 5

Univerzální katalog zoufalců Univerzální katalog zoufalců Přemysl Krejčík

Někdy méně znamená více. Spousta skvělých myšlenek, neotřelých literárních nápadů, kombinace různě využitých stylů psaní.. ale bylo toho až moc. Jedno přechází do druhého, vzájemně se doplňuje i omezuje v pavučině propletených vztahů, situací i úhlů pohledu. Jako celek se ale jeví překombinovaně. Autor se mohl při takovém šmodrchanci dějových linek (který se mi, dlužno říct, líbil) držet jen jednoho způsobu zpracování, nebo prolínání dvou, jiné si zas nechat pro příště. Zbytečně to roztříštilo mou pozornost a bránilo hlubšímu ponoření do "děje". Není potřeba najít za každou cenu vždy něco nového.

11.04.2022 3 z 5

Irské báje a pověsti Irské báje a pověsti Michael Scott

Příjemné "pohádkové" příběhy, krátká ponoření se do světa zeleného a kouzelného Irska.

28.03.2022 4 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Jako vždy, některé povídky sednou víc a jiné méně. V některých jsem se až viděla. Jako celek hodnotím výborně, krátké, příjemné, s nápady.

26.12.2021 4 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Oddych, relax, nenáročné a trochu lechtive čtení - vic jsem ani necekala.

14.10.2021 4 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Ve vztazích, v obchodování a v politice se postupem let téměř nic nemění. Tady krásná sonda do mezilidských vztahů zasazena do lázeňského prostředí, kde jsme se krom děje dozvěděli i řadu zajimavosti a pokochali se krásou krajiny.

11.10.2021 4 z 5