bagel bagel komentáře u knih

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Nesmírně optïmistické, vtipné a milé čtení.

21.05.2018 5 z 5

Bronzové oko Bronzové oko Panagiotis Agapitos

Tato kniha je lepší než první díl, děj není tak zamotaný. Oceňuji přesné historické pozadí.

21.05.2018 4 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Název je trochu zavádějící, první a třetí příběh se totálního nasazení dotýkají jen okrajově, což je myslím škoda.

18.05.2018 3 z 5

Báječná čokoláda Báječná čokoláda Alan MacDonald

Dověděla jsem se hodně zajímavých faktů, doporučuji i dospělým.

17.05.2018 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Problém rasismu je hodně složitý a tato kniha umožňuje na něj nahlédnout z více stran. Děj byl trochu moc zdlouhavý, méně by bylo více.

15.05.2018 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Příjemné a pohodové čtení.

15.05.2018 4 z 5

Přes okraj propasti Přes okraj propasti Norah McClintock

Zpočátku příběh vypadal slibně, pak se to dost táhlo.

Neradost Neradost Karel Novotný

Hodně zvláštní kniha vhodná k zamyšlení a postupnému pročítání. A k tomu krásné pohlednice...

03.05.2018 4 z 5

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Moc mě to nezaujalo.

03.05.2018 2 z 5

Nový Svět na Hradčanech Nový Svět na Hradčanech Jan Blesík

Kniha je naplněna faktografickými údaji, moc pěkné fotografie.

Vzpomínkomat Vzpomínkomat Renáta Šťastná

Další z řady na vlně "retrománie".

Van Goghova hvězdná noc Van Goghova hvězdná noc Michael Bird

Velmi užitečná kniha nejen pro děti. Doporučila bych ji všem věkovým kategoriím. Její přínos ještě umocňují časová osa, rejstříky a slovníček na konci. Vytkla bych jen horší kvalitu ilustrací.

23.04.2018 4 z 5

Zkratky Zkratky Mariana Tutschová

Hodně vtipná knížečka, nad kterou se lze i zamyslet.

20.04.2018 5 z 5

(Jiho)východní Asie - můj šálek čaje, aneb, Čínský jazyk a rýže - můj denní chléb (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje, aneb, Čínský jazyk a rýže - můj denní chléb Zdeněk Chmelka

Není to typický cestopis, kniha je nabitá fakty. Autor v zemi strávil několik let a je to vidět.

20.04.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Celkem průměrný příběh.

19.04.2018 3 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Nadmíru poutavý příběh, který ukazuje méně známou část nizozemské historie. Cenné je, že se opírá o historická fakta.

19.04.2018 5 z 5

Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku - Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku - Tomáš Němeček

Kniha vhodná nejen pro děti, poučí se i mnozí dospělí.

15.04.2018 4 z 5

Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé Hana Fialová

Doporučuji těm návštěvníkům, kteří v Paříži již hodně památek navštívili nebo těm, kteří mají rádi méně známá místa s málo turisty.

15.04.2018 4 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Nadmíru zajímavé poznání života během války a po ní v nezvyklém regionu a zase z jiného pohledu.

10.04.2018 4 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Ingvar Ambjørnsen

Nenápadná, ale o to krásnější kniha. Půjčila jsem si ji víceméně náhodou a o to více jsem byla překvapena. Velmi lidský příběh, nad kterým jsem se často usmívala.

01.04.2018 5 z 5