baji42 baji42 komentáře u knih

Nedotknutelný Nedotknutelný Gerald Seymour

Napínavá kniha, ale rozuzlení takové nijaké. I tak hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

Lesný požiar Lesný požiar Richard Martin Stern

Kniha od autora bestselleru Věž. Příběh nebyl špatný, ale úrovně zmiňované věže nedosál.

20.08.2021 3 z 5

Kriminální příběhy staré zlaté Prahy Kriminální příběhy staré zlaté Prahy Eva Kačírková

Na dnešní dobu je tempo vyprávění přece jen trochu pomalejší.

Použití síly Použití síly Brad Thor

Doteď nechápu, proč jsem sáhla po této knize. Není to můj šálek kávy a chvílemi jsem se v těch teroristicko-politických kličkách docela ztrácela a musela se nutit, abych knihu dočetla. Ale jistě si své čtenáře najde.

20.08.2021 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Celkem hezká vzpomínka na dětství.

20.08.2021 4 z 5

Oběť v pasti / Nečekaná oběť / Tajná oběť Oběť v pasti / Nečekaná oběť / Tajná oběť John Sandford (p)

Některé knihy s Lucasem Davenportem se mi líbily přece jen trochu víc.

Kleopatřina pomsta Kleopatřina pomsta María Mañeru

Tak toto je spíš knížka pro děti, nechala jsem se zlákat obálkou a čekala trochu něco jiného.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Hezký příběh, autorka píše poutavě, ale tento druh literatury pro mě není tím pravým ořechovým. Jistě si ale kniha své čtenáře najde.

09.08.2021 4 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

V této knize mě nejvíc bavily popisy exotické krajiny. Jinak mi příběh přišel hodně překombinovaný a tak nějak "béčkový".

09.08.2021 3 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Vynikající detektivka z pera nejslavnější autorky tohoto žánru. Kniha se dočkala i několika filmových podob, které ovšem dle mého názoru nedosáhly kvality knihy.

06.08.2021 5 z 5

Policie pomo pije Policie pomo pije Per Wahlöö

Příjemná detektivka z minulého století:-)

06.08.2021 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Další kniha z této série, v níž si Patrik s Erikou vyměnili role, což se dalo čekat. Tohle téma mi osobně trochu vadí.

02.08.2021 4 z 5

Solvejžina píseň Solvejžina píseň Lassi Sinkkonen

Moc hezká knížka hlavně pro dívky a ženy.

02.08.2021 5 z 5

Helena o sobě (a slavní o Heleně) Helena o sobě (a slavní o Heleně) Milan Cais

Moc zajímavá kniha o jedné z našich nejpopulárnějších zpěvaček.

02.08.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Téma únosu dětí je hodně děsivé. Kniha má spád, je napínavá. Ale ten závěr? To mělo být co? Pachatel byl odhalen nějakým osvícením vyšetřovatelky Kim, která je tu jako ženská podoba podobného nadčlověka Jeffersona Wintera.

02.08.2021 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha měla velmi dobré reference, takže jsem možná čekala víc. Nečetla se špatně, ale přece jen ve srovnání s jinými v daném žánru mi připadala o něco slabší.

01.08.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Celkem slušná detektivka, tak trochu pokus o příběh ve stylu Agathy Christie, kdy je na jednom místě uzavřena skupina lidí, z nichž jeden je vrah.

01.08.2021 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Velice hezká a milá knížka, která je takovým pohlazením v dnešním trochu podivném světě.

01.08.2021 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Jedna z nejlepších ze série s Lincolnem a Amélií. Všechny Deaverovy detektivky se výborně čtou, i když většina z nich je hodně za hranicí uvěřitelnosti a často jsou dost překombinované. Takový je i kniha Tanečník.

01.08.2021 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Nápad by nebyl špatný, ale zpracování pokulhávalo. Knize by prospělo zkrácení a seškrtání"vaty'. Takto působí děj příliš rozvláčně.

01.08.2021 3 z 5