baji42 baji42 komentáře u knih

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Moc hezká detektivka. Tak trochu jako od Agathy Christie a úplně jiná, než tato autorka píše obvykle.

06.03.2022 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Skvělý příběh, dnes již bohužel trochu neprávem opomíjený.

06.03.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Zajímavý námět, kniha je čtivá, ale existují mnohem lepší thrillery. Angela Marsons je z mého hlediska lehce nadhodnocená.

25.01.2022 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Hodně překombinované a dost nesympatická hlavní hrdinka. Je to ten druh detektivek, u kterých nemá cenu si lámat hlavu s nějakou logičností. Čte se to díky krátkým kapitolám dobře a o nic jiného tu asi nejde.

29.12.2021 3 z 5

Skála Skála Peter May

Moc hezká kniha, která by spíš patřila do kategorie dobrodružných. Detektivní zápletka je tam skoro na vedlejší koleji.

29.12.2021 5 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Akční scény jsou zde téměř k smíchu. Bohužel :-(

29.12.2021 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Moc hezká klasika z období starého Říma.

29.12.2021 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Jefferson Winter a jeho genialita v akci :-)

19.12.2021 4 z 5

Boj se tmy Boj se tmy Becky Masterman

Docela čtivá knížka, i když je to celé trochu naivní a dá se předpokládat, jak se bude příběh vyvíjet. Nic překvapivého, ale přečíst se to dá.

12.12.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Už samotný název, který vypadá docela slibně, je vlastně zavádějící a zbytečně "našroubovaný." Rovněž jména Gus, Sandy, Tony atd. jsou hodně netypická pro osadu s pěti chalupami. Je to spíš takové vyloženě "ženské čtení" a dost dobře si nedovedu představit, že by to četl muž a navíc jako detektivku. Pominu množství nelogičností v závěrečném vysvětlování i to jak celou záležitost vypátrala "nemastná neslaná" dvojice kriminalistů. Na této knize je dobře znát, že je mnohem snazší vymyslet nějaký tajemný úvod s množstvím záhad, než to vše potom dotáhnout do smysluplného a logického závěru.

12.12.2021 3 z 5

Uprchlík Uprchlík J. M. Dillard

Napínavý příběh, který byl také zfilmován. I filmová podoba byla výborná.

04.12.2021 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Příliš mě to nechytlo, stejně jako televizní podoba těchto detektivek. Není to vyloženě špatné, ale za dva dny už nevíte, že jste něco četli.

30.11.2021 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Četlo se to docela hezky, ale konec byl nereálný a příliš překombinovaný.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pokud to mám hodnotit jako detektivku, bylo tu na můj vkus příliš "zbytečných" stránek. Přišlo mi to spíš jako Rosamunde Pilcher s detektivní zápletkou. Ale jinak hodnotím kladně autorčin jazyk a stylistiku.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha má velkou reklamu a hodně se o autorovi mluví. Ale byla jsem zklamána, je to celé hodně šablonovité a šéf inspektorka Erika Fosterová mi nebyla vůbec sympatická. Ale to už začíná být nutností. V současných detektivkách snad neexistuje vyšetřovatel bez nějakých těch osobních démonů a stigmat.

24.11.2021 3 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Přestože má Dominik Dán řadu nadšených příznivců, mně jeho styl nesedí. Určitě musím vyzdvihnout znalost kriminalistické práce, ale trochu mi tam schází více spisovatelské invence a rovněž Dánův styl není pro mě tím pravým ořechovým.

21.11.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Milá knížka, která vám ale dozajista vžene slzy do očí.

21.11.2021 5 z 5

Hercule Poirot: První a poslední případ Hercule Poirot: První a poslední případ Agatha Christie

Přece jen se mi mnohem víc líbí první příběh. Opona mě až tolik neoslovila.

24.10.2021 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Nechala jsem se přemluvit, ale tak, jak jsem předpokládala, tohle není literatura pro mě. Autorka si tu vylévá své rozhárané srdce a určitě si najde řadu sympatizantek mezi podobně smýšlejícími ženami.

24.10.2021 3 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Slušná detektivka od českého autora. Sice mi trochu trvalo, než jsem se začetla, ale pak se to docela rozjelo.

14.10.2021 4 z 5