Barabora Barabora komentáře u knih

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Knihu jsem četla, už v 1 třídě a bavila mě. Ne, že by to byla kniha, na kterou, budu vzpomínat celý život, nebo tak, ale hezky napsané a krásné ilustrace.

18.02.2021 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Přečteno jedním dechem. Super. Stejně super, jako film. Na každém je něco.

26.02.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Určitě pěkná kniha. Obdivuji, Karla Čapka, že to napsal i nakreslil sám. Ale není je to lastne, jen o tm, že jedno štěně roste.

18.02.2021 4 z 5

Já, písnička 1 Já, písnička 1 * antologie

Je to super.

18.02.2021 5 z 5

Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Walt Disney

Tuhle knihu jsem si půjčila z knihovny a byla strašně super četba. A ta filmová obálka, s Emmou Watson!

14.02.2021 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Knihu, jsme četla již dvakrát. Poprvé proto, protože mě zajímalo, jaká bude nová knihy, kterou jsem dostala k Vánocům. Podruhé na čtenářskou výzvu, tady na Databázi knih. Přesně nevím, co to je knihy, která je vyprávěna RETROSPEKTIVNĚ, ale zdá se mi, že tato kniha je na to jako dělaná. Vřele doporučuji. :-)

04.02.2021 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

(SPOILER) Už dlouho jsme měli tuto knihu doma a tak jsem se rozhodla, že se do ní pustím. A musím říct, že jsem ráda. Kniha byla jedním slovem úžasná. Jenom mi nesedí jedna věc. Nevím jestli jsem to nepochopila já a v knize je to v pohodě, ale na konci knihy se stroj zastavil pokud vím teda měl se zastavit zbývalo 13 minut a pak En řekla že prašina už není a fungoval ji telefon a díky tomu lak natočila to důkazní video. Jenže, pak je to zase ta stará prašina, kde nefunguje elektřina a mobily nefungují. Tohle mi moc nesedí.
(omlouvám se, možná to tam bylo jinak vysvětlené a jenom já to nepochopila)
No ale jinak prašina byla opravdu skvělá a já můžu jen doporučit. :)

17.03.2022 5 z 5

Příběhy netalentovaný pop hvězdy Příběhy netalentovaný pop hvězdy Rachel Renée Russell

Tak to je
ten nejlepší díl z celé série!
Napínavé, čtivé, plné humoru, ale i neštěstí a schválnosti.
Miluju tuhle sérii.
Doporučuji, upne všem!!

31.01.2021 5 z 5

Dogman Dogman Dav Pilkey

Je to ten nejlepší, Nejvtipnější komiks na světě! Je to sice pro mladší věkovou kategorii, ale mě to hodně bavilo. Hodně je slabé slovo!
Měla jsem to přečtené ani ne za hodinu! Tak skvěle, že se nedá pochybovat, že dávám 5* a strašně moc doporučuji! Už jdu na druhý díl. :D

02.05.2021 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

To je tak krásná a dojemna knížka. Nemůžu ji vytknout vůbec nic! I slzička na konci ukápla. Krása. Tak čtivou, báječnou, do jemnou, smutnou,...... knížku, jsem už dlouho nečetla.

01.05.2021 5 z 5

Hanko, zachraň štěně! Hanko, zachraň štěně! Věra Hudáčková Barochová

(SPOILER) Kniha byla dobrá, už proto, protože sama si pejska přeju.
(SPOILER) Ale byla jsem zklamaná, že Hanka odmítla Patrika. Takový hezký pár by to byl.
Proto 4*.

20.02.2021 4 z 5

Anča a Pepík 1 - komiks Anča a Pepík 1 - komiks Lucie Lomová

Strašně super. Tuhle knihu, jsem četla, už před rokem. Moc si toho nepamatuji, ale vím, že čtení komiksu, utíkalo hodně rychle a že mě hodně bavilo. Komiksy moc nemusím. Nevím proč. Ale tohle, je malá výjimka. Vyhovuje mě, že díly na sebe moc nenavazují. Doporučuji

14.02.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tak to byla jízda!! Je mi opravdu líto že to už skončilo. Skvělé postavy, napětí, akce,... Prostě bomba! Autorka teď patří už určitě mezi moje nejoblíbenější vůbec. :))

29.01.2023 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

(SPOILER) Další super díl. Vlastně jsem 2 díl začala číst hned jak jsem dočetla díl 1. A to dělám jen u knih, které mě zaujali.
[Nedokážu říct, jestli byl 1 díl lepší. Ale tím jak mezi sebou měli En a Jirka tajemství, tak možná byla lepší ta jednička kde tajemství pravděpodobně neměli.]
Uz hned na začátku knihy se stalo něco nečekaného a tím nemyslím jenom to, že byl Jirka na pohřbu svého dědy, který má v prvním díle hlavní roli....
To, co se na konci stalo En mě překvapilo, ale jelikož jsem v této knížce nečekala s hlavní hrdinkou smutný konec, čekala jsem, že je někdo zachrání.
V tomto díle jsme se dozvěděli hodně nečekaných věci o En. Nechci tady dal spoilerovat takže to dám do závorky a kdyžtak si to nečtěte ;)
( např to, že slíbila Jirkovi dědovi že se o stroj postará a nebo taky to, že je z Krchlebach)
No ale i tento díl se mi moc líbil a budu usilovat o to, abych se dostala ke 3 poslednímu dílu.
Můžu jen doporučit.

17.03.2022 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

O můj božeee. Zase tak skvělé. Já ani nevím co tu napsat až na to, že Charllota (nebo nevím jak se to píše:D) a taky Gwen teta jsou ty nejhorší postavy. Strašně mě iritovali. Ale ten konec?! Vypadá to, že Gideon je pěkný podvodník a nebo se do Gwen fakt zamiloval. Ach jo jak já bych si přála aby to byl jen omyl.
Každopádně se mi kniha Mega líbila a já najdu nějaký způsob jak 3 díl získat dřív než do mých narozenin. (které jsou za necelých 8 měsíců:-() kdybych měla porovnat 1 díl s 2 dílem tak mi připadají oba strašně super. Ale v 2 dílem jsem jednou měla s Gideon i já sama coby čtenářka fakt respekt:D. Doporučuju. :)

02.01.2022 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

(SPOILER) Tahle knížka se mi strašně líbilaaa. Styl psaní byl takový, že knížka ubyhala strašně rychle a za necelé dva dny byla přečtená.

!!!SPOILER!!!
Vůbec jsem nečekala že na konci Gideon Gwen prostě dá pusu a to je všechno. Hned jak jsem se z toho aspoň trochu vzpamatovala, vzala jsem si 2 díl a začala číst.

Fakt skvělá knížka a uvidím co přinese 2 díl.

Moc doporučuju. :)

01.01.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Docela hezké příběhy. Ale já na tohle nejsem. Do čtení jsem se mnohdy netila. Ale došla jsem až na samotny konec. Některé bajky se mně líbili více, některé zase méně. Knihu hodnotím kladně.

22.03.2021 4 z 5

Památníček. Narodil se človíček Památníček. Narodil se človíček Jarmila Langerová

Nejdůležitější kniha v mé knihovničce. Když budu chtít vědět Např., kolik jsem vážila, když jsem se narodila, normálně si to tam přečtu. Vyplňovala to mamka. Doporučuji!!!!! :)

25.02.2021 5 z 5

Ledové království Ledové království Walt Disney

Prosím, ať má Anna taky nějaké schopnosti!!!

03.02.2021 5 z 5

Charlie - kotě, které zachránilo život Charlie - kotě, které zachránilo život Sheila Norton

Moc pěkný příběh o dívce Karolíně která má zlou nemoc. A kocourek Charlie se ztratí........ Moc pěkná kniha

29.12.2020 5 z 5