bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Dívka, která lhala Dívka, která lhala Pavel Jansa

zajímavý námět, ale trošku zdlouhavé

16.10.2021 2 z 5

Permacomix: Žít permakulturně. Návod k použití Permacomix: Žít permakulturně. Návod k použití Guizou

praktický návod k potravní soběstačnosti srozumitelnou a stravitelnou formou komiksu

10.10.2021 5 z 5

Architekt Georg Berger: Šumperský sen Architekt Georg Berger: Šumperský sen Kristina Lipenská

Nádherná publikace o architektuře Šumperka doplněná velkým množstvím obrazové dokumentace

10.10.2021 5 z 5

Nádraží Braník aneb Vlak do stanice touha Nádraží Braník aneb Vlak do stanice touha František Dostál

nádherná atmosféra, stojí za to několikrát na sebe nechat působit jednotlivé fotografie, prostě zážitek

08.10.2021 5 z 5

Jules Verne: Závěť výstředníka Jules Verne: Závěť výstředníka Remi Guerin

hezky uděláno, žádné nové informace, ale tím velkým formátem vynikne každý detail

29.09.2021 4 z 5

Všecky krásy dřeva Všecky krásy dřeva Martin Patřičný

Kniha pohladí po duši autorovým pohledem na dřevo, jeho barvy, vůni, tvary a jedinečnou krásu

26.09.2021 5 z 5

Lovec kaktusů (A. V. Frič) Lovec kaktusů (A. V. Frič) Karel Crkal

Skvěle napsáno a doplněno nádhernými fotkami kaktusů i samotného A.V.Friče

26.09.2021 5 z 5

Strážci Strážci Vlastislav Toman

klasika českého komiksu a celé dětství s ábíčkem

25.09.2021 5 z 5

Indiánské léto / El Gaucho Indiánské léto / El Gaucho Milo Manara

24.09.2021 5 z 5

Orlové Říma III + IV Orlové Říma III + IV Enrico Marini

čtení jedna báseň, příběh má spád, krev stříká všude kolem a vše nádherně kreslířsky zpracováno... jedním slovem lahůdka

21.09.2021 5 z 5

Shi. Kniha 1 a 2 Shi. Kniha 1 a 2 Zidrou (p)

21.09.2021 5 z 5

Goniometrické funkce v elementární matematice Goniometrické funkce v elementární matematice Radka Smýkalová

Až doposud mi pojem Goniometrické funkce zůstával obestřen tajemstvím. Po přečtení této knihy, zejména o historickém vývoji a praktickém využití v trigonometrii, geografii a námořní navigaci jsem konečně pochopil o co běží. Autorka čtivým způsobem vysvětluje genezi tohoto tématu od starověku po současnost a její výklad jistě právem zaslouží příměr "Tomáš Sedláček matematiky".

19.09.2021 5 z 5

Červíček aneb Indiánský lovec objevuje Evropu Červíček aneb Indiánský lovec objevuje Evropu Alberto Vojtěch Frič

čtivý a zábavný pobyt indiána v předválečném Rakousku-Uhersku doplněný spoustou dobových fotografií

19.09.2021 5 z 5

Nenasytný grimoár Nenasytný grimoár Christophe Arleston

18.09.2021 5 z 5

Nouzová papírová platidla na území Československa 1900 - 1950 Nouzová papírová platidla na území Československa 1900 - 1950 Jindřich Holna

skvěle zpracovaná příručka nejen pro sběratele

18.09.2021 5 z 5

Londýnští sirotci Londýnští sirotci Olivier Legrand

15.09.2021 5 z 5

Moriartyho nástupci Moriartyho nástupci Olivier Legrand

15.09.2021 5 z 5

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Skvělý příběh plný humoru (sice stále na jedno brdo) a svěží a akční kresba. Prostě klasika francouzského komiksu.

13.09.2021 5 z 5

Sbíráme pohlednice Sbíráme pohlednice Ladislav Kurka

Jedna z mála takto skvěle zpracovaných příruček k tématu, které jsou k dispozici.

08.09.2021 5 z 5

Sborník č. 12 Sborník č. 12 Ladislav Míča

skvělé a zajímavé články, ostatně jako každý rok

05.09.2021 5 z 5