bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Těžká pohoda, laskavost i poučení - prostě chytne za srdce. Svěrák je holt Svěrák ;o))

16.05.2021 5 z 5

Poslední vandr na Zlaté řece Poslední vandr na Zlaté řece Jiří Slavíček

napínavé až do konce, skvělý příběh, nádherně vypointovaný, jen to rozuzlení by chtělo rozkošatit ;o))

05.05.2021 5 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

nádherná kresba podtrhující hluboký příběh

02.05.2021 5 z 5

Červenostrakatý skot Červenostrakatý skot Josef Šmerha

Přehled jednotlivých krajinných rázů červenostrakatého skotu a jejich standardů - zajímavý náhled na plemenářskou práci poloviny 20. století, kdy si o genových manipulacích mohli číst pouze v knihách Julesa Verna ;o))

14.04.2021 5 z 5

Dřevo krásných stromů Dřevo krásných stromů Martin Patřičný

psáno s patřičnou láskou a citem ke dřevu

10.04.2021 5 z 5

Paměti obce Bílska Paměti obce Bílska Irena Šindlářová

Čtivě, jednoduše a přehledně napsané dějiny obce, v nichž jsem našel i stopu svých prapředků

06.04.2021 5 z 5

Nepřítel nebo spojenec? Nepřítel nebo spojenec? Bob Flowerdew

užitečný pomocník

04.04.2021 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Příběh mi připomněl mé dětství a mládí strávené budováním reálného socialismu. Smekám ovšem před autorem komiksu, skvěle provedená kresba, přehledné dialogy, prostě, i přes depresívní příběh, obrázek radost pohledět

04.04.2021 5 z 5

Co se děje se světem? Co se děje se světem? Václav Cílek

Obsahově hutné, ale informačně nadité a příjemné. Poslouchal jsem jako audioknihu v autě a cesta krajinou příjemně ubíhá.

30.03.2021 5 z 5

Trampové Trampové Jan Pohunek

Skvělá kniha, která mi připomněla má jinošská léta na vandrech v devadesátkách. Dokumentuje jedinečnost trampingu a zachycuje jeho základní atributy - oblečení, osady, svébytnou kulturu a hlavně svobodu. Já osobně jsem podpořil projekt na hithitu a zakoupil knihu v dřevěném obalu vytvořeném z krásně řemeslně upravené fošny - cena sice vyšší, ale nelituju, knížka za to určitě stojí.

28.03.2021 5 z 5

Kompost Kompost Bob Flowerdew

Přehledný a jednoduchý návod pro začátečníky, jak založit a udržovat kompost.

Případ na Zlaté horečce Případ na Zlaté horečce Jan Frána

Opět skvěle vypointované a hlavně plné vtipu a trampské romantiky, prostě skvěle čtivé. A jen drobná poznámka - my mít v naší partě Klikaře, tak skončím za mřížemi na prvním vandru ;o))

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

souzním se slovy autora (respektive paní Tiché), jimiž se končil tento díl byla to prdel a věřím, že ještě bude

19.03.2021 5 z 5

Vandr trampským komiksem I. Vandr trampským komiksem I. kolektiv autorů

skvěle vypointované krátké komiksové příběhy...

06.03.2021 5 z 5

Vztek Vztek Milan Kohout

Básně ve stylu, jenž mi připomínal Charlese Bukowskiho. Kdo čeká romantiku, bude rozčarován ;o)). Knížečka útlá, vkusně doplněná ilustracemi Blanky Dvořákové, takže zážitek nejen literární.

03.03.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělé, vtipné, inteligentní... Poslouchal jsem audioknihu, načtenou autorem, a cesta za volantem vesele ubíhala bez nehod ;o))

01.02.2021 5 z 5

Garfield - Pozor! Nadrozměrný náklad Garfield - Pozor! Nadrozměrný náklad Jim Davis

bomba, jako vždy

23.01.2021 5 z 5

Významné geologické lokality Moravy a Slezska Významné geologické lokality Moravy a Slezska Václav Vávra

Perfektně zpracováno i pro běžného laika, včetně mapky a podrobného popisu lokality.

17.01.2021 5 z 5

Odvaha je volba Odvaha je volba Marek Steininger

skvělý počin a jedinečné provedení

17.01.2021 5 z 5

Anekdoty o umělcích a lidech od pera Anekdoty o umělcích a lidech od pera Josef Mach

Vtipné krátké črty ze života slavných osobností

13.01.2021 5 z 5