bbara155 bbara155 komentáře u knih

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Trochu váhám, jestli se to vůbec dá nazvat klasickou detektivkou. Spíš mi to připadalo jako skutečný příběh převyprávěný jedním z účastníků. V každém případě si určitě přečtu od tohoto autora i další knížky. A doufám, že jich bude hodně a stejně dobrých.

20.10.2013 4 z 5

Tajemný Thomas Tajemný Thomas Dean Koontz

Mám pocit, že každý další díl je o trochu ukecanější než předchozí. Zatím se to dá, ale mám obavu, aby další kniha ještě stála za to.

16.10.2013 4 z 5

Leopard nemění skvrny Leopard nemění skvrny Jarmila Pospíšilová

Vraha jsem tipovala dost brzy, ale bylo to celkem příjemné čtení.

07.10.2013 3 z 5

Prokletí hradu Leerhill Prokletí hradu Leerhill Hana Parkánová-Whitton

Čekala jsem trochu víc, spíše průměrná detektivka bez velkého napětí. Nemyslím, že bych se k autorce ještě někdy vracela.

04.10.2013 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Pro mě taky zklamání, čekala jsem mnohem víc. Námět není špatný, je to docela zajímavá myšlenka, ale zpracování pokulhává. Velký kus knihy jsem vzala rychločtením, zajímalo mě rozuzlení, ale neměla jsem požitek z četby samotné.

30.09.2013 2 z 5

Tramín s příchutí krve Tramín s příchutí krve Věra Fojtová

Trochu mi to svým stylem připomnělo Smutného medvídka. Občas trošku zdlouhavé, hodně dialogů. které nejsou pro příběh nijak přínosné, spíš jen mají dokreslit atmosféru a autorka se asi chce trošku blýsknout :-) Ale jinak příjemná a klidná knížka, vrah se uhodnout moc nedá - to až na konci, kdy je znám motiv. Ráda si přečtu další.

24.09.2013 4 z 5

Tajemství ze záhrobí Tajemství ze záhrobí Charlaine Harris

Kniha je posledním dílem trilogie ze záhrobí a zajímavé je, že je zároveň i nejlepší. Po přečtení prvního díli jsem chvilku váhala, jestli číst další, ale ten byl lepší a tak jsem se pustila i do třetího a tady příběh opravdu vygradoval.

19.09.2013

Hybrid Hybrid Andreas Wilhelm

Trošku slabší thriller, kde je hodně akce, hlavně v závěru v atraktivním prostředí brazilské džungle.

13.09.2013 3 z 5

Žena za zrcadlem Žena za zrcadlem Donna Julian

Ten stručný obsah mi připomíná knihu Joy Fieldingové Jane utíká. Ta se mi líbila moc, tak jsem docela zvědavá, jestli tahle knížka bude taky tak dobrá.

09.09.2013

Istanbulská mozaika Istanbulská mozaika Laurence O'Bryan

První polovina, nebo možná i dvě třetiny byly příliš dlouhé na to, jak málo se toho událo. Konec byl akční. Celkově to byla další z variací na Dana Browna a nijak zvlášť povedená.

31.08.2013 3 z 5

Slepý inštinkt Slepý inštinkt Andreas Winkelmann

Hnusné. Já ráda čtu knížky napímavé, tajuplné i děsivé, ale nesnáším perverze, mučení a detailní popisování zvráceností. Tenhle druh knih opravdu není pro mě.

26.08.2013 odpad!

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Krásný román s tajemstvím, napínavý a čte se jedním dechem. Nesouhlasím s tvrzením, že se autorka opakuje. Má sice ve většině knih prolínání historie s přítomností, ale pokaždé je to příběh zcela unikátní a s jinými hrdiny. Moc se mi její knihy líbí a tuhle považuji za jednu z jejích nejlepších.

18.08.2013 5 z 5

The Diamond as Big as the Ritz / Diamant velký jako Ritz (dvojjazyčná kniha) The Diamond as Big as the Ritz / Diamant velký jako Ritz (dvojjazyčná kniha) Francis Scott Fitzgerald

Nejvíc mě zaujalo, jak chtěl podplatit Boha. Takovou aroganci snad nemají ani naši politici a to už je co říct :-))

15.08.2013 4 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Kniha Chladný popel volně navazuje na Chemii smrti, která se mi moc líbila. Tento příběh má trošku pomalejší rozjezd, ale nijak to nevadí. Čtenář si může vychutnávat pomalu houstnoucí napětí a očekávat nevyhnutelný výbuch bouře, jak té přírodní, tak i té lidské. Závěr knihy je pak jedno překvapení za druhým a konec opravdu nečekaný.

09.08.2013 5 z 5

Tichá dívka Tichá dívka Peter Høeg

Po předchozí knize Cit slečny Smilly pro sníh jsem čekala něco podobného, ale byla jsem mírně zklamaná.

08.08.2013 3 z 5

Hodina nachové růže Hodina nachové růže Maria Krüger

Krásná, vtipná a zábavná knížka. Četla jsem ji před mnoha lety, ale dodnes si pamatuju, jak moc mě bavila. Autorka krásně vystihla potíže moderní dívky ve společnosti konce devatenáctého století.

06.08.2013 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Knížka je super, jen jsem nepochopila, proč je tady místo anotace převyprávěná celá povídka.

06.08.2013 5 z 5

Zlé lásky Zlé lásky Vlastimil Šubrt

Průměrné socialistické detektivky.

05.08.2013 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Knížka byla napínavá a akční a četla se dobře. Jenom se mi zdála nějak příliš nevěrohodná až do pohádkova :-) Jako by to autor už trošku přepísknul.

01.08.2013 4 z 5

Dobrou noc, rozume Dobrou noc, rozume Jaromíra Kolárová

Sbírka krásných povídek o lásce. O lásce obětavé, veselé, milé i kruté a ubližující. Četla jsem je v pubertě a moc se mi líbily.

30.07.2013 5 z 5