Blanc2301 Blanc2301 komentáře u knih

Strach Strach Jozef Karika

Opravdu mrazivé, přečteno za dva dny, ale co ten konec?
Ještě jsem ho nerozdýchala...

30.04.2023 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Moje první kniha autora, moc se mi líbila. Četla se mi moc dobře, Terence byl sympaťák, určitě budu v sérii pokračovat.
Přečteno za jeden den, pravda kniha je tenká, ale i tak nešla odložit - zahrádka musela počkat:)

18.04.2023 5 z 5

Pravidla oběti Pravidla oběti John Sandford (p)

Já nějak nevím...je to moje první setkání s Lucasem Davenportem, ale nejsem z něho odvázaná.
Jak jednal s médií bylo dost zvláštní, jeho vztah s Jennifer byl ještě zvláštnější, a ten konec byl úplně divný, to mu přece nemohlo projít?
Jsem připravená dát mu ještě šanci, někdy se stane, že je první díl divný a pak se to lepší, uvidíme.

06.04.2023 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak to byla jízda. První setkání s autorkou, a super.
Nešlo se odtrhnout.

31.03.2023 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Jako dítě jsem viděla v televizi film, pamatovala jsem si z něj jen pana Hrušínského.
Ten se mi tak zaryl pod kůží, že jsem ho při čtení knihy živě viděla. Zahrál to geniálně a zároveň šíleně.
I když jsem film viděla jako malá, a knihu četla až jako hodně dospělá, zanechalo to ve mně úplně stejný pocit - běhal mi mráz po celém těle.

24.03.2023 4 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Přečteno, během chvilky. Běhal mi mráz po zádech.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Krásná kniha, ale jedna z mála, kterou už si nepřečtu. Jako máma jsem její volbu prostě nevydýchala. Ne proto jak zvolila, ale že vůbec musela volit.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Je to hezké.

Matka Matka Karel Čapek

Velmi silný příběh.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první severská detektivka.
Mám načteného Deavera i nějakého Kinga, ale z téhle jsem pár dní nespala. Pořád se mi to v noci vracelo... ale moc se mi kniha líbila, četla se fakt dobře, a až se uklidním jdu na další.

To To Stephen King

Nebojím se klaunů, jen je nemám ráda. Ani v dětství mi nepřišli vtipní.
Pennywise není vyjímka, dokonce je dost hnusný...
Ale nadchl mě příběh jako takový, těch 1092 stran jsem přelouskala s otevřenou pusou.
Je to moje nejmilejší "kingovka". Na konci mi bylo líto, že už je konec.
Jo, a ať jdou do háje s filmem z roku 2017, ten nemá s knihou moc společného, pravda viděla jsem jen kousek a stačil.
Naopak film z roku 1990, ten se docela povedl.

Caraval Caraval Stephanie Garber

Ze začátku jsem se tohoto žánru trochu bála, ale moje 14ti letá dcera mě přesvědčila, ať to zkusím, že si chce o tom se mnou povídat.
Fakt je, že mě magický Caraval vtáhnul a knihu nešlo odložit.
Přečteno za jeden den.

20.03.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Napínavé od začátku až do konce.
Ale co ten konec? Nesnáším nespravedlnost.
Těším se na další díl.

17.03.2023 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Tohle mě vtáhlo od samého začátku, v době čtení měla jedna z mých dcer 17 let, jako Jenny a já jsem udělala tu hloupou chybu, že jsem koukla na konec, jak to dopadne...
... a pak jsem celou knihu probrečela. Už to nikdy neudělám.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Tak to bylo super

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherný příběh, stála jsem za Annou, ale zároveň jsem soucítila i s maminkou.
Ten konec mě úplně dostal.

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Moje první setkání s Bárou Nesvadbovou, a tedy nic moc.
Nevím, jestli mám zkusit ještě něco jiného, nějak nemám chuť.

15.03.2023 1 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

To bylo tak pěkné a smutné...

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Ze začátku mě kniha hodně chytila, pak jsem se v půlce nějak sekla a odložila jsem ji.
Po pár týdnech jsem jí dala znovu šanci a dočetla do konce takřka na jeden nádech.
Krásné, nelituji, že jsem se k ní vrátila.
Konec byl trochu drsný.

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Některé povídky se četly dobře, s jinýma jsem se trošku trápila, ale jinak dobrý.
Moc se mi líbil Kingův citát na str.58 "quot libros, quam breve tempus - tak mnoho knih, tak málo času (taky bych ho chtěla mít na tričku).

15.03.2023